Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antykoncepcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 139
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, ja nie strasze, na moja koleżanke tak to zadziałało, a ona tocznia nie ma, ja mam , ale plastrów nie używałam - najlepiej dokładnie wypytaj ginekologa, a wybór i tak należy do ciebie. pozdrowienia
_________________
ewek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o antykoncepcji porozmawiaj z lekarzem prowadzącym .z tego co wiem..są duże przeciwskazania zarówno do plastrow jak i tabletek...Prof .
w klinice jest badzo przeciwny.....jeśli ktoraś z motylków tego używa.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metoda antykoncepcji musi być bezwzględnie omówiona z lekarzem prowadzącym, ale warto wiedzieć że teraz pojawia się coraz więcej badań świadczących o zmianie w podejściu do tego problemu, już nie ma kategorycznego i obejmującego wszystkie pacjentki zakazu antykoncepcji hormanalnej.
To sprawa indywidualna, trzeba rozważyć kilka czynników np. zespół antyfosfolipidowy, zakrzepicę, aktywnośc tocznia, itd.

Ostatnie wyniki dużych badań właśnie opublikowano – 15 grudnia. W ogromnym skrócie:

1) Johns Hopkins University School of Medicine, Baltimore, USA. Publikacja: N Engl J Med. 2005 Dec 15;353(24):2550-8.

Badaniami objęto 183 kobiety z toczniem, 76% w fazie nieaktywnej i 24% w fazie aktywnej ustabilizowanej. Pierwsz grupa 91 kobiet przyjmowała hormonalne środki antykoncepcyjne (triphasic ethinyl estradiol oraz norethindrone) a 92 kobiety placebo.
Badania prowadzono po 1, 2, 3, 6, 9 i 12 miesiącach, wykluczono jednak osoby ze średnimi i wysokimi poziomami pciał antykardiolipinowych, koagulantu toczniowego oraz historią zakrzepic.
W rezultacie zanotowano wystąpienie ciężkich zaostrzeń choroby u 7,7 % kobiet zażywających środki antykoncepcyjne w porównaniu z 7,6% kobiet przyjmujących placebo. Podobny brak zróżnicowania między badanymi grupami wystąpił w odniesieniu do łagodnych i średnich zaostrzeń tocznia. Zaobserwowano iż, u kobiet z ustabilizowaną chorobą antykoncepcja hormonalna nie zwiększa ryzyka zaostrzeń tocznia.
Combined oral contraceptives in women with systemic lupus erythematosus


2) Department of Immunology and Rheumatology, Instituto Nacional de Ciencias Medicas y Nutricion Salvador Zubiran, Mexico City, Mexico Publikacja: N Engl J Med. 2005 Dec 15;353(24):2539-49.

Badaniami objęto 162 kobiety chore na toczeń, podzielono je na 3 grupy: I-podano kombinowane pigułki antykoncepcyjne (estrogen+progestyny), II-minipigułki (tylko progestyny, bez estrogenów), III-zastosowano miedziowe wkładki domaciczne.
Następnie badano aktywność choroby wg SLEDAI (Systemic Lupus Erythematosus Disease Activity Index) kolejno po 0, 1, 2, 3, 6, 9, i 12 miesiącach stosowania antykoncepcji.
W rezultacie zaobserwowano że całkowita aktywność choroby, maxymalny poziom indeksu SLEDAI, zaostrzenia, pojawienie się pierwszego epizodu zaostrzenia i skutki uboczne były bardzo podobne we wszystkich 3 grupach, nie zauważono znaczącego zróżnicowania między nimi. We wszystkich grupach zanotowano średnią i ustabilizowaną aktywność choroby, pierwsze zaostrzenia pojawiły się u wszystkich średnio po 3 miesiącach. W czterech przypadkach doszło do incydentów zakrzepowych (po dwie osoby z 2 grup zążywających środki hormonalne), natomiast w grupie III częściej dochodziło do poważnych infekcji.
A trial of contraceptive methods in women with systemic lupus erythematosus.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to super! i teraz mam świadomość, że zaostrzenie choroby mogło być spowodowane braniem pigułek antykoncepcyjnych... ale jestem zła na siebie... od miesiąca nic nie biore nie chcem już, zaczyna się drugi miesiąc i też nie będe. no szok ... Crying or Very sad

pozdrawiam ciepło-angela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Gru 23, 2005 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z powodu zaburzeń hormonalnych byłam niemalże zmuszona do zażywania tabletek antykoncepcyjnych.Najpierw był to Marvelon (przytyłam 2kg) potem Yasmin (schudłam 2kg i lepiej się czułam po nich). Ale od początku miałam neztywne nastawienie choć mój lekarz prowadzący zgodzil się na półroczną kuracje. Zrezygnowalam po 4miesiąch. Teraz mija miesiąc od odstwienia lekow a ja wciąż nie miałam okresu. I do tego były uderzenia goraca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pią Gru 23, 2005 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miesiaczk nie mialam jakies pol roku. ale spowrotem wrucila mimo zazywania lekow. wszystko musie sie unormowac. jak by nie bylo sa to hormony.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Nie Cze 15, 2008 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co myslicie o komputerach cyklu typu Lady comp słyszeliscie o tym?? Ustalaja dni plodne i bezplodne moja tak wysoka skutecznosc jak tabletki anty.Pytałam ekspertow z laboratorium opisałam leki ktore przyjmuje i na co choruje nie widzieli problemu to tak "mądre"komputery ze poradza sobie gdy kobieta gorączkuje,nieregularne cykle tez nie sa zadnym problemem przyjmowanie lekarstw tez nie (chyba ze to jakies hormony wpływajace na termike ciała)Jedyny feler to cena ok. 2 tys.Czytałam tysiace komentarzy kobiet z całego swiata ,podrozuja po ciepłych krajach gdzie temp.skacza to w niczym nie przeszkadza.Wspolzyja od kilkunastu lat z tym urzadzeniem i jak narazie urzadzenie nie zawodzi co wy na to ??
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
aga3013
Kadet
Kadet


Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Cze 19, 2008 5:50 pm    Temat postu: Antykoncepcja Odpowiedz z cytatem

A jak antykoncepcja ma sie w przypadku Twardziny układowej?Cz mozna czy nie ją stosowac?
_________________
aga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aga a o jaka antykoncepcje ci dokładnie chodzi
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
aga3013
Kadet
Kadet


Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina chodzi mi o tabletki....
_________________
aga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Asiab
Junior
Junior


Dołączył: 13 Lip 2004
Posty: 28
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś z Was miał kiedyś przepisaną luteinę(progesteronum) na problemy hormonalne? Mi poraz kolejny sie odzewały. Brak miesiączki a zamiast tego plamienia-porażka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne lekarz wiedział co robi
wskazaniami są :
* Stany niedoboru endogennego progesteronu pod postacią zaburzeń
cyklu miesiączkowego, bolesnego miesiączkowania,cykli bezowulacyjnych, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, czynnościowych krwawień macicznych.
* Endometrioza
* Zapłodnienie in vitro
* Niepłodność związana z niedomogą lutealną
* Poronienia nawykowe i zagrażające na tle niedoboru progesteronu
* Niewydolność fazy lutealnej okresu przedmenopauzalnego
* Hormonalna terapia zastępcza
(Progesteron jest stosowany u kobiet po menopauzie z zachowaną macicą, otrzymujących hormonalna terapię zastępczą, celem ochrony endometrium)

Dostałam luteinę bo nie było wiadomo czy się totalnie rozregulowałam czy jestem w ciąży...

Więcej o luteinie:
luteina
luteina w wikipedii
zaburzenia równowagi hormonalnej
fazy cyklu miesięcznego
hormony kobiecości
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
edison77
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój lupusik zaczął szaleć jak urodziłam moją córeczkę, a co do antykoncepcji hormonalnej to rzeczywiście mój reumatolog też mi odradził, i w ten sposób już prawie rok mam założona wkładkę bezhormonalna i czuję się super. oby tak dalej. polecam ten sposób antykoncepcji wszystkim dziewczynom. trzymajcie się.
_________________
nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asiab
Junior
Junior


Dołączył: 13 Lip 2004
Posty: 28
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mój ginekolog zaproponował mi wkładkę ze względu na zaburzenia hormonalne, i własnie pytał co na to mój lekarz prowadzšcy i czy chce starac sie o dziecko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
M_wilczek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 279
Skąd: Police

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brałam tabletki 14 lat. Dowiedziałam się o mojej chorobie w tym roku w marcu. Lekarz powiedział że mam zrezygnować z tej formy antykoncepcji. Poszłam założyłam spiralkę - niestety nie miałam jej nawet 24 h, wbiła się w macicę i trzeba było ją usunąć (laparoskopowo). Przy wypisie dowiedziałam się że przy naszej chorobie macica robi się miękka i nienaddaje się jak u zdrowej kobiety.
A ginekolog powiedział że lepiej brać hormony niż mieć wkładkę.

Sama teraz nie wiem jak się zabezpieczać Sad - ale napewno nie wkładka.
_________________
Buziak M.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group