Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Alkohol...
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2005 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na samym poczatku czorobynurtowalo mnie to samo pytanie........chociaz nie pije wcale.....ot tak z ciekawosci....... Wink
Zaraz po wyjsciu ze szpitala trafilam na urodziny kuzynki ........wykorzystalam to poniewaz kuzyn jest lekarzem.....sam zaptoponowal mi cos z alkoholu.....Mozesz sie napic ale w rozsadnych ilosciach ......jakies piwko .....czy jeden lub dwa drinki owszem owszem..
Chyba ze bierzesz jakies leki neuroleptyczne........(padaczka) lub leki uspokajajace...zaburzajace koncentracje......
Imprezka z umiarkowanya iliscia alkoholu jesli czujesz sie dobrze .....nie zaszkodzi Very Happy
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2005 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka

Hmmm a ja wciaz na tym tegretolu buuuuu.
Monis ale czy alkohol nie szkodzi na twarz - bo nawet po malej ilosci to zawsze bardziej rumien mi wywalal na twarzy - lekarze potwierdzili ze alkohol wzmaga go.

Pozdrawiam
slodka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2005 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już testowałem w formie degustacji przy plaquenilu:)
skutków ubocznych brak:)


Ostatnio zmieniony przez veg8 dnia Nie Gru 09, 2007 9:41 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
eheheh Veg no to masz lepiej - ale faktycznie jak wczesniej bylam na encortonie to odrobina alkoholu od razu dawala sie we znaki.
Ciekawa jestem czy na metypredzie nei bedzie nic takiego sie dzialo jak se odrobine czegos wypije - no ale na to se musze poczekac az tegretol przestane brac Smile))).
Eh moze na 2 rocznice slubu bede mogla - wkoncu nie wypada tego nie uczcic heheehhe.

Pozdrawiam
slodka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slodka
Nie wiem czy alkochol szkodzi na zmiany na twarzy ......i chyba sie nie dowiem.....po prostu nie pije...czuje wrecz obrzydzenie do alkoholu.....
ale to juz indywidualna sprawa...wydaje mi sie ze mozesz sobie pozwolic na lampke wina.....czy uczcic rocznice slubu lampka szampana......
Nie przesadzajmy ani w jedna ani w druga strone.....masz ochote na symboliczna ilosc .....mysle ze nie powinno zaszkodzic.......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heeh Monis nie no pewnie - mnei to mozna o wiele posadzic ale nie o popadanie w skrajnosci:) tylko, ze zawsze takie leki biore, ze jak nei pryz jednych, to przy drugich alkoholu nei mozna i wowczas jak se pozwole na odrobine to odczuwam - teraz to mnei powstrzymuje jedynei tegretol (no przy nim to sie boje cokolwiek wypic - po co glupio narazac sie na atak padaczki) ale moze wkoncu neurolog mi ich nie przepisze to bedzie super;)) no i rocznica uczczona;))

Pozdrawiam
slodka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2005 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ludz sie ze neurolog odstawi ci Tegretol......
nniestety przy padaczce chociazby nieaktywnej przez dlugie lata lekow nie odstawia sie...tak jak przy innych chorobach przewleklych.....
Bylam na Tegretolu przez 5 lat........teraz mam Trileptal .....chyba jednakowe swinstwo.......Najwyzej troch zaszumi Ci w glowie..co tam...
jestesmy tanie ...wsyarczy niewielka ilosc.....a efekty sa ...... Wink
Mylalby ktos...ze nic innego nie zawraca nam naszych glowek...tylko ...
picie .....ale pomarzyc mozemy....a tych ciekawych drinkow jest coraz wiecej......az kusi sprobowac... Very Happy
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 6:04 pm    Temat postu: ? Odpowiedz z cytatem

czy przy dawce 12,5 mg encortonu lampka wina zaszkodzila by mi ??
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie ryzykowałabym. Moja dewiza - albo zdrowie i leczenie albo alkohol.
Myślę,że można wspaniale bawic się czy też uczestniczyć w spotkaniu towarzyskim bez picia nawet lampki wina.
Pozdrawiam.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie, lampka wina wypita okazjonalnie to nie problem, wiadomo że nie można łączyc alkoholu np. z lekami antydepresyjnymi czy przeciwciśnieniowymi, więc wszystko zalezy od przyjmowanych leków, dawki alkoholu i ogólnego samopoczucia - jeśli masz ochotę i lubisz a potrafisz zarządzac swoim piciem Wink to wszystko będzie ok Laughing
nie można wyrzekac sie wszelkich przyjemności tego świata Wink to niezdrowe dla psyche Laughing
ja się mogę całkowicie obejśc bez lampek wina i kufli piwa, ale w życiu ni byłam koneserem trunków, więc dla mnie to żadna strata Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś już gdzieś napisałam, że po niewielkiej nawet dawce alkoholu zaczynają trząśc mi się ręce i robi mi się słabo, dlatego raczej rzadko zaglądam do kieliszka Wink czasami dobrego likieru popróbuję albo winka, ale troszeczkę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Szemek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 570

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
nie można wyrzekać się wszelkich przyjemności tego świata Wink to niezdrowe dla psyche Laughing
ja się mogę całkowicie obejść bez lampek wina i kufli piwa, ale w życiu ni byłam koneserem trunków, więc dla mnie to żadna strata Cool

nenya, ja podobnie, też nie jestem koneserem trunków Smile 18 lat dopiero w październiku kończę, ale zamierzam pozostać abstynentem długo (jeśli nie jeszcze dłużej). Lizanie kieliszków albo spijanie pianki z piwa Smile było jakiś czas temu (może z 10 lat temu), ale teraz się tego wystrzegam. Wszystko jest dla ludzi tylko po prostu trzeba z tego umiejętnie korzystać, a to że ktoś chwali się że upił się do nieprzytomności albo ma kaca to dla mnie jest żałosne. Moi koledzy jak obchodzę w tym roku osiemnastki to z reguły litr Absolwenta wypiją. Ja nie biorę w tym udziału może po części dlatego, że mój tata przez długi czas miał problemy z alkoholem, na razie jest spokój. Nie wiem czy są jakieś "alkoholowe" geny, ale losu wolę nie kusić.

Pozdrawiam wszystkich pijących w umiarze i niepijących Smile
Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani napisał:
Kiedyś już gdzieś napisałam, że po niewielkiej nawet dawce alkoholu zaczynają trząśc mi się ręce i robi mi się słabo, dlatego raczej rzadko zaglądam do kieliszka Wink czasami dobrego likieru popróbuję albo winka, ale troszeczkę Smile
No wlasnie winko mam tu na mysli nie zadna wódka czy piwo tylko lampka wina Czy po malej ilosci wina nie dzieje sie z toba nic nie dobrego ?
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie tak jak napisałam wyżej, wódki w ogóle nie ruszam, ale mimo skutków ubocznych na winko się kuszę, a potem swoje muszę odcierpiec Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu jakie sa te skutki uboczne nawet po małej lampce wina?? Kurde czytalam wszystkie wypowiedzi i ktos tam napisał ze jego kuzyn lekarz powiedzial ze piwko lub drinka czy dwa mozemy sobie wypic wiec jak to jest
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group