Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam [danka]

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danka
Junior
Junior


Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 9:45 am    Temat postu: Witam [danka] Odpowiedz z cytatem

Jestem mamą 6-letniej Ewy, u której istnieje podejrzenia tocznia układowego. . Przemawia za tym obraz kliniczny. Choroba zaczęła się od rzutu zespołu nerczycowego w wieku 1,4 m-ce. Jest na inensywnym leczeniu od pięciu lat. W tym czasie nie było przerwy w braniu leków (endoksan, csa, imuran o sterydach nie muszę pisać, bo od tego zaczynają). O SLE zaczęto mówić po tym jak zachorowała na zapalenie stawu biodrowego po raz drugi, poza tym ma atopowe zapalenie skóry, miała "epizod" z wyłysieniem na ponad rok. Jak domyślacie się nie jest to łatwy przypadek dla lekarzy i delikatnie mi dają do zrozumienia, że żle rokuje. Próbuję nie poddawać się, normalnie żyć, choć nie jest to łatwo. Ewa jest teraz znowu na cyklosporynie i schodzimy z pełnej dawki encortonu. Encorton bierze w pełnej dawce od lutego 2004. Skutki są łatwe do przewidzenia, ale mnie najbardziej smuci jej huśtawka emocjonalna. Jest często rozdrażniona, płacze. Brakuje jej kontaktów z rówieśnikami, choć staramy się jak to możliwe organizować spotkania. Od września idzie do zerówki. A raczej jest zapisana.
Próbowałam krótko się przedstawić Embarassed a raczej przypomnieć, bo już wcześniej się rejestrowałam, ale jestem dosyć biernym uczestnikiem forum. Ale Was bardzo cenię, jesteście dla mnie skarbnicą wiedzy. Nigdzie indziej nie znalazłam tyle istotnych wiadomości. Wielkie dzięki dla twórców forum i moderatorów.
Pozdrowienia szczególne dla Martka, odpisałam po długim milczeniu, ale to tylko dlatego że ostatnio dużo czasu spędzaliśmy w szpitalach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj danka!

dobrze że jesteś z nami, zawsze to troche raźniej,
i jak wiesz wszyscy mamy chwile lepsze i gorsze, ważne żeby w tych gorszych ciągle pamiętać, że niedługo znów będzie lepiej.
trzymajcie się dzielnie, zaglądaj tu a my na pewno postaramy się pomóc.
głównie dobrym słowem, ale to też czasami ważne.
pozrowienia dla Ciebie i Ewci!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam i ja. jestem mamą 4 letniego łobuza Mateusza i 3 miesięcznej Natalii u której podejrzewają Tocznia rumianowego (iedy będa te badania Sad)
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Danka, wprawdzie ja nie mam doświadczenia w tych chorobach i niewiele mogę pomóc, ale jestem tu, bo jest wspaniałe towarzystwo na bardzo wysokim poziomie, mi bardzo wiele pomogli, wierze, że ty też zdobędziesz tu siły jakich ci potrzeba Very Happy
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię Dana Very Happy
Całuski dla Ewuni Buziak
Dzięki za pozdrowienia.
Trzymałam za Was kciuki i nadal bedę trzymać.
Reszta na priv.
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.....
Danko........po wieloletniej chorobie i roznych zawirowaniach z tym zwiazanych ........moge powiedziec jedno ........nigdy ..ale nigdy sie nie poddawaj .........bywalo roznie.....rokowania byly bardzo zle i to nie raz ...a jednak przychodzil przelom i .........nie wiadomo dlaczego poprawa.....
To choroba tak dziwna..i ma tak wiele roznych odmian ze nie mozna powiedziec nic na temat rokowan.....moze jeszce byc dobrze.....na tyle na ile to mozliwe.....Wazne jest dla malej wsparcie rodzicow.....i co tu ukrywac towarzystwo innych dzieci......Z czasem bedzie lepiej .......moze wtedy po zmniejszeniu sterydow zmieni sie psychika coreczki.......a na teraz.........moze porozmawiaj z lekarzem ...przy sterydach niestety siada psychika........Moze wystarczy meslisa.....?
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
danka
Junior
Junior


Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przynam się że przechodzę zmęczenie materiału, jako rodzic. Ale rzeczywiście melisa nie zaszkodzi i dziecku i mi. Mam nadzieję, że po wizycie w Centrum (wybieramy się 19 lipca na kilka dni) uda nam się wyjechać na urlop pierwszy od kilku lat. Kiedyś tam pytałam o leczenie sanatoryjne, ale nie rozmawiałam o tym z lekarzem rodzinnym Ewy. Chyba powinnyśmy i z tego skorzystać.
Ewa po raz pierwszy od 1,5 roku nie ma białka (wynik dokładnie zero). Schodzimy też z encortonu. Zaobserwowałam, że w dniu w którym bierze 50 mg jest niespokojna, dosłownie ją wszytko denerwuje, krzyczy z byle powodu, inaczej jest jak dostaje tą mniejszą dawkę (teraz już 15 mg).
Ale żeby nie było tak zupełnie słodko, to dodam że Ewa kuleje od kilku dni. Byłam u lekarza w rejonie, ale ten odesłał ją szybko do szpitala. Ze względu na obciązenie leczeniem (teraz csa), może to zapalenie ścięgna. Ma małego siniaka nad piętą. Ale jest na tyle cwana, że nie przyznaje się do jakiegokolwiek bólu (wie że może wylądować w szpitalu), tylko kuleje. Buty kupuje jej prawie otopedyczne (z Postępu, Bartek). Przyznam się że kazałam jej nie biegać dużo i nie pojechaliśmy do szpitala. Tylko że mimo swoich 32 kg jest bardzo ruchliwym dzieckiem. Obserwuje ją i czekamy do wtorku (19.01.) na zaplanowany pobyt w szpitalu. Ale męczy mnie to czy dobrze robię.
Ewa do tej pory miała dwa razy zapalenie stawów biodrowych (raz prawego, raz lewego) i to właśnie bardzo nakierowało na tocznia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
megi
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 160
Skąd: powiat Kraków

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również serdecznie witam Smile
Będe trzymać kciuki za Was.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj malej odetchnac.....te kilka dni.....biegac........niech biega......ona jest cwana ..wiec wie na co ja stac.....Wazne ze zeszla z bialka.i zmniejsza sie sterydy ...to juz bardzo duuuuuzo...pozwol jej na troche swobody ...wtedy odzyje.........zmeczona szybciutko zasnie i nie bedzie marudzic.......
Pilnuj ja ...ale z ubocza tak ...aby tego nie zauwazala......jak dlugo ma wokol siebie inne dzieci tak dlugo nie mysli o chorobie.....przy toczniu ..po zazywaniu sterydow wychodza since........duzo sincow.....to nie musi byc odznaka tego , ze cos jest nie tak.......duza dawka sterydow......powoduje napiecie.........agresje.....pozwol jej ja wyladowac.....Niech cieszy sie z wolnosci tak dlugo jak to mozliwe.....a ty tylko obserwuj ........zobaczysz......da to lepsze efekty ...niz ciagle przypominanie ze tego czy tamtego nie wolno.......a ty odpoczniesz psychicznie........bo to na tobie glownie spoczywa odpowiedzialnosc......
Opieraj sie na intuicjii...i dopoki ona jest szczesliwa ..nie przeszkadzaj.......takze ty bedziesz radosniejsza i pelna energii.....
Zycze duzzzooooo dobrych chwil'
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam cie bardzo serdecznie Smile mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i trzymam za was obie mocno kciuki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Was bardzo serdecznie i dołaczam sie do wszystkich trzymam kciuki i będzie dobrze powodzenia , trzymajcie sie zycze dużo dużooooo zdrówka Smile)
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lip 14, 2005 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Witam Ciebie i twoją dzielną córeczkę.Obie jesteście dzielne udeptywane przez tocznia.Po zastanowieniu myślę że małej należy się chwila wytchnienia od wszystkich zakazów.Postaraj się ich ilość zmniejszyć a napweno będzie radośniejsza i lepiej będzie znosić swoją codzienność tak bardzo sie różniącą od codzienności innych dzieci.Mam nadzieję że szybko doczekacie się poprawy.Trzymam za was kciuki i przesyłam pozdrowienia Tobie i buziaczki Ewuni.
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sob Lip 16, 2005 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Danko! Trzymam bardzo,bardzo mocno moje chude kciuki....Powodzenia.Pozdrawiam cieplutko
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
czarownica65
Senior
Senior


Dołączył: 06 Kwi 2005
Posty: 62
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Danusiu Ciebie i Twoją Królewnę.Życzę wiele,wiele uśmiechu i pogody ducha,całych garści zdrowia a reszta.... reszta się sama zrobi! Dziewczyny! uszy do góry! Trzymam za Was obydwie kciuki i powodzenia. To wspaniale,że zawitałaś do nas bo w grupie zawsze raźniej. Sama zobaczysz jak bardzo są tu pomocni ludzie z wielkim sercem i wiedzą za co i ja przy okzaji w tym miejscu DZIĘKUJĘ Prosze
_________________
Basia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group