Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moje życie skończyło się 4 lata temu...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Sro Lip 27, 2005 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajci, jestem pod wrażeniem tego postu, wszystkie pokazałyście swoją wielkośc. Wielu tzw. zdrowych powinno brać z was przykład.
Anika, trzymaj sie tego forum, pisz wszzystko, co ci leży na sercu, zobaczysz swój świat w lepszych kolorach, zapewniam cie. Wink [/list]
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 28, 2005 1:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Didulka .a moze Dagmara.......wyciagnelam do ciebie reke......bo wiem jak to trudno .....jak ciezko sie z tym pogodzic.......ale moja zasluga jest niewielka....Potrzbowalas tylko troche wsparcia .....i wiary ze bedzie lepiej
Wierzysz w to i bardzo sie z tego ciesze......ale to ty musialas przejsc przez to wszystko .....ja choruje tylko za siebie......Kazdy ma swoja dawke cierpienia.....i swoje zycie do przezycia.....Czasami wystarczy wyciagnac reke......i pokazac.........ze moze byc lepiej .....tak dlugo powtarzalam az uwierzylas......Jestem z ciebie dumna.......ze tak wspaniale poradzilas sobie w trudnej sytuacji.....Bedziesz podpora swojej mamy .......bo ona tego potrzebuje.....Jesli sie przydalam to bardzo sie ciesze.....
Do pogadania......Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lip 28, 2005 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Witaj Aniko
Po zastanowieniu doszłam do wniosku że nie można popaść w nicnierobienie,dołowanie siebie ,bo jestem chora ,bo to niesprawiedliwe.Odpowiedziałam sobie na pytania
dlaczego-no bo tak się przytrafiło jak tylu innym
dlaczego ja -a dlaczego nie
i zabrałam się do tego co lubię żeby nie zwariować.Piekłam,pitrasiłam ,łykałam książki niepamiętając ich treścic.
Znalazłam forum.Dowiedziałam śię że można żyć i to ciekawie miec mnustwo przyjaciół i zawsze kogoś kto wyjaśni i podtrzyma w chwili zątpienia.
Z tego co -piszesz wynika że jesteś mądrą dziewczyną która na swój sposób pogodziła się z tym co jest ale nie odnalazła swojej drogi,jeszce się wacha i masz rację moim zdaniem.Musisz nabrać pewności że ta droga najbardzuiej Ci odpowieda i da samorealizację .Zawsze znajdziesz tu kogoś kto Ci pomoże albo swoim przykładem albo sugestją.Jesteśmy w bardzo różnym wieku i dlatego łatwiej nam być ze sobą i się wspierać i bronić swoich racji.Znajdziesz swoje miejsce i na świecie i wśród nas.Wkrótce sama zaczniesz pomagać innym nowym wystraszonym motylkom.Trzymaj się i nie pozwól żeby chorubsko Tobą zawładnęło bez reszty,A jak będzie trzeba to daj znać i znajdziesz nas gotowych do akcji

papa
Lidka Agitacja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Edyta28
Junior
Junior


Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 16
Skąd: ilawa

PostWysłany: Czw Lip 28, 2005 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc anika!!!!!!!!!!!!!
mam na imie edyta i od 9 latek choruje na motylka.jak zaczelam chorowac skonczylam akurat technikum i mialam wspaniale plany pojscia na studia,praktycznie zaplanowalam sobie przyszlosc w kolorach,ale zaraz po maturze zaczelam sie zle czuc,bole stawow,strasznie schudlam i zle wyniki z moczu i tak zaczela sie wedrowka po lekarzach.........zastrzyki ,mascie i nic niepomagalo az wkoncu wyladowalam w szpitalu wojewodzkim bo u nas w miesicie niedawali sobie ze mna rady..............2 miesiace w szpitalu i diagnoza postawiona ,toczen ukladowy........niemialam pojecia co to za choroba,myslalam ze to jakis wirus i mi przejdzie jak mi podadza leki,ale zastanawialam sie czemu moja mama ciagle placze jak mnie widzi,cos musi byc nietak i zaczelam robic male wywiady z lekarzami i pacjetami a wtedy przyszlo to najgorsze ,zalamanie...............odechcialo mi sie wszystkiego jedzenia,brania lekow ,poprostu zycia........i trwalo to bardzo dlugo,dopuki niepoznalam wspanialej dziewczyny ktora chorowala na to co ja,spotykalysmy sie codziennie ,patrzylam na nia i niemoglam uwiezyc jak ona sobie radzi ze wszystkim,praca ,szkola i dzieci........ wtedy zrozumialam ze zycie sie niekonczy ze musze nauczyc sie zyc z moim motylkiem i miec wieksze skrzydelka zeby zawsze go przescignac........czego z calego serca tobie zycze anika Very Happy
musisz zagladac do nas czesciej a poznasz wspanialych ludzi od ktorych zawsze uslyszysz mile slowa otuchy i z ktorymi bedziesz mogla pogadac na wszystkie tematy............pa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorotka
Junior
Junior


Dołączył: 05 Lut 2005
Posty: 7

PostWysłany: Pią Lip 29, 2005 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja przeczytałam wasze odpowiedzi na post od Ani i teraz troszku mi sie łezka w oczkach zakreciła...
Wiecie , ze wszyscy jestescie wspaniali i wielcy!... czytajac wasze słowa nawet najbardziej zatwardziały pesymista odnajdzie siłe i nadzieje.
To teraz jeszcze ja dorzuce swoj promyczek optymizmu dla Ciebie Aniu...
Ja jestem (a własciwe byłam, bo teraz wszystko dobrze sie układa, wyniki są coraz lepsze i wszystko zaczyna się dla mnie do nowa!) w podobnej sytuacji: (byłam w klasie maturalnej) "straciłam" prawie 2 latka, zawaliły sie moje plany zwiazane ze sportem, większość znajomych nieco sie ode mnie odwrócila...ale jak mawia moja kochana mama "nigdy nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" i "zawsze trzeba wierzyć w lepsze jutro!" Te "stracone" 2 latka bardzo mnie umocniły, teraz wiem co jest naprawde w zyciu wazne, doceniam każda jego chwilkę i "czerpię z niego" ile się da (a własciwie tyle , na ile moge sobie pozwolić...hehe), sportem zajmuje sie teoretycznie, a znajomi którzy sie ode mnie odwrocili, widocznie nie byli "warci zachodu", bo poznałam innych ludzi którzy doceniają prawdziwą przyjaźń.... i tego również życze Tobie Aniu. Powtorze Ci jeszcze to co inni (tak jak mi przez ten cały czas powtarzano, Allah dla MonikiB), że jeszcze wszystko się ułoży.....tylko nie przestawaj w to wierzyć i nie zatracaj swoich marzeń...
_________________
"Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...jest tylko zupełnie inne"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lip 30, 2005 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze zalozycie fan klub moniki co.....Dorotka nas zycie postawilo na jednym miejcu ......w jednym czasie .....w klinice......Ja bardzo cie polubilam .......a moje bedzie dobrze ...bedzie lepiej ......to juz weszlo i zakodowalo sie w glowie na zawsze .......sama tak sobie mowilam na poczatku...tobie zycie odda wszystko to co ci zabralo .....zobaczysz...
Jestes tego warta.....jestes wspaniala dziewczyna.......Wiem tylko ze jak ogladasz sukcesy Otyli ........w plywaniu zawsze myslisz ...a moglabym.....
tez........coz.....tobie zabral los lata poswiecen treningow...i ukochany basen.....dostaniesz cos innego .....Dojrzalas przez te latka ........zrozumialas wiele.......i inaczej patrzysz na wszystko.........cos za cos......marzenia ...a rzeczywistosc ...........zyc i byc .....lub umrzec z marzeniami......Bardzo sie ciesze ze wyszlas z tego najgorszego ........
i mysle ze nigdy nie wroci az tak.....Soptkamy sie to sobie poplotkujemy
A Anika.......jesli to czyta......niech zobaczy ze sa takie same dziewczyny jak ona.......Aniko rozejrzyj sie .....moze nie widzisz tej dloni .....ktora sie do ciebie wyciaga...........zobacz ...to my .......Chcemy ci pomoc......
przyjmij to ..to nie jalmuzna ...tylko szczere opiekuncze rece ...z kazdej strony......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Lip 30, 2005 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Witaj Aniko
i proszę odezwij się jednym króciutkim slowem "jestem".Będziemy wiedziały że czytasz i jesteś z nami.Zbuntowana jeszce i z pretensją do losu ale jesteś.Dla wszystkich ta sama .Twój los i każdy dzień obchodzi teraz nie tylko Ciebie i twoich najbliższych ale i całe grono motylków śledzących forum i pragnących umilić zycie każdemu.Pamiętaj tu masz wierne przyjazne dusze
zawsze gotowe do dzialania i rozproszenie twoich wątpliwości.
Agitacja Jupi2
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sie 01, 2005 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie
My to jzu tu jedna wielka rodzina i kazdy sie troszczy o kazdego - i martwimy sie jak jest cisza --
kurcze co ja bym bez Was zrobila?? tylko dzieki Wam mam sile by jakos z tym padolem walczyc --- wieeeeeelka buska dla wszystkich Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
megi
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 160
Skąd: powiat Kraków

PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu tego postu i odpowiedzi naprawdę się wzruszyłam.

Cześć Anika.
Mam 25 lat o tym że choruję na toczeń dowiedziałam się pół roku temu. Właśnie skończyłam studia chciałam znaleść pracę iść dalej na studia na kurs językowy. A tu najpierw jeden szpital potem drugi. Gdy usłyszałam diagnozę, to aż mi się słabo zrobiło, chociaż jeszcze nic nie wiedziałam na ten temat. Po wyjściu ze szpitala załamałam się. Ale po pewnym czasie doszłam do siebie, chociaż nadal czasami mam doła, pogodziłam się z tym że jestem chora i jak narazie nie poddaję się, mam nadzieję że jakoś to będzie. Dawniej przed chorobą byłam straszną pesymistką, teraz patzę na świat życie w zupełny inny sposób, bardziej optymistycznie, teraz potrafię cieszyć się drobiazgami, nie oceniam ludzi po wyglądzie ( a przedtem to mi się zdarzało), bardziej cenię życie, rodzinę przyjaciół. Cóż mogę Ci powiedzieć, nie poddawaj się jest tyle wspaniałych rzeczy wokół nas, w naszym życiu.

Zaglądaj tu bo są tu naprawdę wspaniali ludzie, również Im zawdzięczam to że jestem bardziej pozytywnie nastawiona do życia.

Pozdrawiam i jeszcze raz nie poddawaj się i nie trać nadzieji.
megi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając Twój post jakbym czytała o sobie.Kiedyś piękna, młoda,beztroska otoczona różnymi ludźmi. Dziś samotna, troche zniszczona przez chorobę smutna, nieufnie patrząca w dal.
ale staram sie żyć. Trzeba sie nauczyć. Skończyłam studia,prcauje i z dnia na dzień żyje.
Więc głowa do góry.A jak smutno i źle to zajrzyj tu. Tu wszyscy jesteśmy tacy sami i rozumiemy Twoje rozterki, bóle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Sie 02, 2005 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Anika Very Happy
To co piszesz i co przeszłaś to fragment życiorysu każdego z nas Motylka a czasami i wierne odbicie.
Lupus jest straszny ale trzeba go podejść sposobem . Życie nasze jest ciężkie to fakt. Ale są wśród nas osoby , które w trakcie choroby skończyły studia, pracują, rodzą dzieci.
Nie myśl kategoriami dlaczego ja bo można znleźć się w ślepym zaułku.
Moje dziecko zachorowało w wieku 3 lat . Praktycznie nie miało dzieciństwa. Non stop w szpitalu. Wiecznie strach w oczach i nieufność.
Od jakiegoś czasu jest w remisji ale nadal przyjmuje mnóstwo leków. Ale najważniejsze w tej chwili jest to, że nie musi być w szpitalu (co miesiąc tylko kontrola).Za tydzień kończy 9 lat. A za miesiąc kolejna biopsja nerki ( 6 z kolei ) i zobaczymy co dalej.
Powodzenia i odezwij się.
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martek ma racje -- nie ma innego sposobu jak poradzic sobie z toczniem tak jak on z nami - sposobem Smile --- owszem nie zawsze sie to udaje zwlaszcza jak cale zycie, plany, marzenia - wszystko legnei w gruzach i traci sie wszystko - doslownie --- ze mna bylo i jest tak samo -- ale zaczelam dostrzegac, ze czasem takei cos pomaga by zrozumiec wiele spraw i nauczyc sie dostrzegac inne rzeczy -- pozwala dostrzec prawdziwych przyjaciol - bo tacy wowczas tylko pozostaja i wspieraja jak tylko moga Smile -- dlatego nie lam sie - kazda z nas i kazdy przechodzi podobne problemy - ale zawsze nadchodzi lepszy dzien i lepsze chwile Smile i wowczas chce sie na nowo zyc Smile)

No to co kochane lupuski - to zyjemy -- a wiec "zesrac sie a nie dac sie " o Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"zesrac sie a nie dac sie " hahaha Laughing a to dobre nie moge Smile ale anika nas chyba juz olala totalnie Neutral ale wydaje misie ze to zyta tylko nic nie pisze nawet na maila mi nie odpisala Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm no kurcze to nie dobrze ze tak nei daje znaku zycia wogole --- no coz wakacje sa moze gdzies wybyla Smile ale co tam, jesli nie ona czyta to cala reszta czyta a kazdemu otucha jest potrzebna Smile -- tak wiec warto mimo wszystko pisac Smile

didulka no ja wiem ze nei mozesz ze smiechu wytrzymac - ale nei w gaciuchy - ja cie prosze eheheh Twisted Evil

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no najwidoczniej - olewka
albo faktycze nie zamierzała tu wracać i tylko sobie postękała, wylała żale, zburzyła nam spokój i...od razu lepiej się poczuła Laughing

a my tu się produkujemy nadaremnie Rolling Eyes
no w sumie może nie nadaremnie, bo mnie na przykład bardzo się podoba wrażliwość jaką żeście koleżanki wykazały, bardzo fajne posty! nawet jeśli nie trafią do aniki, to może podziałają kiedyś na inną "Wcele Nie W Depresjii Osobę" Wink

Całkiem sporo się nas tu zrobiło, a na przykładzie tego wątku widać że zawsze można liczyć na odzew i dobre słowo.
Oby tak dalej! Nie zrażajmy się więc kompletnym brakiem reakcji autorki pierwszego postu, może się jej jeszcze odmieni...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group