Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Coś co chcesz powiedzieć reszcie Zdrowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dawno nic nie pisalem ale musze sie dzisiaj wyzalic do was bo nie mam kompletnie do kogo.
Spotkala mnie dzisiaj dosc dziwna sytuacja.
Dowiedzialem sie ze moja ukochana praktycznie pierwszy raz widzi na oczy to forum. Pozniej uslyszalem ze tak owszem wie o nim ale ona nigdy tego nie czyta bo i po co? Ja wlasnie tym forum i tematami ktore jej podsylalem chcialem tak naprawde powiedziec ze to ze jestem zawsze usmiechniety to nie znaczy ze jestem zdrowy ze mam prawo sie czuc czasami zle. Chcialem jej uswiadomic ze toczen nie jest grypa czy angina i ludzie na to umieraja i maja powazne dolegliwosci. No ale coz widocznie nie jest moja choroba wystarczajaco powazna by sia nia przejac, przeciez zyje, chodze i nawet sie usmiecham. To ze mnie cos czasami pobolewa to normalne. Ją przeciez tez czasami glowa boli czy brzuch. Poczulem sie jak zbity pies.
Nigdy nikt tak naprawde nie wierzy jak bardzo nasza choroba jest powazna dopoki cie nie widza z kroplowka w zyle lub nieprzytomnego. W takich sytuacjach odechciewa sie zyc. Tym bardziej ze najblizsi sprawiaja ci taki zawod.
Przepraszam jezeli kogos zanudzilem ale dzieki temu troche mi ulzylo.


Ostatnio zmieniony przez Piotrek dnia Pią Wrz 01, 2006 12:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, Szefie, tak to bywa niestety.... Sad Nie wiem co napisać. Zielonego pojęcia nie mam. Jedyne co mogę, to szczerze życzyć spokoju ducha i jak najmniej stresu. Czy się ułoży? Tego nie wiem... Oby... Przejściowy kryzys? Ty jeden wiesz. Może lepiej się z tym przespać i zobaczyć co przyniesie nowy dzień. Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek nie przejmuj się, kobiety to takie dziwne stworzenia, które jak chcą to zawsze znajdą powód do awantury tak przynajmniej jest u mojej żony, (tzn. dziewczyny Laughing ) jak chce się pokłucić to zawsze coś wymyśli albo jej nie pasuje że nic nie mówie albo że za dużo gadam, innym razem mówi do mnie " co się na mnie tak patrzysz" a drugim że jej nie kocham bo się na nią nie patrze. Znając życie to przejdzie twojej ukaochanej za pare dni, ale radzę porozmawiaj lepiej z nią o tym i wytłumacz jej wszystko jeszcze raz.

Pozdrawiam Krzysiek


Ostatnio zmieniony przez moaz dnia Pon Sie 07, 2006 11:21 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sie 07, 2006 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Robert za te slowa. Czasami czlowiek musi sie wygadac zeby mu ulzylo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 6:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak-jestem kobietą ale spokojnie moge stwierdzić że kobieta to nieobliczalny gatunek, albo ma napięcie przedmiesiączkowe albo ją boli głowa( tak mówi mój mąż).Nigdy nie wiadoma co tak naprawde jej się nie spodoba, czy spojżenie czy gest. Sama się łapię na tym że się czasami tak zachowuję. Piotr mam nadzieję że się prędko dogadacie a twoja dziewczyna będzie miała dla ciebie trochę więcej wyrozumiałości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek czuję sie winna bo to ja najwiecej starałam ci się pomóc , coz czasmi wychodzi żle
kobieta zmienna jest , byc może da jej to do myslenia , moze w wolnych chilach poczyta forum i znajdzie odpowiedzi na wiele pytań, skoro JUZ wie ze ono jest
spojrzy głebiej w twoje problemy i zrozumie , przynajmniej część,
to nasz odwieczny problem, zdrowy i chory to dwa światy , zdrowy chorego nie potrafi zrozumieć, moj mąz i teściowe do tej pory uważają ze to jakis wymysl a ja się dobrze urządziłam , jestem leniwa i takie tam
tez podsuwałam forum do poczytania, ale po co ? wiedzą swoje i wystarczy.
Piotrek zostaw to tak jak jest , jesli teraz nic nie zrozumie to widocznie nie jest w stanie pojąć sensu twojego zycia w rodzinie z choroba, poświecenia dla bliskich , i miłości .
moze przestanie grymas bólu tłumaczyc sobie opatrznie, morze to ze padasz na pysk i wszytsko boli , nie bedzie oznaką zdrady , moze?
no coż niczego tutaj nie mozna przewidziec , truno pomóc , jeszcze trudniej się pogodzić, wychodzi na to że choroba niszczy nam takze zycie rodzinne, mnie zniszyla , mam nadzieje ze tobie sie uda
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

echhh, dobrze się czasami wypisać, to zawsze jakaś ulga...

kobiety czy faceci - jedna cholera, to nie tyle kwestia płci, co osobowosci, trafiają się nam partnerzy dający wsparcie albo tego wsparcia wymagający od nas, rozumiejący lub mniej emaptyczni niż byśmy chcieli, co można zrobić? nic. jest na pewno cała masa innych powodów dla których Ta/Ten mimo wszystko nas przyciąga Very Happy i pociąga 8)
najważniejsze żeby nie dać się ponieść emocjom chwili, lepiej nabrać dystansu i spokojnie wyjaśnić przyczyny nieporozumienia, "oczyścić atmosferę".
Piotrek, wydaje mi się że to nie było nic innego jak "krókie spięcie"- niewłaściwa interpretacja i trochę złych emocji przy okazji...

A czy zdrowego człowieka da się nakłonić do "rozumienia" naszych problemów? Chyba nigdy tak do końca Sad
Można odrobinę uwrażliwić na pewne aspekty choroby, ale "współodczuwanie" twoich bóli to możemy ci dać chyba tylko my Wink Mr. Green

PS. Przy okazji - Serdeczne Pozdrowienia dla Ukochanej Piotra Love
Co złego to nie my! Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OLESIA napisał:
tak-jestem kobietą ale spokojnie moge stwierdzić że kobieta to nieobliczalny gatunek, albo ma napięcie przedmiesiączkowe albo ją boli głowa( tak mówi mój mąż)..


takze nia jestem i twierdze ze to co powiedzial maz olesi jest w pelni prawdziwe. mowi sie czasami ze jak juz nie ma zadnego podowdu do klutni ti krzywy makaron jest dobry. dla nas tez faceci sa dziwni, nierozumiejacy nas. to calkiem normalne. najwidoczniej toja dziewczyna nie potrafi albo nie chce zrozumiec ze jestes chory i naprade ja kochasz. hmmm.... co ci moge poradzic. sproboj z nia na spokojnie jeszcze raz porozmawiac i wyjasnic o co ci chodzi. jesli bedzie krzyczec ty caly czas proboj byc spokojny, bo nerwy nie prowadza do dobrego. trzymam mocno kciuki by ci sie wkoncu udalo ja przekonac do swojej milosci i przeczytania forum.
pozdrowionka
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kicia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 876
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

**********************************************
Jeśli moje zdanie w tej sprawie uraziło kogokolwiek przepraszam.
Skoro wypowiedź była publiczna, pozwoliłam sobie zabrać głos, niemniej jednak nie zamierzałam nikogo pouczać ani tym bardziej narzucać swojgo punktu widzenia. Pozdrawiam
_________________
De gustibus non est disputandum...


Ostatnio zmieniony przez kicia dnia Wto Sie 08, 2006 1:50 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajmy już spokój, OK? To są delikatne sprawy i jak mniemam zainteresowani poradzą sobie z wynikłą sytuacją. Nie potrzeba teraz żadnych wywodów na temat tego kto miał rację, a kto nie. Człowiek pisze, bo czuje potrzebę wyrzucenia z siebie pewnego balastu emocjonalnego. I słusznie, bo magazynowanie czegoś takiego nie działa korzystnie na psychikę. To są dorośli ludzie, przede wszystkim racjonalnie myślący o życiu i przyszłości. Więcej ich z pewnością łączy niż dzieli, dlatego też nie widzę tutaj sensu udzielania porad, bo o nie Piotrek nie prosił.
Parę słów napisanych przez niego nie oddaje nam całkowicie obrazu wydarzeń. Jak to w życiu - wzloty i upadki.
Mam nadzieję, a nawet jestem przekonany, iż wspomniany przeze mnie nowy dzień przyniósł powiew świeżości. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzieki za te wszystkie slowa. Zrobilo mi sie odrazu lepiej. Mam nadzieje ze uda mi sie porozmawiac z nia i wytlumaczyc pare kwestii ale jest to strasznie trudne bo ona ma juz swoj puinkt widzenia i nikt tego nie jest w stanie zmienic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek zachęć ją do czytania, moze z tego forum zrozumie to co nie dawało jej spokoju , zrozumie takze dlaczego jesteś z nami,
mam nadzieje ze wszystko się ułozy
zyczę wam tego obojgu
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, nic na siłę, szkoda zdrowia na bezowocne szarpaniny, pamiętaj że masz nas - jako wirtualne wsparcie Buziak
powodzenia!


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Wto Sie 08, 2006 3:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrze, pomijając fakt lektury forum, daj jej róże, zaproś na kolację Wink Pogadacie na osobności... Dobrze będzie Exclamation Trzymamy kciuki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert - musialaby to chyba byc czarna roza i kolacja z arszenikiem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group