Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Hej, ho! Pomocy :(
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Sob Lis 18, 2017 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja się przyłączę, bo jestem w podobnej sytuacji. Wyniki nie wychodzą mi dobre, ale jeszcze nie są na tyle złe i jednoznaczne, żeby mówić o konkretnej chorobie. U mnie również lekarz rozważa ten lek, ale zważywszy na moje inne leki i schorzenia, bardzo się waha.

Nie wiem, czy jest się sens łudzić, że wyniki wyszły fałszywie dodatnie. A mianowicie- kilkakrotnie, w odstępach czasu wyszły mi dodatnie ANA2 1:320, a także kilkakrotnie, w odstępach czasu wyszły mi dodatnie ANA3 rybosomalne białko P+.
Ostatnio miałam pierwszy raz badane przeciwciała ANCA. Na szczęście wyszły ujemne.
O ile samym dodatnim ANA2 bym się tak bardzo nie przejmowała, tak dodatnie ANA3 to już chyba nie przypadek?Sad Jak myślicie?
Ostatnio doskwiera mi ogromne zmęczenie, nie mam siły wstawać, jest to niezależne ode mnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tocząca
Junior
Junior


Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 16

PostWysłany: Sob Lis 18, 2017 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wyniki boreliozy sama odbierasz?


Nie, bo było to na NFZ, czyli odbieram, dokładnie w dniu wizyty u tej lekarz zakaźnej, także załatwię od razu wynik i rozmowę z nią za jednym zamachem Wink Chyba pierwszy raz nie mogę się doczekać wizyty u lekarza Rolling Eyes


Cytat:
O ile samym dodatnim ANA2 bym się tak bardzo nie przejmowała, tak dodatnie ANA3 to już chyba nie przypadek?Sad Jak myślicie?
Ostatnio doskwiera mi ogromne zmęczenie, nie mam siły wstawać, jest to niezależne ode mnie...


Chyba zależy w jakich odstępach czasu, bo z tego co czytam, to wynik powtórny z tego co tu piszą powinno się powtórzyć za kilka miesięcy, chyba, że właśnie chce się sprawdzić, czy nie był fałszywie dodatni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Sob Lis 18, 2017 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, u mnie były robione badania, zarówno ANA2, jak i ANA3, w odstępach kilku miesięcy. Niestety wychodziły tak samo:(

Niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz, która się ostatnio nasiliła. A mianowicie mam podwyższone cukry na czczo. Mam problemy, leczę się (nie insulina, tylko tabletki), dbam o dietę, i cukry do tej pory były ok, powiedzmy 90-99 na czczo, czasem wyskoki do ponad 100. A ostatnio już codziennie mam poziomy cukrów ponad 100, tak do 110, pomimo iż nie zmieniłam trybu życia ani diety, lekówSad Zastanawiam się, czy przypadkiem nie jest to związane ze schorzeniami autoimmunologicznymi, skoro mam do nich predyspozycje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tocząca
Junior
Junior


Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 16

PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i wyszło na to, że niestety nie mam boreliozy Sad Crying or Very sad

Najgorsze jest, to, że niosąc dzisiaj paczkę niecałe 5kg musiałam zmieniać rękę co chwila Crying or Very sad i mimo, że niosłam ją jakieś 15-20min, to do teraz mnie pieką mięśnie w rękach. Też tak macie? Rolling Eyes Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ukrywam że noszenie ciężkich rzeczy nawet 2czy 3 kg sprawia mi problemy.
O odkręcaniu nakrętek nawet nie wspomnę Rolling Eyes
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile
Nie stresuj się, to nic nie pomoże Smile
Tocznia akurat nie mam więc średnio pomogę ale 5 kg to wcale nie mało. Mój chłopak też czasem przekłada z ręki do ręki a słabeuszem nie jest. 20 minut to też nie najmniejszy dystans. Co oznacza, że pieką cię mięśnie? Co przez to rozumiesz?
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tocząca
Junior
Junior


Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 16

PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnieszka29 nie masz siły, czy boli?

u mnie ostatnio palce dziwnie osłabione, będę niedługo robiła sobie komplet badań tzn tą całą morfologię, rf, ob, chce sobie sprawdzić jeszcze wątrobę, bo kiedyś niedomagała i właściwie nie mam pomysłów, ostatnio się zastanawiam, czy sobie już tego osłabienia momentami nie wymyślam Confused Nawet do psychiatry z tym poszłam, ale powiedział, że nic mi nie wypisze dopóki nie przyniosę mu zaświadczenia, że zdrowa jestem Evil or Very Mad Masakra jakaś z tym wszystkim Sad

Karii pieką, jakbym mocny trening zrobiła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tocząca u mnie zespół Reno robi swoje i mnie bolą pieką szczypią wszystko naraz czasem, zimno jak jest to już tragedia myślę że coś trzymam a tu bęc i nie ma tego w ręce. Twisted Evil

Ale cóż poradzić trzeba jakoś funkcjonować i mam np wózek za kółkach po co się przemęczać,jak nie jadę samochodem.

Nie zamartwiaj się głowa do góry Trzymaj się.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Gru 03, 2017 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Toczaca. Smile

Kolejny trop okazał się ślepa ścieżką.
Przykro mi. Najgorzej jak człowiek nie wie o co chodzi.
Jednakże nie łam się!
Zdarza się, i to dość często, że znalezienie przyczyn trwa długo.
Sama nie mam pomysłu...
Jeśli wpadnę na jakiś, potkne się o niego, dam Ci znać.
Postaraj się nie nakręcać. Skup uwagę na przyjemnych rzeczach - Święta idą. Smile

Brzmisz trochę jakbyś miała depreche (?)
Jeśli mam rację, może od tego zacząć?

Pozdrawiam cieplutko. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tocząca
Junior
Junior


Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 16

PostWysłany: Nie Gru 03, 2017 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wsparcie Smile

ewela.t napisał:


Brzmisz trochę jakbyś miała depreche (?)
Jeśli mam rację, może od tego zacząć?


To był i mój trop, bo miewam i takie okresy w których mogę nie wstawać z łóżka nic nie robiąc (w sensie dosłownym, bez tv, kompa, jedzenia-tzn świadomie wiem, że jeść muszę, więc się w końcu zmuszam, do wypełznięcia w takich okresach ale z trudem), czy męczę się robiąc podstawowe rzeczy typu ubieranie się ale niestety psychiatra twierdzi, że nie mam depresji i że ewentualnie może mi coś przepisać jeśli przyniosę zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia ale niestety nie mam jak takowego przynieść. Więc nic z tego

Mam jedno pytanie, czy Wy przy odczuwaniu zmęczenia odczuwacie też taki tępy ból głowy? (pytam, bo u mnie szczególnie przy zaostrzeniu poczucia zmęczenia i osłabienia dochodzi ból głowy właśnie) Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Gru 03, 2017 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko co było pierwsze? Kura czy jajko? Laughing
Trudno mi określić ale bóle głowy też mam przy gorszym samopoczuciu...
Co za to odpowiada? Nie wiem. Leki, to też przyczyną- mam niskie ciśnienie a i niektóre z nich je jeszcze obniżają.
Cóż, życie. Laughing
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tocząca
Junior
Junior


Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 16

PostWysłany: Nie Gru 03, 2017 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie chyba osłabienie i zmęczenie, bo bóli głowy to ja nigdy w życiu nie miałam kiedyś Confused fakt, starzeje się więc mogło się coś pozmieniać, ale jak dotychczas nie wiedziałam co to znaczy go mieć Razz teraz natomiast ten problem pojawia się coraz częściej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Pon Gru 04, 2017 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczę, faktycznie same ślepe strzały.
Te bóle głowy to faktycznie mogą być połączone z ciśnieniem. Przy zmęczeniu może rosnąć/spadać (albo przemiennie) i tu może być problem. Tylko pytanie skąd to zmęczenie...
A psychiatra nie dał żadnego tropu poza brakiem depresji?
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tocząca
Junior
Junior


Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 16

PostWysłany: Pon Gru 04, 2017 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A psychiatra nie dał żadnego tropu poza brakiem depresji?

niestety nie

Od jednego lekarza mam jeszcze jeden trop - wątroba (boli przy badaniu), także w tym tygodniu pójdę na badanie krwi jeszcze w tej sprawie. Ogólnie czym dalej w las tym coraz gorzej i bardziej pogmatwane się wszystko wydaje Sad


Dzisiaj się zarejestrowałam do innego reumatologa, o dziwo czekam niecałe półtora miesiąca, zobaczymy, co powie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Skutecznego diagnozowania życzę. Może idź do innego psychiatry- mnie do antydepresantu namówiła gastrolog- bo ponoć jestem typem emocjonalnym i zazeralam stresy i jak zaczęłam je stosować zniknęło uczucie ciagłego zmęczenia, zaczęłam lepiej sypiac(głębiej), wreszcie budziłam sie wyspana, zniknęły tzw. głody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group