Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczeń rumieniowaty-postać skórna
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety nic nie wiem o łuszczycy i czy da się ją pomylić z toczniem...
ale ponieważ to zdaje się również choroba o nieznanej do końca etiologii, a o podłożu autoimmunologicznym, to niestety możliwe jest współwystępowanie kilku chorób tego typu u jednej osoby.

to że nie ma pciał ANA nie wyklucza tocznia, możłiwe są tzw, tocznie seronegatywne, czyli bez przeciwciał, z tego co czytałam na lupussite, tam co najmniej kilka osób z DLE i SCLE nie ma ANA, a diagnozę im postawili.

ważne żeby lekarz jasno powiedział co zamierza z tym zrobić, żebyście mieli pewność że niczego nie zaniedbujecie i macie świństwo (czymkolwiek by było) pod kontrolą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askas95
Junior
Junior


Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2
Skąd: jaworzno

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam na imię Gosia ma 37 lat 10 lat temu stwierdzono toczeń układowy obecnie jestem na 60 enkortonu bo tylko to toleruję akurat teraz jest taki czas że bardzo mi dokucza ta choroba Sad Sad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiu-wierzę, że wkrótce przestanie Ci dokuczać choróbsko i wrócisz do formy
trzymaj się Exclamation Exclamation Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiu! Powodzenia i głowa do góry ani sie nie obejrzysz a dawka encortonu bedzie malała i bedziesz w lepszej formie Powodzenia I do usłyszenia ..Buźka
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raz jest gorzej raz lepej,, teraz ci dokucza za niedługo przestanie i znowu będzie dobrze,

myslałam ze dokucza ci postac skorna bo piszesz w watku do tego przeznaczonym
jako nawa osoba zapoznaj sie z funkcjonowanie forum z poszczegolnymi działami, tak aby pisac tam gdzie jest miejsce dla danego tematu,
Robert juz podał ci najwazniejsze namiary
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam iga Very Happy
jestem podobnym przypadkiem do twojego meza ...
na poczatku mojej choroby bez szczegolowych badan postawiono mi w szpitalu diagnoze psoriasis vulgaris-luszczyca, przy leczeniu masciami zmiany skorne ustepowaly na krotko...
podczas drugiego pobytu w szpitalu pobrano mi wycinek ,ktory byl opisany tak:obraz histopatologiczny wskazuje na psoriasis, choc moze byc tez obecny w lupus...jak widac moja postac tocznia przypominala luszczyce...trafilam wreszcie do kliniki dermatologii gdzie poddano mnie licznym badaniom od stop do glow, w tym kolejne dwa wycinki...wreszcie postawiono diagnoze subacute cutaneus lupus erythematosus SCLE...
na poczatku bralam tzw.male proszki(arechina,aspiryna, encortolon),potem przez 3,5 miesiaca plaquenil...a teraz od 2 lat wit.pp i oczywiście ochrona przeciwsloneczna 60+....to tyle o moim przypadku... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Iga Very Happy Witaj w gronie Motylków Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group