Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sterydy - wahania wagi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Dzięki sterydom:
Przytyłam(-em) znacznie, może nawet ponad 10 kg
44%
 44%  [ 56 ]
Przytyłam(-em) nie zbyt dużo, mniej niż 5 kg
25%
 25%  [ 33 ]
Ciągle trzymam taką samą wagę
16%
 16%  [ 21 ]
Schudłam(-em)! Odrobinę, ale zawsze.
7%
 7%  [ 9 ]
Schudłam(-em) sporo i mam problem z niedowagą
6%
 6%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 127

Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
raczej wiekszosc predzej czy później ma problemy z nerkami

Ludmila a skąd takie przemyślenia?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem może mnie pogięło
Wink
Embarassed
to słowa jednego z lekarzy , do którego już nie pójdę powiedział jeszcze inne niefajne rzeczy. Crying or Very sad
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i dobrze, nie idź do niego Exclamation
nigdy nie zrozumiem lekarzy, którzy mogą powiedzieć tak pacjentowi Evil or Very Mad
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sama wiesz ,że są bardzo różni , różnie nas traktują
trzeba zawsze brać poprawkę na to co mówią
dla nas ich praca jest wszystkim , przepustką do zdrowia a dla nich to jest tylko praca, codzienność
są oczywiście też profesjonaliści i bardzo życzliwi ludzie
czyli tak jak wszędzie
tylko ,że zdrowie to nie jest bilet komunikacji miejskiej- jednorazowy kawałek papieru , który można wyrzucić albo nawet jechać na gapę Wink
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
tibia
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to jest...czy jeśli schodze z 60mg encortonu co tydzień o 10 i zostaje przy 30mg to odczuje jakąs róznicę? Czy wreszcie bedzie widać efekty diety i cwiczeń? Bo jak narazie stosując bardzo rygorystyczną dietę i ćwicząc udało mi sie w maire utrzymac wagę...tzn. spuchłam i przybyło mi jakies 4-5kg ale jednak fajnie byłoby troszke schudnąćSmile
Czy sylwetka i twarz zmienia sie proporcjonalnie do zmniejsznaych dawek, czy to nie ma znaczenia? Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście, że się zmienia Smile buzia się robi mniejsza, obrzęki po sterydowe także Very Happy
no i jeśli masz "karczek" i wałek na plecach, to ulega zmniejszeniu Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam, ten 'karczek' (tzw. buffalo hump) naprawdę znika... Na początku w to nie wierzyłam, ale zmniejszyli mi leki, w dodatku schudłam ponad 35kg i nie został mi po nim nawet ślad.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tibia
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za pocieszenie:)
Itunia...ale te 35 kg to udało Ci się zrzucic przy dużych dawkach sterydów? Ja przez 2 miesiace brała 80mg, i mimo przestrzegania diety zupełnie nic nie drgnęło...no tylko te pare kilo z których powstał karczek i wałeczek:) Dopiero jak zeszłam na 60mg to zrobiło sie małe wcięcie w talii. Zastanawiam się, czy biorąc takie duze dawki sterydów (za 2 tyg bedzie juz 30mg ale to jednak tez sporo) można schudnąc, czy tylko uchronic sie przed tyciem...W ogóle to ja sie jeszcze sporo ruszam...min. 2h spaceru dziennie i 2 razy w tyg aerobic...to jest takie troche demotywujące...bo osoba która nie bierzez sterydów w ciągu tego czasu mogłaby schudnąc jakies 10 kg..a ja o...
w sumie to taki przyziemny problem...ale juz sam fakt że człowiek jest chory jakos nienajlepiej go psychicznie nastraja, i myśle ze atrakcyjny wygląd mógłby tu wiele zdziałac:)
pozdrawiam gorąco:) w ogole bardzo ciepła atmosfera panuje na tym forum..aż się nie chce wychodzić...a sesja coraz blizej:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przytyłam strasznie, biorąc zaledwie 10mg (i to w dodatku Solupredu, który nie powodował u mnie żadnych skutków ubocznych typu puchnięcie, jedynie zwiększał łaknienie)... Po prostu folgowałam sobie, jadłam mnóstwo słodyczy i chipsów i przez 4 lata od rozpoznania choroby przybyło mi ponad 30kg. W momencie, w którym zaczęłam się odchudzać byłam właśnie na etapie powrotu do normalnych dawek leków po zaostrzeniu. Zaczynałam od 35 lub 30mg (nie pamiętam dokładnie) i schodziłam stopniowo aż doszłam do 10mg. Potem lekarze zeszli jeszcze i obecnie biorę 7,5mg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malenka
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 4:14 pm    Temat postu: Re: Sterydy - wahania wagi Odpowiedz z cytatem

Ja przed choroba nigdy nie mialam probmlemow z waga przy wzroscie 154 wazylam 45 kg , i taka waga mi odpowiadała. Podczas choroby schudłam do 42 kg , jednak gdy dostałam sterydy, zwiekszyl mi sie maxymlanie apettyt, ciagle byłam głodna , nie poznawałam samej siebie, Przytyłam 5 kg w ciagu miesiaca . Teraz skonczyły mi sie wakacje , ciagle mam co robic a wiec nie mam czasu na nude wiec nie obzeram sie tak xD ... po za tym jestem w ciaglym biegu ... moja waga ciagle rowna jest 50 kg narazie nie tyje wiecej , bo ogranicznam sie do slodyczy ale niesety za chiny nie moge sie pozbyc chocby 2 kg ... ciagle 50 .. ;( .. no ale coz ... grunt zeby nie bylo wiecej Wink pzdr :****
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego, co piszesz, to nie masz nadwagi... Może nie jest to tzw. waga idealna, ale spokojnie mieścisz się w zdrowym BMI, więc nie ma się co martwić Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malenka
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze i tak xD ale czuje sie taka ciezka ;] zle mi z tym , a nic nie moge zrobic zeby sie pozbyc zbednych kg xD no ale trudno xD ...
Musze jakos do tego przywyknac Razz i żyć dalej Wink
caluski :*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba pamiętać, że facet nie pies - na kości nie leci Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm u mnie to teraz jest dziwnie, bo w czasie ciąży z 55 kg podskoczyła mi waga do 67, w niecałe trzy miesiące po porodzie znów ważyłąm 55, ale nie ukrywam, że mimo to chciałabym wrócić do starych czasów i magicznej 50-tki Wink

Na razie jednak żadnych diet nie stosuję, bo karmie piersią małego...Potem się zobaczy Razz
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malenka
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 10:22 pm    Temat postu: Re: Sterydy - wahania wagi Odpowiedz z cytatem

Ja biorąc sterydy przytyłam , ale chyba nie jest az tak zle , a mojej wagi 45 kg która zawsze była stała, zrobiło sie 52 kg , no i teraz ciagle sie tak utrzymuje Wink nie tyje bardziej , ale tez nie trace tych kg ;] niestety Wink
Myslałam ze jak lekarka obnizy mi dawke Encortonu z 20 na 10 to znow wroce do mojej wagi ale niestety Wink jak narazie ... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny
Strona 14 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group