Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czy to mogą byc objawy tocznia?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
picus23
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 6

PostWysłany: Nie Sie 16, 2009 8:23 pm    Temat postu: czy to mogą byc objawy tocznia? Odpowiedz z cytatem

Cześć. Wy juz sie znacie na toczniu, wiec zapytam, czy moje objawy mogłby wskazywac na tę chorobę:
- potworne bóle głowy
- bóle mięsni, stawów. niedawno lekki uraz kolana spowodował zbieranie sie wody, obrzek, 3 razy miałam robioną punkcje, i mimo ze lekarz nic nie stwierdził kolano dalej boli jak cholera, a od niego cała noga
- boli mnie gardło, węzły chłonne - za uszami
- mam anemie
- zdarza mi sie budzic w nocy spocona i z uczuciem gorąca
- mam okropne bóle brzucha po prawej i po lewej stronie, jedno to wątroba a drugie nie mam pojecia
- podwyższona temperatura, zwykle powzyej 37, napady gorąca
- wstaje rano i czuje sie jak po cięzkiej pracy, jestem ospała i osłabiona
- ostatnio pojawił sie suchy kaszel
- co do motylka to zawsze miałam na twarzy wypieki koło nosa, ale chyba to nie jest to, przynajmniej tak mi sie wydaje
Ponadto wypadają mi włosy, ale nie wiem czy to ma związek

Co o tym myslicie?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 1:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Coś najwyraźniej się dzieje i należałoby to sprawdzić.
myślę, że skoro jesteś nie zdiagnozowana.- trudno mówić o toczniu .
my też diagnozy Ci nie postawimy , ale jak zdążyłaś zauważyć wspieramy się dobrą radą i to musi nam wystarczyć Wink
Złe samopoczucie jest już sygnałem, że coś się dzieje w twoim organizmie i nie trzeba tego bagatelizować, ale też spokojnie dążyć do zdiagnozowania i dowiedzenia się co naprawdę Ci dolega. Grunt to dobry specjalista. Weż skierowanie do reumatologa i postaraj się naświetlić wszystkie swoje wątpliwości i domysły.
Myślę, że trudno określić co naprawdę Ci dolega, bo jest tyle chorób na tle autoimmunologicznym, które są bardzo zlbliżone objawami do siebie lub sprzężone ze sobą .
Na forum poczytaj- interesujące cię wątki wpisz do wyszukiwarki i w razie wątpliwości pytaj.
Forum jest prawdziwą skarbnicą wiedzy nie tylko dla nas chorych - zapoznaj się i korzystaj .
No i oczywiście na bieżąco pisz co u ciebie ze zdrówkiem , którego ci życzę
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
picus23
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 6

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz Smile mam nadzieje, że mimo wszystko to tylko przemęczenie. to trwa od początku lipca, dzisiaj poszłam po skierowanie, ale okazało sie, że pani doktor na urlopie,a nikt inny mi go nie da. trzeba poczekac. jak sie juz czegos dowiem to bede pisac Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Picus23 nie masz zbytnio na co czekac tylko jak najszybciej wziąść skierowanie do reumatologa albo dostać skierowanie na badania chocby na pocztek podstawowe jeskli coś jest nie tak to powinno cos byc w wynikach powodzenia daj znac jak coś będziesz wiedzieć..pamietaj tez że toczeń daje objawy wielu chorób i tak na pawde diagnoza jest trudna nie tylko objawy ale tez wyniki musza być nie takie jak trzeba życze oby wszystko było jak najlepeij ..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Smile
pierw powinnaś pójść do lekarza i dostać skierowanie choćby na podstawowe badania krwi i moczu; skierowanie do reumatologa też, a ten powinien zająć się Tobą dokładniej

serio nie masz innego lekarza w przychodni?

pozdrawiam Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
picus23
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 6

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, mamy jedną pani doktor, bo to jest bardzo mała przychodnia..
musze czekac do czwartku Sad
dzis sie czuje potwornie, słaba, jeszcze ten kaszel. Spałam 12h a czuje sie jakbym całą noc zasuwała. wyszłam rano na zakupy i wróciłam do domu bo cięzko było chodzic, gdzie moja świetna kondycja.. a mam 19 lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
picus23
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 6

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i byłam dzis u lekarza. Dostałam skierowanie na badania - krew (strasznie duuuzo tych badan wyszczególnionych) mocz, na miejscu mi zrobiła ekg - wyszło w miare, cisnienie, tez, no ale sie jej płuca nie spodobały i dostałam na rentgena. I całe szczescie powiedziała, ze trzeba sie do reumatologa przejsc, ale da mi skierowanie dopiero jak wyniki badan dostanie. W ogole miała nieciekawą mine, ale moze po prostu sie tak wszystkimi pacjentami przejmuje Smile Pozdrawiam:*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to teraz rób badania, czekaj na wyniki i leć do dr Smile a potem daj znać Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Very Happy

Dobrze, ze przynajmniej masz normalnego lekarza rodzinnego, ktory opowiednio podchodzi do tego tematu Wink a mina sie nie przejmuj, bo wielu taka robi Laughing dlatego ja zeby nie stresowac swojej lekarki, wizty ograniczam do minimum Cool ( swoja droga, pomimo tego ze w tym roku bylam tam tylko raz, ona nadal mnie pamietala Shocked wiec nie wiem jak to mam rozumiec Wink ).
Mam nadzieje, ze uda Ci sie znalezc przyczyne zlego samopoczucia, bo przekonalam sie na wlasnej skorze ze taka "niemoc" w tym wieku potrafi niezle zdolowac Rolling Eyes ja rowniez spie po 12 godzin, a rano nie mam sily na nic...ale trzeba wierzyc w to ze bedzie dobrze Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
picus23
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 6

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lena_89 moja lekarka pamiętała ze w 2006 miałam robione Ekg i wyszło nie najlepiej, i ze w 2008 r robiłam badania moczu i powtarzałam bo wyszły źle Very Happy ma baba łeb . ale moze przez to, ze osrodek nie jest duzy Smile
Bede pisac o efektach, dzieki za zainteresowanie i wsparcie :*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Picuś23!
Oby jak najszybciej Cię zdiagnozowali. Z prześwietlenia niekoniecznie mogą coś zobaczyć.U mnie dopiero głęboka tomografia wykazała zmiany, a osłuchowo tez nie było się czego czepiać.Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

picus- trafiłaś na kompetentną panią doktor. Trzymam kciuki za wyniki badań, powodzenia:)
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
picus23
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 6

PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. Odebrałam dzis wyniki badan. Nie wiem co myslec. W krwi tylko cos o skrócie MON- pewnie monocyty ,jest poza normą - zanizone.
Niestety wyniki moczu troche gorsze. Kwas moczowy wyszedł 53 przy normie 210 - 450. Jeszcze lekarz dał wykrzyknik i napisał "wynik sprawdzany kilkakrotnie - zalecana kontrola u lekarza", poza tym odczyn wyszedł zasadowy, a powinien byc kwaśny. W poniedziałek do odbioru reszta badan i wtedy ide do lekarza. Trzymajcie sie.. :*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
picus23
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 6

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Byłam dzis u lekarza, jednak moja pani doktor to wcale nie taki anioł... zobaczyła moje wyniki i mimo ze były złe to stwierdziła, ze nie ma sie co martwic PÓKI CO, bo nie są baaardzo złe, i ze za miesiac mam powtórzyc badania, i ewentualnie mi moze dac skierowanie na rehabilitacje apropos bolących stawów. Odmówiłam. o reumatologu w ogole już zapomniała. Wiec kupiłam sobie sama w aptece witaminy i nie mam zamiaru sie juz wiecej zamartwiac, widocznie już tak mam, ze czuje sie do kitu.
Pozdrawiam, dzieki za pomoc, pa:*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

picus 23 twoje wyniki nie sa wclae takie złe uwierz lekarce, byłoby by sie czym martwic gdyby kwas moczowy był podwyzszony, a w rozmazie krwi jedna pozycja trochę zanizona to naprade nic takiego , zawsze birze się pod uwagę odchylenia od normy trochę w jedna czy drugą stronę, gdyby naprawde cos złego było we krwi to lekarz by zareagował , powtorz badania za jakis czas i sama zobaczysz, morfologia mocz to się płaci prywatnie bardzo mało mozna sobie na to pozwolic

ja sama nigdy nie przejmuje się lekkimi odchyleniami w wynikach, musza to juz byc potezne roznice aby mnie zaniepokoić,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group