Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uczulenie na słońce
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak was sobie czytam i jestem zaskoczona. W klinice dr powiedział "na zimę krem z filtrem 60+, na lato 100, kapelusz z woalką, długie rękawy, rękawiczki do łokcia, dalej zapomniałam. Ja strasznie przejęta chcę wyłożyć kasę nawet na rolety, jak teraz było słonko to balam się wyjść z domu bo nie miałam kremu. Czy ja nie przesadzam?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba troszeczke.... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 dni temu utworzyłam specjalny wątek na ten temat - dlaczego i jak należy się zabezpieczać przed słońcem, zapraszam:
Słońce, promienie UV.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Nenyo i sorry, znowu byłam nieuważna Prosze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ledwie słońce wyglada, a moja szyja i dekold od kilku dni przypominają jedna,duża truskawkę,swędząca na dodatek... Br... Zapomnialam posmarowac kremem z wysokimi filtrami i mam,jak na zamówienie. Zanosi sie na to,ze w godzinach dopołudniowych będe siedziec w domku... A jak u Was dziewczyny,tez Was dopadło to paskudne uczulenie?
Pozdrawiam serdecznie....
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie nie... zreszta ja od dluzszego czasu mam zawsze czapke na glowie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj syn wyszedł w któtkim rękawie i tragedia .....rece wyglądaja fatalnie
plama na plamie ....diagnoza wstepna .moja potwierdzona przez dermatolog.Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2006 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja mama ma po kazdym wyjsciu na slonce uczulenie. najwiecej na twarzy, szyji i dekolcie. na rekach mniej a to tylko dlatego poniewaz stara sie chodzic w dlugich rekawach ale przewiewnych materialach. ja natomiast nie mialam jeszcze w tym roku uczulenia ale za to przez slonce leze wlasnie pod kocem i choruje bo na chwile siedzialam w cieniu w ktorym w dosc krotkim czasie pojawilo sie slonce. a ze sdrzemlam sie troszke to potem trzeba t odchorowac
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nigdy nie mialam zadnego uczulenia skornego na slonce, u mnie objawia sie to tym ze ja po prostu zdycham Confused posiedze kilkanascie minut na sloncu i mam dzien stracony, robi mi sie niedobrze, wymiotuje i jestem strasznie slaba, teraz troche swieci na dworze i juz po mnie, a to dopiero wiosna... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majka dlaczego więc siedzisz na słoncu ......przeciez isc na spacer nikoniecznie to jest to samo co siedzenie na słoncu....staraj sie przebywac w cieniu , lub wybieraj pory wyscia kiedy słonce jest mniej intensywne....wtedy bedzie lepiej ... przeciez nie da sie zamnkąc w dmou i nigdzie nie wychodzić...są pózne popołudnia.a wracając z zajęć mozna iśc stroną bardziewj zacienioną ....bez przesady..... dla mnie slonce jest fatalne.ale przeciez wychodzę i mozna sobie z tym radzić..
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika napisalam ze siedze na sloncu zeby sie bardzo nie rozpisywac o wszystkich czynnosciach ktore robie na sloncu Wink A jesli chodzi o chodzenie w zacienionym miejscu to u mnie to bardzo nie wychodzi, bo ja mieszkam na wsi. Nie mam sie za czym kryc. Zostalo mi albo czekac na jakas chmurke albo skakac od drzewa do drzewa jak tajniak Rolling Eyes Wiec tak jak mowisz - bede czekac na pozne popolodnia albo lepiej spacer wieczorkiem Wink Ja sie w domu nie zamykam bo chyba bym juz calkiem zgłupiala Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zmienia postać .rzeczy......ale musisz uważac...jakies nakrycie głowy obowiązkowe.... no cóz musiałabyś mieszkać w lesie .......żeby chowac sie za drzewami......chyba uznano by cie za szkodliwą dla otoczenia jakbyś zaczęła sie tak zachowywac... Very Happy ...juz widzę jak skaczesz .miedzy cieniem z chmur...... Wink .......fajnie to wygląda...ale uwazaj jak możesz, jesli pewne rzeczy daje sie odlozyc na rano lub pozne popoludnie to ok...jesli nie ........trudno...czapeczka z daszkiem.kapelusik czy chustka na głowe....i ok....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foxil
Junior
Junior


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 12
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Wto Maj 09, 2006 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam zawsze uczulenie na to pierwsze słońce czyli jak za dużo posiedzę na balkonie w kwietniu czy maju to mnie wszystko swędzi ale jak już jestem troszkę opalona to mogę leżeć na maxa choć wiem że to niekoniecznie dla mnie. Ale ja to po prostu kocham i beż słońca byłoby mi chyba ciężko i smutno.... Oczywiście na głowie zawsze mam czapeczkę ( chyba dlatego żebym wyglądała atrakcyjnie aby to nakrycie osłaniało mnie przed słońcem Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dorotea
Senior
Senior


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 54

PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 12:02 pm    Temat postu: uczulenie sloneczne Odpowiedz z cytatem

Muj dermatolog powiedzial.:kremik nie tylko na slonce nawet jesli pada.Ja wzywam WICHY 60 i was pociesze ,tu kosztuje 15 euro.Pozatym :kapelusz ,dlugie rekowy.Na silne swedzenie biore ZIRTEC( cetirizyna)-antistaminico.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia_B
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 101
Skąd: Śląsk :)

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja muszę się wybrać do apteki po jakiś krem z filtrem. Choć nadal mam nadzieję, że nie mam uczulenia na słońce... Rolling Eyes
_________________
Denerwować się to mścić sie na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group