Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

siniaki
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dorotka82
Junior
Junior


Dołączył: 01 Mar 2005
Posty: 4
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sro Mar 16, 2005 10:24 pm    Temat postu: siniaki Odpowiedz z cytatem

Witammm !!!!
Pisałam już raz wiadomość na ten temat .. ale najwidoczniej taki ze mnie informatyk że nie trafił on na forum Sad... próbuje ponownie mam nadzieje że teraz z pozytywnym skutkiem ..... Moim problemem są straszne siniaki, które robią mi się wszędzie, wystarczy że się lekko uderzę a zaraz pojawi mi się "piękne" fioletowe limo - które ciężko się goi.. na nogach mam siniaki które wcale nie schodzą. Obecnie przyjmuje Metypred w dawce 4 mg.. pani doktor zaleciła mi zażywanie rutinoscorbinu ale przyznam szczerze nie widzę żadnej poprawy.. czy może ktoś z Was ma swoje sposoby na te uboczne skutki sterydoterapii?? czekam na wszelkie wskazówki .. pozdrawiam serdecznie ...
Dorcia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo! Ja tez lekko sie uderzę i sianiak gotowy, a że ciężko się leczą to też wina naszej choróbki. Staram się nimi nie przejmować, choc nieraz mam nawet na dłoniach.Łykałam tez kiedys rutinocorbin,ale on może chyba tochę zapobiegac a nie leczyć. Może jakaś masć(lotion )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to na pewno tylko skutek uboczny zażywania sterydów?

a jak u ciebie z płytkami, nie masz małopłytkowości? trombocytopenia to jeden z objawów tocznia i wiązać się może właśnie z łatwym powstawaniem siniaków, wybraczyn, wydłużonym czasem krwawienia, przedłużającymi się krwawieniami miesiączkowymi, krwawieniami z błon śluzowych, dziąseł, nosa.

tak czy inaczej, rutinoskorbin to rozsądny pomysł - szkoda że nie zadziałał.
może warto zapytać lekarza o inne leki uszczelniające naczynia krwionośne -jest ich sporo (Aescin, Cyclo3Fort, Pelethrocin, Reparil, Troxeratio 300, Troxevasin, Troxescorbin, Venastat, Venolan, Venoruton, Venotrex), a lekarz zadecyduje czy nie ma przeciwskazań i czy to ma w ogóle sens...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam maść z Arniki no i oczywiście Rutinaceę.To taki "ulepszony" Rutinoscorbin. Osobiście mam za mało płytek i stąd,myślę,te kłopoty.Pozdrawiam
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Niu_Nia113
Kadet
Kadet


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 37

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie biore sterydow ale tez mam pelno siniakow, nawet niewiadomo z kad sie biora. Nie tak czesto znowu uderze noga gdzies czy cos zebym miala ich az tyle, starczy lekkie spotkanie z czyms twardym (nawet nie musze czuc bulu) najgorzej jest na nogach i przedramieniu. Wszyscy sie ze mnie smieja ze kaleka jestem ://
_________________
.: so i take out a blade,
.: & run it along my warm white skin..
.: wishin for the strength to push it deeper in,
.: im 2 weak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie podobnie jak u większości motylkow siniak goni siniak ale moja lekarka przepisała mi Venescin w tabletkach bo rutinoscorbin na mnie nie działa i trochę się poprawiło.Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Mar 18, 2005 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Moje nogi to jeden siniak ,podobno to od brania encortonu.Zeby się zbytnio nie stresowaś chodzę cały czas w długich spodniach.Nie działa Rutinoscorbin i maśc. Chyba je polubię dopuki nie będzie upałów,a może się przerzucę na długie suknie do kostek.Bedę" damą z pieskiem" : Niech inni też się pośmieją. Laughing
Trzymajcie się "łaciaci".Jak coś wynajdziecie dajcie znać.
Lidia Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
laleczka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 108
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 18, 2005 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja mam troche inaczej- nie moge powiedziec, zebym miala jakas duza ilosc siniakow, ale czasami jak cos dzwigne, albo jakos dziwnie złape, to na palcach (najczesciej na wewnetrznej stronie) robia mi sie wylewy (w sensie - pekniete naczynko)- tzn. palec puchnie i boli (jakby był stłuczony), robi sie siniak, ale szybko schodzi- po 2 dniach nie ma po nim sladu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marzanka
Junior
Junior


Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 25
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon Mar 21, 2005 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie same objawy Laleczko ,jak ty.Gdy cos dzwigam lub wlasciwie nie wiadomo z jakiej przyczyny , gdyz pierwszym sygnalem , ze cos sie dzieje ,jest silny bol mam wewnetrzny( podskorny) wylew .Ddotyczy to zwlaszcza palcow dloni .Pomaga oklad z lodu, ale pozostaje widoczny, brzydki siniak przez pare dni.Plytki krwi mam prawidlowe.
_________________
Marzanka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sro Mar 23, 2005 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam wczoraj trzy razy krwawienia z nosa, takie dość solidne, pomogło mi wapno z wit. C, lekarz powiedział że moge jeszcze brać cyclonaminę, gdyby się powtarzało (zdaje się tylko na receptę). Siniaki też łatwo mi się robią szczegolnie na nogach. Wydaje mi się że to nie sprawa sterydów, ale raczej niskiego poziomu płytek krwi. Dominika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie,ja też zauwazylam,ze mam pelno siniaków,a wcale o meble się nie obijam Very Happy ja to kojarze ze sterydami,bo mnie wiecej od tego czasu sie pojawily siniaki,a biore tylko 4 mg.metypredu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Wrz 11, 2010 10:54 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja często mam siniaki, ale u mnie to dziedziczne - moja mama ma to samo Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez mam mnostwo siniakow,u mojej siostry nogi to jeden wielki siniak.

Taki nasz urok.
monika kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam siniaki wszędzie gdzie się uderzyłam, po tych banalnych otarciach również zostawały i było to w dość długim czasie po sterydach
okazało się, że diclofenac, którym w fazie jest prawie ok Wink mnie raczono ma takie skutki uboczne. Omijałam z daleka przez ponad dwa lata,
tego lata nawet wyrzuciłam sukienki ...te po kostki Wink Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group