Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uczulenie na słońce
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale warto sie Asiu zabezpieczyc by nie zaszkodzić lepeij dmuchac na zimne niż motylem lub plamami chodzić.. Smile
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe i Asia znalazła jeszcze jeden o słońcu Very Happy


w sklepach kosmetycznych też można dostać wysokie faktory, ale tylko z tak zwanymi "filtrami kosmetycznymi"
one chronią tylko przed UVB

a w aptekach są tzw."filtry chemiczne" i chronią dodatkowo przed UVA

uczulenia nie musisz mieć, ale w niektórych przypadkach promieniowanie UV prowadzi do zaostrzenia, także przy lekach nie powinno się przebywać na słońcu

nawet przy stosowaniu preparatów z dziurawcem (np Deprim); z tego co wiem, to przy niektórych antykoncepcyjnych też słoneczko nie jest wskazane

tak jak Kasia pisze, lepiej dmuchać na zimne---ale nie popadać w obłęd Wink kiedyś ktoś napisał (czy to na tym forum, czy jeszcze na starym), że wychodzi tylko jak słońce zajdzie-tak na wszelki wypadek Cool
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia_B
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 101
Skąd: Śląsk :)

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
kiedyś ktoś napisał (czy to na tym forum, czy jeszcze na starym), że wychodzi tylko jak słońce zajdzie-tak na wszelki wypadek Cool


Tylko nie zawsze tak się da. Ja to bym w ogóle musiała nie wychodzić z domu bo jak niby dojeżdżać np. na zajęcia skoro na uczelnie ma się 30 km. jedną stronę.

A co do forum to było już kiedyś jakieś?

_________________
Denerwować się to mścić sie na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malenka
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 2:00 pm    Temat postu: słoneczko ;) Odpowiedz z cytatem

Ja w prawdzie nie mam jak narazie zadnego uczulenia na słonce, ale od chwili choroby strasznie sie go boje Wink A i głowa mi pęka, jak tylko troche zaświeci. A co do wakacji ? to rzeczywiscie mamy problem Smile ale przeciez zawsze jest jakies wyjscie Razz mi rodzice zafundowali wycieczke w wakacje do Norwegi i Szwecji. Wink Zobaczymy jak bedzie Wink
Pozdrawiam motylki Wink
_________________
"Czasem czuje sie jak malenka zagubiona dziewczynka wsrod tylu madrych ludzi...
Lecz ciesze sie, bo wiem, że mam się od kogo uczyć."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
asas
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 31

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!
Mam pytanie. Czy słyszeliście o czymś takim jak solarium z mgiełką? tzn. ponoc jest coś takiego jak solarium tylko leci na ciebie taka brązująca mgiełka. i tam nie ma żadnych promieni uv. czy wie ktoś może jak to się nazywa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, to jest opisane w temacie Solarium samoopalacz
niestety na której stronie, to już nie pamiętam

to nie jest solarium, tylko spryskują Ciebie samoopalaczem...dość droga impreza i utrzymuje się bardzo krótko... Confused
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chowam sie przed słońcem. Przymierzałam ostatnio kapelusze z szerokim rondem w H&M, ale wyglądałam tak tragicznie, że chyba w ogóle zrezygnuję z wychodzenia na dwór. Faktor 30 Sorayi z Rossmana, samoopalacz w kremie itd.
A na deser cola zero.
Po reklamie.
Rozwal gnoja Slonko

Cześć słońca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tinaa0
Junior
Junior


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 3

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Nazywam sie Martyna i mam tocznia do tej pory nie miałam problemów z przebywaniem na słońcu ale lekarze zabrobili. I jakies 2 dni temu była ładna pogoda i w sumie tu bardzo gorąco długo byłam na na słońcu a dzis obudziłam sie z bulem stawów. Głównie nadgarstki i palce mnie bolą praktycznie nic chwyćić nie umiem. Przestraszyłam sie i mam pytanie czy możliwe ze to od słońca sie stało? Nie chce za wcześnie straszyć rodziców ze coś sie dzieje. Więc pomyślałam ze najpierw tu napisze. Moze to tylko taka reakcja na słońce ( tak sie pocieszam) pierwszy razmi sie zdazyło takie coś. Prosze napiszcie co myslicie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martynko przy toczniu ZDECYDOWANIE należy unikać słońca. Opalałaś się? Ekspozycja na słońcu w naszym wypadku odpada niestety. Wiem,że całkowite unikanie słońca jest nierealne....więc zaopatrz się w kremy z wysokim filtrem.

Jeśli chodzi o bole to myślę,że po słonku może wystapić małe zaostrzenie,ale jak boli do tego stopna to lepiej zasięgnąc porady lekarza.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tinaa0
Junior
Junior


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 3

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok. Dzięki. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martynko sama na sobie przekonaąś sie ze słonko w toczniu to niestety wróg bo potrafi nieźle uaktywnic chorobę tak było u mnie gdy majowe słonko wyrzuciło wreszcie tocznia na zewnatrz ale przynajmniej okazało sie co mi jest teraz po 25 latach od rozpoznania juz wiem z doświadczenia kiedy i ile moge sobie na słonko pozwolić ale aczej trzeba go unikać pozdrawiam..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jolkag
Senior
Senior


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Pniewy

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to dopiero jestem w kropce ale cóż trzeba się z tym zmierzyć Evil or Very Mad Zupełnie nie świadoma tocznia w zeszłym roku w listopadzie zakupiłam wczasy w Egipcie ponieważ uwielbiam ciepełko Cool No a za półtorej miesiąca diagnoza Toczeń układowy. Wiem że muszę unikać słońca ale tam chyba nie bardo się da to zrobić no nic balsamy z filtrem 50 kupione i czekają do 18czerwca Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolkag jeśli jesteś odpowiednio leczona i nie bierzesz imuranu! to nie powinno sie wiele dziać ale musisz sioeliczyć ze złym samopoczuciem i późniejszymi o ile będa następstawami to tylko to co może się dziać ale też może być wszystko OK ja na słońcu źle się czuję..ale Tobie życze udanych wakacji bez problremów.tylko bardzo uważaj i dobrze się zabezpiecz najlepiej smaruj się faktoem 50 po całym ciele i kapelusz z dużym rondem i momo wszystko w miare osłonięte cale ciało delikatne przewiewne tkaniny po dłonie i stopy..powodzenia..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
M_wilczek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 279
Skąd: Police

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio przez 2 dni swędza mnie kości policzkowe - rumienia nie mam ale mam stracha czy przypadkiem nie "nadleci" motylek Confused
_________________
Buziak M.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolkag,
Nie matrw się. Podstawą jest krem 50+, którym trzeba się smarować kilka razy dziennie, szczególnie twarz tudzież chustka lub kapelusz. Moim zdaniem duża chusta jest lepsza, gdyż można nią okryć ramiona i głowę. Na plaży oczywiście chroń się pod parasolem. Jeżeli będziesz przestrzegać podstawowych zasad słońce nie powinno być Twoim wrogiem. W minione wakacje byłam w Portugalii i wróciłam w lepszym stanie niż przed wyjazdem. Moja lekarka także uważa, że słońce, jeśli jest się na nie przygotowanym, nie powinno mieć negatywnego wpływu na stan naszego zdrowia.
Krem 50+ koniecznie z apteki. Najlepszy jest Avene, moim zdaniem, na drugim miejscu La Roche-Posay. Exclamation

Miłego wypoczynku Very Happy
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group