Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Coś co chcesz powiedzieć reszcie Zdrowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie Laughing Szczęka mi opadła... Very Happy Tak zarzuciłem, bo mimo iż klasyk ze mnie to często pozwolę sobie odejść od przyjętych kanonów i powrócić do epoki romantyzmu Laughing Mimo wszystko powodzenia Exclamation Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
musialaby to chyba byc czarna roza i kolacja z arszenikiem

o, tak, tak, igraj z ogniem dalej!
musisz przyjąc do świadomości bardzo podstawowe prawo:
twoja kobieta ma zawsze rację Laughing
jeśli chcesz żeby ciągle była twoja Wink
Robak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek no wiesz, ale mordercze instynkty, spróbuj na spokojnie być może efekt będzie większy niz myslisz,
nie zawsze da się posklejać to co sie rozsypuje , czasmi trzeba zrezygnowac, czego jednak ci nie życzę ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 08, 2006 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu dochodzimy do sedna sprawy... Kobiety są jak Himalaje... z czasem coraz "wyższe" i trzeba się nieźle nagłowić, żeby je zdobyć Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Pią Gru 25, 2009 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do zdrowych : NIE PALCIE PAPIEROSÓW.
CZASEM SOBIE ODPOCZNIJCIE.
BĄDŹCIE ZDROWI.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justyna1974
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 227
Skąd: KATOWICE

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym powiedzieć Wam zdrowym, że strasznie Wam zazdroszczę ale również to, że dzieki chorobie zmieniło się moje życie o 180 stopni - jestem teraz lepszym człowiekiem : ). Czasami patrzę na Was i tak mi Was żal, że tak marnujecie swoje życie! Ja dzięki chorobie jestem świadoma każdego dnia, każdej godziny!
_________________
Jeśli się cofasz to tylko po to by wziąć rozbieg!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sawanna
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 31

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do zdrowych - WYLUZUJCIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważne jest "tu i teraz" po prostu Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mniej stresu więcej uśmiechu Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdę powiedziawszy dopiero teraz odkryłem ten wątek (nie przeczę - może widziałem go wcześniej, ale jeśli tak, to nie zwróciłem na niego uwagi).
Osobiście myślę, że wszystko zależy od danej sytuacji. Na chwilę obecną przychodziłoby mi na myśl takie oto zdanie:
"To, że mam stwierdzoną chorobę nie oznacza, że nie mogę żyć normalnie".

Natomiast w "wariancie alternatywnym" (który, mam nadzieję, nie nastąpi nigdy), byłoby to coś takiego:
"Cały czas żyłem na wysokich obrotach. Jeśli więc teraz mówię, że jest ze mną źle, to na pewno nie bez powodu".
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Joaśka
Junior
Junior


Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 21
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Lip 18, 2010 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM!
Borykam się z problemem w stylu" co Ci takiego jest? Przecież dobrze wyglądasz!" od długiego czasu.Mam mieć zawsze uśmiech na twarzy, śmigać jak meteor i zero marudzenia. Ostatnio usłyszałam,że ja tylko na leki wydaje i to ile!!!!!
Tak wydaje. Na przepisane i konieczne. I to są moje "przyjemności", na które dostaję receptę od lekarza.
Mam doła bo mój mąż chyba przestał akceptować zmianę jaką przeszłam od momentu pojawienia się choroby.Dodam,że ani razu nie poszedł ze mną do lekarza żeby usłyszeć jaka to choroba. Nigdy też nie zapytał o nic lekarza w czasie moich pobytów w szpitalu ( ponad 50 razy) od 2003r.
A to mi nie pomaga. Praktycznie codziennie zadaje mi ból emocjonalny,który popycha na dno moją psychikę. Ciągły krzyk i pretensje
zwalają mnie z nóg.
A przecież pracuję, prowadzę Stowarzyszenie - Lubelskie Stowarzyszenie Motocyklistów ,organizuję imprezy dla dzieci. Leżę kiedy nie mam siły i muszę. Niestety. To nie jest dla mojej połówki żadne wytłumaczenie.

Pozdrawiam --- Joaśka Sad
zapraszam serdecznie tutaj;Obnizenie nastroju,depresja...-przenieś tam swojego posta,pomożemy Smile
_________________
Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.
Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,
lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich,
którzy są w potrzebie.
Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weszłam dzis na stronke i dostrzegłam ten wątek nie czytałam wszystkich stron ale mniej wiecej wiem o co chodzi. U mnie rówznież zdarzają sie takie indydenty w stylu"chodź pomóz posprzątac zrobic cos w ogródku,wezmiesz kapelusz na głowe jak swieci słonce bedzie dobrze". Lub nawet w gronie rodzinnym w niektórych sytuacjach maż potrafi powiedziec "jeju jaki w tym domu bałagan" a ja w tym momencie czuje sie fatalnie mdli mnie(nie wiem z czego) czuje chroniczne zmęczenie i to jest własnie najgorsze chroniczne zmęczenie !! ciało super wygląda a w środku klapa.Zaraz tłumacze męzowi z jakiego powodu szybko milknie i spuszcza głowe "no ja wiem " własnie "nie wiesz"skoro zdarza sie to dosc często !! Kiedy jednak czuje sie dobrze czuje tez (naprawde) radosc ze moge sprzatac gotowac obiad opiekowac sie dzieckiem.Dzięki Bogu jest tak od dłuższego czasu(ale cięzkie dni niestety nie omijaja mnie)wtedy mysle cierpienie tez jest dobrem. Pozdrówka
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Salamandra88
Junior
Junior


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 20
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co mi sprawiło ostatnio największy problem? Mój chłopak ma 2 braci i obaj niedawno brali ślub. Nie ma nic gorszego niż nagle dostać bólu stawu kiedy jest wesele a godzina jeszcze młoda. Wszystko byłoby ok gdyby to był jakiś staw w ręce, ale oczywiście rozbolała mnie kostka i dość spuchła. Kiedy wszyscy się bawią ja siedzę i tylko widzę dziwne spojrzenia w moim kierunku, próbują na siłę wyciągnąć na parkiet i głupio się patrzą jak odpowiadam "źle się czuje, przepraszam, ale nie". Nie chce się nikomu tłumaczyć z tego, że jestem chora, nie mam takiego obowiązku, po prostu nie chcę, to moja osobista sprawa, jedynie mój chłopak o tym wie. Wymyślam więc jakieś głupie tłumaczenia, a to, że jestem przeziębiona, albo, że po prostu boli mnie głowa. Niestety nie jestem w stanie bawić się na całonocnej imprezie, czasami nawet do 21 ledwo wyrobie, zawsze przyjdzie ból, temperatura i jestem strasznie osłabiona. Wiem, że nie powinnam być tak wrogo nastawiona, przecież nikt nie zna prawdy, a ja nie chce się tłumaczyć "mam tocznia" i zaraz milion pytan "a co to za choroba?" Tutaj na forum jestem anonimowa, łatwo jest pisać, najtrudniej rozmawia się z najbliższymi osobami, które nas znają. Liczę na szczere wypowiedzi, może to ze mną jest coś nie tak? Co sądzicie o moim podejściu? Łatwiej się żyje kiedy wszyscy wokół wiedzą o chorobie? Czy może wcale nie powinnam się nikomu tłumaczyć, a to inni powinni być bardziej wyrozumiali?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o chorobie powinni wiedziec tylko ci ktorzy sa Ci bliscy nie ma koniecznosci opowiadania o niej komus z dalszej rodziny czy zupelnie obcym ludziom,
wyłumaczyc im tego nie sposob bo musiałabys stracic wiele czasu a i tak dla wiekszosci to czarna magia

coz to sa uroki choroby ze nie wiemy kiedy bedzie gorszy dzien , nie mozemy sobie zagwarantowac tego ze akurat bedzie dobrze

moim zdaniem chłopak powinien ci to ułatwic czyli obrocic wszystko w zart,
na szczescie wesela i całonocne imprezy nie zdarzają się zbyt czesto, moze akurat na kolejnej bedziesz sie czuła dobrze na tyle zeby nie budzic zaciekawienia,
czy łatwiej się zyje jak się wszystkim powie ? to tez rzecz wzgledna, to zalezy na ile bliscy chca wysłuchac tego co tak naprawdę powoduje takie a nie inne zachowania, zdarza się ze nawet najblizsi nie zawsze rozumieja albo bagatelizuja fakt choroby
trudno sie wczuc osobie zdrowej w twoją sytuację , przeciez nie wiedza jak to boli, co boli czemu nie masz siły i jaks dziwna ta choroba jest bo nic nie widac zdrowa jak rydz a steka i lezy i niczego nie moze zrobic dziwne no nie

moi bliscy wiedza ale długo dawkowałam im tą wiedze moze bardziej z potrzeby chronienia ich niz ze strachu ze nie zrozumieja ale to sa tylko bliscy , osoby z ktorymi na codzien nie utrzymuję kontaktu wiedza ze jestem chora ale co to jest i na czym to polega juz nie musza wiedziec
a na pytania jak się czujesz zawsze odruchowo odpowiadam dobrze ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiem, że nie powinnam być tak wrogo nastawiona, przecież nikt nie zna prawdy, a ja nie chce się tłumaczyć "mam tocznia" i zaraz milion pytan "a co to za choroba?


nie musisz tłumaczyć się..wystarczy powiedzieć: "nie, nie dziś; źle się czuję"
....
ale to można zrobić na wiele wiele sposobów
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group