Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Promienie UV - słońce, neonówki,...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, dla UVA nic nie stanowi przeszkody ani odzież, ani szyby Sad
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Sad
Na mnie jeszcze źle wpływa światło sztuczne , nawet emitowane przez monitor.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

katarzynadudek7 napisał:
Dokładnie Sad
Na mnie jeszcze źle wpływa światło sztuczne , nawet emitowane przez monitor.

kasia przy padaczce niewskazane jest siedzenie przed monitorem , telewizorem, bo mogą wywołac atak , tak mi kiedys tłumaczono Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja Magda chyba też o tym wie bo jak tylko usiądę to krzyczy : "mama , tyla komputa " Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Wto Gru 31, 2013 12:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu , monitor i swiatło sztuczne potrafią wywołać u mnie pokrzywkę a gdy jestem w gorszym stanie ogólnym nawet motyla.

A na układ nerwowy wybitnie źle wpływa migotanie słońca pomiedzy drzewami , bleee Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kiniamil
Senior
Senior


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu na odkrytych partiach ciała zaczęło pojawiać mi się uczulenie, które znikało po wyjściu z pracy (to było chyba uczulenie na pracę, hihi). Gdy wspomniałam o tym dermatologowi na wizycie, potwierdził,że to od jarzeniówek i zaleciła mi smarowanie sie filtrami nawet w pracy. Zresztą teraz, gdy swieci słońce proszę koleżanki,żeby zasłaniały okna roletami. To światło strasznie "daje po oczach".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia sztuczne jasne światło wywołuje mi ataki. Chodzę w ciemnych okularach i jest duża poprawa. Śnieg, migotanie świateł podczas jazdy autem, drzewa w skrajni i do tego słońce, migotanie świateł na dyskotece, to wszystko u mnie wywołuje ataki padaczki. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
julita50
Junior
Junior


Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 10
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kochani!
potrzebuje jakiejś porady, nie wiem co sie dzieje!!!!
latem rozumiem, słońce może spowodować wysyp na skórze, ale o tej porze roku? przedwczoraj wysypało mi dekolt, plecy i ręce, plamy koloru fioletowego mam nawet na dłoniach.
czy ktoś mi może powiedzieć co może spowodować taką reakcje o tej porze roku? zaznaczam,ze nie biore żadnych nowych leków.
niech mi ktoś mądrzejszy wytłumaczy przyczynę bo zaczynam juz wariować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shinigami
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 111
Skąd: Wilk z Lasu

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julita50 napisał:
kochani!
potrzebuje jakiejś porady, nie wiem co sie dzieje!!!!
latem rozumiem, słońce może spowodować wysyp na skórze, ale o tej porze roku? przedwczoraj wysypało mi dekolt, plecy i ręce, plamy koloru fioletowego mam nawet na dłoniach.
czy ktoś mi może powiedzieć co może spowodować taką reakcje o tej porze roku? zaznaczam,ze nie biore żadnych nowych leków.
niech mi ktoś mądrzejszy wytłumaczy przyczynę bo zaczynam juz wariować


<--- używaj kremów z filtrem przez cały rok. Jest sezon jesienny, ale i grypowy, jakakolwiek infekcja w okolicy - wzrasta miano przeciwciał i autoprzeciwciał, a zatem mniej światła potrzeba na ten sam efekt
(tak na mój nie do końca zdrowy chłopski rozum)
_________________
Ars bene mordiendi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nina
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 33

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie toczniowe niespodzianki np. w centrach handlowych, szczególnie hipermarketach. Ja oprócz wysypek, plan itp. rzeczy mam jeszcze taką uogólnioną reakcję na promienie UV. Czuję mrowienie na skórze - taką przeczulicę, uderzenia gorąca, uczucie omdlenia i nudności. Długo te "ataki" kojarzyłam tylko ze słońcem ale potem zauważyłam, że podobny efekt dają wizyty w sklepach np. hipermarketach (mocne oświetlenie) i przy dłuższej pracy przy komputerze. Po zakupach trwających dłużej niż 20 minut czuję się jak przy najgorszym ataku tocznia - nie mogę nawet wejść do samochodu. Ktoś wie czym oni oświetlają te sklepy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anna.mac25
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 24
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Lip 17, 2014 10:03 pm    Temat postu: czy to może być reakcja na słońce? Odpowiedz z cytatem

Trochę jestem zdezorientowana - trzy razy tego roku przydarzyło mi się złe samopoczucie po krótkiej ekspozycji na słońce (ok. 40 min.). Miałam stany podgorączkowe, ból mięśni, kręgosłupa, jak przy grypie natomiast żadnych zmian skórnych. Za drugim razem powiązałam to ze słońcem, nie wiem czy słusznie. Teraz unikam słońca, smaruję się filtrem 50 i dziś tak zabezpieczona chodziłam po dworze może 20 min., a znowu mam 37,5 st. Zobaczymy czy jutro obudzę się z bólami. Czy to możliwe, żeby mój organizm aż tak reagował na słońce? Jeśli tak, to już żadem wyjazd wakacyjny nie wchodzi w grę... Dodam, że na razie mam zdiagnozowaną chorobę niezróżnicowaną, z potencjalnym toczniem lub zespołem Sjogrena. Biorę Metypred i Plaquenil.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Pią Lip 18, 2014 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozliwe, nawet z filtrem 50. W pierwszy dzień Swiat Wielkanocnych posiedzialam w cieniu, w ogródku z pół godziny, mając na twarzy filtr 50 i na wieczór była katastrofa. Rumien to raz, ale tez objawy ogólne o których piszesz. Na sterydach jest ta wrażliwość ciut mniejsza, ale i tak jest zle. Poza filtrem 50 , którym smaruje wszystko, kupiłam parasol dla dzieci do wózków z filtrem 30 oraz kupiłam koszulkę z filtrem 50 i materiałem z koszulki krawcowa obszyla mi kapelusz, w którym chodzę do sklepów, bo po wizycie w jarzeniowkowym hipermarkecie czuje sie jak bym miała tez grypę lekka, objawy atakują. Filtr 50 plus parasol z filtrem 30 dają odczuwalny efekt, ale sam filtr to za mało dla mnie. Parasol przykrywa tez ramiona, cała górna cześć ciała. Mnie to sie robi jeszcze słabo i do omdlenia, zaczyna mi brakować tchu, nogi słabe sie robią , kręci mi sie w głowie- od słońca.

Nina napisał:
Ktoś wie czym oni oświetlają te sklepy?


Niestety większość sklepów oświetlana jest jarzeniowkami.


Ostatnio zmieniony przez alva_alva dnia Nie Sie 17, 2014 7:13 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
senga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 105
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 4:29 pm    Temat postu: zakrwawione oczy Odpowiedz z cytatem

mam do Was pytanko Wink
czy zauważyliście kiedyś żeby suche powietrze miało wplyw na Wasze oczy??

od 2 miesięcy jestem w Peru w górach, i powietrze jest tu bardzo suche i praktycznie każdego dnia mam zakrwawione oczy.. Jedna lekarka stwierdziła że to może być przez tocznia.

Aktualnie jestem w reemisji i nie biorę żadnych lekarstw
_________________
"W życiu piękne są tylko chwile, dlatego czasem warto żyć..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Suche powietrze może mieć taki wpływ na oczy. Do tego słońce, wiatr.
Masz możliwość kupienia jakiś kropelek?

PS. góry ... Peru... Love
zazdroszczę
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group