Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Swędzenie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciało swędzi tez przy skokach cukru sama to zauwazyłam, swędzi tez z wielu innych przyczyn , czesto jest to zwiazane z suchym powietrzem w mieszkaniu o tej porze roku ( kaloryfery ) moze to być proszek, płyn do zmiekczania tkanin , jakiś lek oraz
wiele innych sparw, czesto sama mam takie okresy ze mogę się zadrapac , swędzi wtedy wszystko i wszedzie, mnie pomaga amertil oraz wieksze ilości wapna przez dłuzszy czas, przynajmniej trochę łagodzi
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
(...) swędzi tez z wielu innych przyczyn , czesto jest to zwiazane z suchym powietrzem w mieszkaniu o tej porze roku ( kaloryfery ) moze to być proszek, płyn do zmiekczania tkanin , jakiś lek oraz
wiele innych sparw(...)

No właśnie, też o tym pisałam, że może być to związane po prostu z porą roku. Wiem, że pisze się tu o poważnych chorobach, wiele osób cierpi i nie chcę, aby ktoś pomyślał, że to lekceważę, ale nie myślmy tylko o najczarniejszych scenariuszach. Oczywiście, jeżeli coś budzi niepokój, trzeba to gruntownie zbadać. Czasami może się okazać, że to objaw czegoś poważnego, ale czasem, będąc umęczonym kolejnymi objawami choroby i oczekiwaniem na kolejną złą wiadomość, można przeoczyć zupełnie prozaiczną, błachą przyczynę. Nie lekceważmy niczego, ale też starajmy się, nawet wbrew wszystkiemu, nie być pesymistami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sugar - to co piszesz to święta prawda, całkowicie się z Tobą zgadzam.
Tyle, że ja jako członek rodziny alergiko-atopików już umiem przeanalizować dogłębnie ewentualne czynniki uczulające i wszystko co najbardziej prawdopodobne już wykluczyłam. No i poza tym różne antyhistaminowe nic nie pomagały. No i nigdy nie miewałam takiego swędzenia. Dlatego zastanawiałam się nad inną przyczyną.
Jak na razie od piętku biorę 4 mg metypredu + zyrtec i jakoś chyba się uspokoiło - nie wiem czy po lekach czy samo przeszło. Przekonam się za kilka dni jak odstawię metypred.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że znalazłaś coś, co Ci pomaga. Mam nadzieję, że okażę się dobrym prorokiem i jednak nie jest to objaw czegoś poważnego. Ja zaraz rozdrapię sobie nogi do krwi przez tą suchość... Ale ja wiem co to jest, nie trzeba było sobie golić nóg maszynką. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sugar napisał:
Cieszę się, że znalazłaś coś, co Ci pomaga. Mam nadzieję, że okażę się dobrym prorokiem i jednak nie jest to objaw czegoś poważnego. Ja zaraz rozdrapię sobie nogi do krwi przez tą suchość... Ale ja wiem co to jest, nie trzeba było sobie golić nóg maszynką. Wink


No obaczymy... Jeszcze trochę swędzi niestety w okolicy zmian na nogach.

he, he he no to sama wiesz co masz Wink A ja mam tak szpetne i zbliźnione nogi że - wstyd się przyznać - golę je sporadycznie. Nigdy w życiu nie sądziłam że w wieku 32 lat cos takiego napiszę Embarassed Na szczęście i owłosienie mam skromne a wyglądowi moich nóg juz niewiele zaszkodzi... A ile roboty mniej Rechot Rechot Rechot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam straszne swędzenia latem zeszłego roku, gdy przyjmowałam jakiś czas Tramal (lek przeciwbólowy). Wyskakiwał mi wtedy na twarzy rumień i tylko ten lek pomagał (nie wiem, czemu). Skóra swędziała mi okropnie Rolling Eyes Nagle rumień sam zszedł, wyniki były w porządku... Do dziś nie wiem, co to było... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katrin99
Senior
Senior


Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 65
Skąd: NIEMCY HANAU

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:rozga:Mnie jakis czas bardzo swedziala szyja ale wypilam wapno i przeszlo Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ita to jest objaw uczulenia na Tramal nie lekcewaz tego ostroznie z tym lekiem skoro masz takie objawy ,ja Tramal wzięłam tylko kilka razy i wtedy o mało się nie wykonczyłam a pierwszym razem swędziała mnie skora wszędzie , nawet w uszach , nosie oczach ,
moj tata ma tak samo z Tralamlem ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmmmm... Mnie swędziały tylko ręce i nogi. W sumie brałam go tylko parę dni. Bardzo mi pomógł. Teraz już nie muszę na szczęście...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam podobną reakcję na tramal. u mnie jeszcze gwałtownie obniża ciśnienie i wtedy mdlałam. wolę podwójny ketonal. wszystkie zresztą są one ,,lepsze od wafelków" rozwalają żołądek , uczulają , powodują innee dolegliwości -niestety
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 1:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To o co chce zapytac to nie swedzenie tylko pieczenie. bardzo mnie pieka przeguby rak i kostki u nog.Nieraz jest to nie do wytrzymania ,probuje przykladac cos zimnego- na chwile pomaga .jednak zaraz sinieja mi rece, czy ktos z was mial kiedys takie objawy? dzieki za wszystkie informacje ,pozdrowienia z Florydy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie tak pieka podeszwy stop oraz dłonie, kiedys wysreaszyłam się ze to grzybica , ale nie ma to nic wspolnego, pieczenie i zaczerwienienie u mnie się nasila wraz z aktywnościa choroby
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marko123
Junior
Junior


Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Koło

PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszę o pomoc, radę ponieważ miałem ostatnio ekstrakcje zęba(usunięto go chirurgicznie) są powikłania, mam suchy zębodół. Ból był nie do wytrzymania więc przyjmowałem spore dawki środków przeciwbólowych(pyralgina ,ibuprom) oraz sporo środków nasennych. Od kilku dni obserwuję straszne swędzenie czoła i polików w obrębie nosa, boje sie że znowu może formować sie z tego 'motylek' co może oznaczać tylko długi i męczący pobyt w szpitalu:( prosze powiedzcie co o tym sądzicie i co robićSad (choruję rwnież na autoimmunologiczne zapalenie wątroby)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do lekarza niezwłocznie. Z przeciwbólowymi i nasennymi - przy większych dawkach (ale też przy tzw. normalnych różnie bywa) - nie ma żartów. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy - nie wiem. I szczerze wątpię, czy ktokolwiek tutaj wiedzieć będzie.
Czy to odzew ze strony wątroby, czy samego tocznia... e, bez wizyty się nie obejdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marko123
Junior
Junior


Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Koło

PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro mam zamiar zrobić badania (krew, mocz) ale obawiam sie najgorszego:( dzięki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group