Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Iloprost i bosentan

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 2:54 am    Temat postu: Iloprost i bosentan Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie dotyczace lekow: ILOPROST i BOSENTAN. Lekarz polecil mi je w leczeniu sklerodermii, jednak nie sa one dostepne w Polsce. Czy moze ktos z Was wie ile kosztuja one w Niemczech i czy w ogole sa one tam dopuszczone?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iloprost i Bosentan są dopuszczone w całej UE, więc teoretycznie chyba też u nas?
znalazłam taki zapis:
Iloprost czyli Ventavis
Bosentan czyli Tracleer

wg mnie Iloprost musi być dostępny w Niemczech, bo produkuje do niemiecka firma Schering:Iloprost
jak jest z Bosentanem nie wiem, ale znalazłam porządną dokumentację po polsku:
Tutaj jest już nawet ulkotka dla pacjentów, więc nie bardzo rozumiem jak z tym obrotem jest naprawdę...
podobny dokument o Iloproście:
Tutaj

jeśłi nie dotarłas do naszego wątku o Bosentanie, to poczytaj, bo wynika z niego że Iwona była dobrze zorientowana, nawet w kwestii ceny, może warto dowiedzieć się czegoś od niej?
Bosentan w twardzinie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group