Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rontalizumab -lek biologiczny, załapałam się na program

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna72
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 12

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 10:50 am    Temat postu: Rontalizumab -lek biologiczny, załapałam się na program Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, choruje na toczeń od 3 lat, biore sterydy i immuran. Chciałam podzielić się z wami wiadomością, że od 2 tygodni uczestniczę w programie leczenia lekiem biologicznym o nazwie Rontalizumab. Na całym świecie w programie uczestniczą tylko 210 osób, i udało mi się zakwalifikować. Program sponsorje firma Genentech w Stanach Zjednoczonych. Zanim się zdecydowałam musiałam przeczytać plik dokumentów tzw. Formularz Świadomej Zgody, że decyduję sie nawłasną odpowiedzialność, że jeśli coś mi się stanie to oni są ubezpieczeni itd. W końcu się zdecydowałam.

W trakcie przyjmowania leku odstawia się natychmiast imuran, oraz stopniowo sterydy ( w ciągu 16 tygodni). W ten poniedziałek wzięłam drugi zastrzyk (bo lek dostaje w postaci 2 zastrzyków). Lekarz twierdzi że na efekty trzeba poczekać, ale ja się jakbym już czuła lepiej, nie chce mówić że to od leku, bo miewałam już takie lepsze stany, ale krótkie. Problem w tym programie jest jeszcze taki, że 33% pacjentów dostaje placebo. Ani lekarz ani ja nie wiemy co dostaje czy lek czy placebo. Mogę mieć tylko nadzieje że trafiłam na lek. Jeżeli chodzi o efekty to będzie to widoczne po wynikach, które robią na każdej wizycie, przed podaniem zastrzyków. Pobierają kilkanaście probówek krwi i wysyłają do laboratorium do Genewy, badają wszystko chyba co potrzebne.

Mam nadzieje że to pomoże, że to będzie szansa dla chorych. Proszę jeśli ktoś brał jakiś lek tego typu, proszę napiszcie, podzielcie się swoimi odczuciami. Pozdrawiam wszystkich Anna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

który ośrodek cie prowadzi?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
angiee89
Kadet
Kadet


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 42
Skąd: Wolsztyn

PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Ja też jestem w badaniu tyle ,że w postaci kroplówek . Wprowadzają lek ,ktory ma nr i sprawdzają czy dziąła Epratuzumab . Od ponad roku jestem na badaniu. Przestałam brac sterydy na jakies pol roku. teraz wszystko wróciło w maju ale juz sie uspokoiło. Lek dostaję w Poznaniu.
_________________
Angiee Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko powiedz mi w który m programie uczestniczysz,tzn.którego program dotyczy?bo się pogubiłam...
leczenie biologiczne to wielka nadzieja
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group