Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sterydy - wahania wagi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Dzięki sterydom:
Przytyłam(-em) znacznie, może nawet ponad 10 kg
44%
 44%  [ 56 ]
Przytyłam(-em) nie zbyt dużo, mniej niż 5 kg
25%
 25%  [ 33 ]
Ciągle trzymam taką samą wagę
16%
 16%  [ 21 ]
Schudłam(-em)! Odrobinę, ale zawsze.
7%
 7%  [ 9 ]
Schudłam(-em) sporo i mam problem z niedowagą
6%
 6%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 127

Autor Wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Sob Sie 20, 2005 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja brałem sterydy ponad 1,5 roku(nielicząc plaquenilu)
z drobnymi przerwami ale to chyba za mało
zeby sie wypowiadac ale wagę miałem
bardziej bez zmian dzisiaj się ważyłem
to wyszło ,ze na 183 cm 69 kg hmm
i jaki z tego morał : trzeba odwiedzać cześciej babcie Wink hyhy
Pozdro.Paweł. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sie 22, 2005 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o matko nanya ankiety mi zabraklo by okreslic ile ja przytylam heheehhe
ale dzieki stresom (i z czego tu sie cieszyc hmm) schudlam polowe tego co przytylam i poki co jakos mi sie to utrzymuje - co najwyzej 1-2 kg +-
to chyba nei jest tak zle co ?? Smile
ale nei sadzilam , ze kiedykolwiek uda mi sie zjechac 15 kg - juz myslalam, ze takim grubasem natetym zostane caly czas bo mimo iz tyle lat te starydy biore to nie chudlam wogole --- a teraz polowa tego znikla Smile
jesuuuu normalnie mi miesnie na nogach widac eheheheh i gdyby nie te slady po wylewach krwi to moglabym smigac w krotkich spodnicach eeeeeee -- choc chwila - na opalonych nogach to a tak nei widac Wink oj to se posmigam w krotkich jeszcze - w koncu zgrabne nozki mam Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paulina_87
Gość





PostWysłany: Nie Wrz 04, 2005 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przed podaniem encortonu (tj. dokładnie 2 lata temu w dawce 40mg na dobę) schudłam z 46 na 42kg a potem zaczęłam troszke nabierać na wadze do 50kg, więc wyrównałam wcześniejszą wagę i przytyłam dodatkowo 4kg. Od stycznia 2004 brałam 10mg a od czerwca br biore 7,5mg i waże 48kg. Wiadomo że sterydy zatrzymują wode w organizmie i dlatego byłam spuchnięta ale na szczęście już prawie jej nie mam a to co zostało to prawie nic. Tylko, że po zejściu z 10 na 7,5 badania się pogarszają stopniowo ale mam nadzieje że nie zwiększą mi dawki ... zresztą nawet nie ma kto mi jej zwiększyć bo do dziecięcej przychodni już od czerwca nie należę a w przychodni dla dorosłych wizyte u reumatologa mam na grudzień !! to jest śmiech w biały dzień normalnie !! pozostaje mi leczenie na własną rękę ... dobrze że chociaż lekarza pierwszego kontaktu mam bardzo dobrego i nie bagatelizuje żadnych objaw. Mam nadzieje że Wy nie macie problemów z leczeniem. Pozdrawiam !! Smile
Powrót do góry
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2005 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zauwazylam ze brzuch i rece zrobily mi sie tak jak taka galaretka. Juz nie sa takie napiete jak wczesniej. Wiec moze po malutku zaczene chodnac. Okulary naszczescie juz mi sie nie opieraja na policzkach tak jak na poczatku. Jeszcze dodatkowo prostuje wlosy na prostownicy i optycznie wydluzam twarz.
Narazie mam spokoj jakies 5 lat z szukaniem kolejnego lekarza prowadzacego zajmojacego sie nasza choroba. Cos mi sie wydaje ze bedzie krocej bo mama chce mnie dac do swojej pani doktor do Ustronia jak skoncze 16 lat tylko niewiem czy bede moga bo to reumatolog a ja nie mam juz raczej problemow ze stawami tylko neraki badz watroba.
Pozdrawiam i zycze wszytkim powrotu to formy Smile
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2005 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie, to jest tak. Kiedy jestem na dawce startowej, tj. 50 mg, to przybieram na wadze, ale minimalnie i robię się okrągła w dwóch miejscach, hih, tzn rośnie mi brzuch i buzia Razz Wyglądam wtedy jak księżyc w pełni. Generalnie, to jestem raczej chudzielec i ciężko mi przytyć.
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2005 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy zaczęłam brać sterydy zaczęłam spadać na wadze i tak przez 3 lata. Później musiłam przytyć co mimo dużej dawki wcale nie było proste... Jestem chora na chorobę tkanki łącznej i na Zespół Sjogrena, toczeń tez nie jest wykluczony.... pomimo tego że ważyłam za mało czy teraz kiedy mam prawidłową wagę mam okrągłą twarz. To zależy od tego jaką mam dawkę sterydów. Był czas, gdy nie poznawałam siebie w lustrze...patrzyłam i widziałam obcą osobę... Teraz biorę coraz mniej metypredu i jest lepiej, chociaż i tak niejedna osoba pyta mnie czy boli mnie ząb albo dlaczego mam opuchniętą twarz.
Jak powiedział Oscar Wilde "Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim"... Ciało jest tylko mieszkaniem dla duszy...
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2005 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziarenko oj podoba mi sie bardzo ten cytat Smile)

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chantall
Junior
Junior


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 21
Skąd: swidnik

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paulina_87

leczysz sie u lekarza w Łęcznej, czy moze w lublinie, jesli w lublinie to napisz u kogo i gdzie.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chantall
w Łęcznej nie ma zbyt dużego wyboru lekarzy ... Wink
od początku lipca podlegam już pod PSK4 na Jaczewskiego niestety ...
wizyte u reumatologa mam na grudzień dopiero Evil or Very Mad do dr. Piotrowskiego
do gastrologa zaczęłam jeździć do szpitala wojskowego do jakiegoś profesora i tam nie ma wogóle kolejek jak wszędzie ...
swoją drogą w DSK nie ma już dobrych reumatologów ... gastrolodzy są wspaniali wszyscy ... Smile ... jeżdże do mojej pani doktor na pogaduchy i ona jest zawsze zainteresowana moim zdrówkiem ... Wink
podam jeszcze raz swój nr GG: 5765857 <-- pisz jak masz jakieś pytania
(mam nadzieje że nikt się nie wkurzy za prywatną rozmowę ... Wink )
Powrót do góry
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sob Paź 22, 2005 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cio mozna zrobic ze by zapchac zoladek? w ciagu tygonioa nie chce mi sie tak jesc jak w weekend. mam wtedy wiecej wolnego czasu i niewiem co mam ze soba zrobic. ide do lodowki potem do szawki i tak dziubie co chiwile do czegos a potem tylek rosnie.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gusia to sie najlepiej czyms zajmi by nie myslec ojedzieniu Smile

Pozdrawiam
slodka Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kropek15
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 26
Skąd: z Łodzi

PostWysłany: Czw Lis 10, 2005 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podczas zarzywania enkortonu, stosowałam dietę optymalną 50-100-50, B-T-W, i schudłam około 8 kilogramów w ciągu 6 miesięcy.
obecnie nie biorą sterydów i utrzymuję tą wage Very Happy Very Happy Very Happy Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lis 16, 2005 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kropek no to suuuuuuuuuper - oby tak dalej Smile)
ja tez jak schudlam to w sumei utrzymuje -- plus/minus 1-2 kg no wiadomo eheh ale nei stosuje jzu zadnej diety - organizm musi dostac swoje i jakos mu to nie szkodzi Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dottek
Junior
Junior


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 19

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mojej mamy chyba najciężej było przyjąć info o konieczności brania sterydów i o ich wpływie.
Kiedy wreszcie miała potwierdzenie diagnozy (zespół Sjogrena) tak naprawdę najbardziej zaczęła się przejmować wagą ( a raczej jej wzrostem Confused ). Zaczyna brać sterydy pod koniec lutego (zapewne) i wtedy się okaże co i jak.

Pocieszjące jest to, że niektórzy wcale nie przytyli, a niektórzy nawet schudli Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie Very Happy wcale nie trzeba przytyć Smile
jeśli już jesteście świadome skutków brania sterydów, to nawet jeśli apetyt się zwiększy - można wybierać do przegryzania warzywa i owoce, żeby waga nie urosła Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Następny
Strona 2 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group