Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

System nerwowy na sterydach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Julita
Kadet
Kadet


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 32

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam się, że ja podczas przyjmowania większych dawek metypredu jestem wulkanem energii, radości, a gdy schodzę staję się chodzącą depresją. Oczywiście będąc w stanie smutku, często wybucham, reaguję nerwowo oraz miewam nocne leki (strach paniczny). Takie zmienne nastroje bywają strasznie dołujące, wykańczające i wydaje mi się, że mogę z łatwością znieść ból fizyczny a z trudem znoszę ból duchowy. Wydaje mi się, że czasem zbyt rozpamiętuję, przejmuję się drobnostkami, detalami. Potem wpadam w rozpacz, że świat jest zły, ludzie złośliwi i nieszczerzy. Strasznie się męczę ze sobą samą, ale trudno wyrwać się ze szpon myśli, które zatruwają duszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może stopniowo schodź z metypredu? Dawkę podtrzymującą przyjmuj dłużej ,a potem zażywaj,np.co 2 dzień...stopniowo wydłużając przerwę-nadnercza też Ci podziękują za ten "gest".
Jeśli to nie pomoże,warto odwiedzić psychiatrę-odpowiednie leczenie powinno wyrównać poziom serotoniny...
Niestety-przychodzi nam i za tę sztuczną energię dotkliwie płacić. Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margaret ma rację schodz ze sterydow nawet po 3 dni z 4 mg, im wolniej tym mniej jest to odczuwalne dla organizmu, niestety za to nasze zdrowie i zazywanie sterydow musimy płacic spora cenią a hustawki nastrojow od euforii do czarnej rozpaczy to jeden z typowych przykładow

czasami wystarczy na mnie popatrzec zeby się nie odzywac moi synowie juz wiedza odczuli to na własnej skorze wtedy pada hasło z daleka od mamy mama ma doła i mijaja mnie chodzac na palcach bo nigdy wtedy nie wiedza czy dostanie im się za to ze sa pod reka czy będe płakac czy smiac się jak debilka, wtedy trzeba mnie zostawic w sopkoju az sama zacznę się odzywac normalnie
tak to juz jest ze nigdy nie wiadomo jaki nastroj mamy i zazwyczaj jest to niezalezne od nas samych ( ja jeszcze mam chorobę nadnerczy wiec juz hustawka na całego )
wyrownania nastroju i lepszej kondycji psychicznej zycze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

och Monika masz tak jak ja wszystko "wypisane" na twarzy i też nie da sie nic ukryć przed reszta rodzinki najwięcej poznac jak się denrwuję bo jestem wybuchowa no i mój wzrok mówi wszystko czyli nalezy uważać...wybuchowe zachowanie w nasym przypadku to i stres przez chorobe bezsilnoś no i leki tez swoje dodają ja staram się wyciszac lekiami od psychiatry i sama sobie dawkuje bo juz wiem kiedy i ile mam zażyć by być znosniejsza dla otoczneia..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Julita
Kadet
Kadet


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 32

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, dziewczyny, nie zrozumiałyśmy się! Ja schodziłam z dawki 16 mg jakieś pół roku do dawki: jeden dzień 4 mg a drugi 8 mg, więc nie było to aż tak szybko. Chodzi mi o to, że jak brałam te większe dawki, byłam pełna energii, a teraz to przeważnie jestem w smutnym, może też często nostalgicznym nastroju. Co jest w tym stanie pozytywnym aspektem, to chyba jedynie to, że bywa inspirujący i napędza człowieka twóczo, bo przecież smutek bywa płodniejszy w działania twórcze, niż radość. To jedyne jest ciekawe, a drugie odczucie, że jest się jędzą, która za chwilkę odleci na miotle na Sabat Czarwonic, gdzieś w pobliże Łysej Góry już nieco mniej nastraja optymistycznie. Dobrze chociaż, że mąż często pracuje i że jest człowiekiem o stalowych nerwach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak-organizm b.szybko przyzwyczaja się "do dobrego" Wink
Korzystałaś może z pomocy specjalisty?Jeśli bardzo ci przeszkadza ten stan-może warto o tym pomyśleć...
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group