Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

skrzypiący staw

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 10:12 pm    Temat postu: skrzypiący staw Odpowiedz z cytatem

nie znalazłam takiego wątku...
Mam pytanie, czy spotkaliście się z czymś takim - boli mnie nadgarstek a przy dotknięciu w miejscu bólu jest takie wrażenie uginania się tkanki i skrzypienia pod palcami. Paskudne odczucie i paskudny ból. Dodam, że mi lekko obrzmiał ten staw.
Pierwszy raz w życiu coś takiego mam i nie wiem, co to może być... Zrobiło się z dwa dni temu, ale dziś się nasiliło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

awania tak dokładnie jak Ty to nie mam ale moje stawy zgrzypia przy powolnym poruszaniu choć nie wsystkie w Twoim przypadku powinnas zapytac reumatologa co na to powie..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
natala-figlara
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 70
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam tak w kolanach, ale staram się nie zwracac na to uwagi, ból po jakimś czasie ustępuje, z leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych biorę tylko Nimesil.
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znalazłam odpowiedniejszego wątku więc myślę, że tu będzie ok.

Mój Jarek ma problem z ręką. Na nadgarstku wyskoczył mu prawdopodobnie ganglion ( tak stwierdził kolega lekarz chirurg szczękowy Wink ) Nie jest to taka postać galaretowata a raczej twarda w dotyku. Boli przy każdym ruchu a czasem bez ruchu też. Do tego stopnia, że nie mozę nosić zegarka nawet.
Póki co próbuje się tego pozbyć bezinwazyjnie tzn za pomocą różnych maści. Póki co bez skutku.
Znalazł teraz żel Biszofit. Ludzie mówią, że działał.. Ale ja jakoś nie wierze w takie "ziółka na wszystko" i jestem nastawiona dość anty Rolling Eyes
Dlatego pytanie do Was: Słyszeliście kiedyś o tym specyfiku i czy to w ogóle może mieć sens przy ganglionie?
Albo lepiej jak sie tego pozbyć? Wink
Ach no i link do tego Biszofitu
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mel-ania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 776

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Mel-ania dnia Pon Gru 16, 2013 8:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm...dawno temu miałam owe paskudztwo na przegubie dłoni - starszy pan doktor poradził taki prosty sposób - masowac, masować, masować - i wiecie,że pozbylam się ganglionu. Serio. Nie wrócił nigdy wiecej, ale jakies parę miesięcy, dzień w dzień, w kazdej wolnej chwili go rozmasowywałam.
Brzmi może nie prawdopodobnie, ale tak własnie było.
Pozdrawiam> Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karii mi to się pojawia na przegubach dłoni i na stopach mniej więcej dwa razy do roku . Po jakimś czasie znika. Robiłam nawet prześwietlenie, które nic nie wykazało. Moja reumatolog uwczesna powiedziała, że to tak może być w chorobach reumatycznych więc nic z tym nie robiłam. Najwyżej masowałam. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odzew Smile
Chirurg jak to chirurg.. radził wyciąć. Tylko właśnie wiem, że jak sie tego porządnie nie zrobi to może wracać.
Z drugiej strony zniknąć samo nie chce a boli coraz bardziej. Więc nie wiem czy nie lepiej pomęczyć się chwilę z bólem po wycięciu i miec nadzieje, ze nie wróci Wink
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magda04123
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 28
Skąd: radom/stefanów

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

awania ja miałam podobny problem w miejscu gdzie kciuk łączy się z dłoniom powstała niewielka opuchlizna jak jej dotknęłam to strasznie bolało ale nie czułam aby coś skrzypiało tylko było to miękkie znikneło po jakimś tygodniu może troche dłużej nic z tym nie robiłam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kari moja siostra ma to od lat i juz 3 razy miała wycinanie nic to nie dało ganglion utrudnia poruszanie reką( prawa)
czasem staje sie mniejszy ale zawsze jest
miała na to i rehabilitacje i masci i cuda , nie pomaga nic , Jej sie to pojawilo chwile wczesniej zanim zaczeły sie pojawiac twardzinowe zmiany na tej samej rece
nie wiem czy to ma cos wspolnego kiedys twierdzono ze tak , teraz juz nikt sie na ten temat nie wypowiada
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mel-ania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 776

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Mel-ania dnia Pon Gru 16, 2013 8:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Mar 28, 2011 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ganglion byl wycinany 3 razy za kazdym razem głebiej i wiekszy obszar skory obejmował zabieg, raz było to polecenie neurologa drugim razem prof dematologa , za trzecim tez neurologa , potem reka byla jakis czas w gipsie uzyskano jednak pewien postęp bo zmniejszyl się ucisk na nerwy i reka stała sie w miare sprawna
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group