Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Vasculitis
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bachud to przykre co piszesz ale podziwiam Cie za to ze starasz sie nie zwracac na to uwagi..w takim przypadku to najlepsze wycie

- to nawet jedyne wyjście... Przez pierwszy rok, dwa, trzy wszędzie szukałam możliwości likwidowania blizn. A potem, kiedy było tego już bardzo dużo - odpuściłam - nawet gdybym znalazła napalonego chirurga który by się tego podjął to nie wiem czy by mi skory starczyło na przeszczepy... To naprawdę nic jeżeli można chodzić... Humor poprawiam sobie czasami głodząc się, pilnując żeby nie przytyć (a oczywiście najlepiej żeby schudnąć, nie pozwolić na pulty na buzi... - często nierealne...), wciągnąć dzinsy, koszulkę i przy 30 stopniowych upałach rżnąć głupa że ze mną wszystko ok...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzymaj sie Buziak
podziwiam cie... ja bym chyba tak nie potrafila Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bachud to jest prawda ze nalezy się cieszyc ze można chodzić ubierzesz sie odpoeiednio i nic lub niewiele widać a nie chodzić wcale to jest tragedia...jesteś bardzo dzielna i zycie wiele Cie nauczyło oby twój optymizm był jak najdłużej Very Happy Very Happy Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bachud swietnie że jesteś i masz właśnie takie podejście do wszystkiego co na Ciebie spadło.Może inni pójdą za twoim przykładem
Slonko
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobiety! Spokojnie! Tylko nie róbcie teraz ze mnie jakiejś „bohaterki”! Jeżeli nie mają mnie zamknąć niedługo w psychiatryku to mówię Wam – nie ma możliwości innego myślenia. Poza tym nie zawsze mam takie nastawienie. Co jakiś czas (a na pewno przy każdym rzucie choroby) mam poważny kryzys. Moja jedyna skuteczna metoda na to to jak już sięgnę dna, wywalić wszystkich z domu i wyryczeć się, ale tak na maksa, żeby się już nie miało siły (trzeba jeszcze zarezerwować dwa dni na pozbycie się worów pod oczami...). Raz prędzej, raz później, ale w końcu zaczynam sobie wtedy uświadamiać, że chociaż nie mam już siły i wydaje mi się że to koniec, to żyję, mam super męża, wspaniałą córkę i – przynajmniej jak dotąd – w końcu kiedyś doczekam remisji. Może to chamskie pocieszenie, ale jest przecież tyle ludzi, którzy nie mają szansy na remisje, żyjący „z wyrokiem”. Czasami czuję się „upokorzona”, że mając 31 lat potrzebuję opieki, często muszę prosić o pomoc. Bardzo się męczę widząc jak martwi się tym wszystkim moja bezradna rodzina. Boję się co będzie za kilka, kilkanaście lat... Nie mam odwagi zdecydować się na drugie dziecko bo nie wiem czy będę miała siły się nim zająć. Ale z drugiej strony jest też nadzieja że za te kilka kilkanaście lat będę żyła, może nawet nie koniecznie będzie znacznie gorzej... Może właśnie mając kolejne lata doświadczenia zacznę rozpoznawać więcej rzeczy mogących wywołać nawrót choroby, albo znajdę więcej rzeczy szybciej gojących rany...
Naprawdę nie uważam się za wyjątkowo mądrą czy rozsądną osobę, ale co do jednego jestem w 100 % przekonana – jeżeli już nas spotkało coś tak złego jak nasze choroby i nie możemy się tego po prostu pozbyć, to JEDYNE rozsądne wyjście to zrobić wszystko żeby zminimalizować tego skutki i spróbować wszystko tak sobie poukładać aby żyć – w miarę naszych możliwości – jak najnormalniej.
I tyle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłam przypadkiem interesujące dla naczyniowców miejsce w sieci, zapraszam:
CENTRUM UKŁADOWYCH ZAPALEŃ NACZYŃ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bachu może to nie robienie z Ciebie bohaterki ale wsparcie duzhowe że dobrze sobie radzisz ztym co masz... Smile jesli chodzi o kryzysy to pewnościa kazdy z nas ich doświadcza...sprawiasz dobre wrażenie przez dłuższy czas ..a potem nagle nastepuje...wyładowanie akumulatorów i załamanie...wazne w tym przypadku jest wsparcie rodziny..męża ...i najbliższych to wzmacnia inaczej faktycznie można wylądowac w szpitalu psychiatrycznym...ja tez to przechodzę.czasami więc rozumiem...ale mimo wszystko i tak jesteś wytrzymała i silna psychicznie....gdy sie ma wsparcie jest łatwiej niz samemu..pozdrawiam serdecznie Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Poczytałam te porady i trochę się przestraszyłam. Na karcie wypisu (z 10.02.2006) w epikryzie wpisano "zmany o charakterze vasculitis na bocznej powierzchni ud". Ale nie są to ranki tylko czerwone plamki, bardzo nasilające się po kąpieli - po krótkim czasie trochę bledną. A mam rozpoznanie SLE cum SAPS. W dniu wyjścia ze szpitala miałam robiony spect mógu. W poniedziałek jadę ponownie - prawdopodonie endoksan. Wlaściwie juz mieli mi go podać, ale zlapałam infekcję uszu, odstąpili od podania i kazali zgłosić się ponownie celem dalszej diagnostyki i leczenia 27 lutego. W jaki sposób wykrywa się vasculitis?!Pozdrawiam - Krysia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tego to ja Ci nie powiem... Tylko jeden raz miałam przeciwciała pANCA na samym początku i to niewielkie. Pza tym wszystkie wyniki zawsze jak dziecko... U mnie pewnie dużo mówiły lekarzom same zmiany...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vasculitis to nie jest jedna samodzielna jednostka chorobowa, to tylko bardzo ogólny termin określający wiele odmian zapalenia naczyń:

Cytat:
Zapalenie naczyń (vasculitis, ZN) to grupa schorzeń, których cechą wspólną jest uogólniony lub ograniczony proces zapalny toczący się w obrębie naczyń, z następową ich martwicą oraz upośledzeniem przepływu. Patologia ta obejmować może zarówno naczynia żylne, jak i tętnicze, a także kapilary narządów wewnętrznych, skóry, mięśni, stawów oraz układu nerwowego. W badaniu histopatologicznym widoczne są nacieki z komórek zapalnych, ogniska martwicy i włóknienia.

Wyróżniamy pierwotne, tzw. układowe zapalenia naczyń oraz wtórne zapalenia naczyń, towarzyszące układowym chorobom tkanki łącznej (reumatoidalnemu zapaleniu stawów i toczniowi rumieniowatemu układowemu), chorobom zakaźnym, nowotworom oraz będące następstwem stosowanych leków.


Dlatego "wykrycie vasculitisa" ogólnie rzecz ujmując zależy od:
1) objawów klinicznych
2) biopsji odpowiedniego narządu lub skóry
3) badan laboratoryjnych, w tym najważniejszych na przeciwciała ANCA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam serdecznie. W karcie wpisano "oczekujemy na wynki przeciwciał ANA, ANCA itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie wycinek skorno smiesniowy odpowaidal vasculitis w przebiegu sle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group