Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sterydy - wahania wagi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Dzięki sterydom:
Przytyłam(-em) znacznie, może nawet ponad 10 kg
44%
 44%  [ 56 ]
Przytyłam(-em) nie zbyt dużo, mniej niż 5 kg
25%
 25%  [ 33 ]
Ciągle trzymam taką samą wagę
16%
 16%  [ 21 ]
Schudłam(-em)! Odrobinę, ale zawsze.
7%
 7%  [ 9 ]
Schudłam(-em) sporo i mam problem z niedowagą
6%
 6%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 127

Autor Wiadomość
Aniaaa
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 25
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorac sterydy schudlam 12 kg Wink zaczynalam od 40stki encortonu .Teraz biore 5 mg. Waga jak narazie sie trzyma Smile
_________________
Spemque metumque inter dubii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniaa to tylko sie ciesz bo jestes jednym z wyjatków i tak trzymaj..byle zdrowo Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pierwszą i podstawową zasadą staje się utrzymanie należnej masy ciała. Fakt wzmożonego apetytu, nie upoważnia nas do zaprzestania kontroli swojej wagi.
Bardzo istotne staje się wtedy prowadzenie dzienniczka żywieniowego oraz codzienny pomiar wagi.
Waga na pewno nieznaczne wzrośnie, ze względu na zatrzymanie sodu oraz wody w organizmie, ( jednak nie powinno to być więcej niż 2-3 kg).


Dieta:
--Należy spożywać 5-6 posiłków dziennie,

--wykluczenie z diety alkoholu,

--znaczne ograniczenie ostrych przypraw – pieprz, ostra papryka, sól, ocet....
i zastąpienie ich ziołami ułatwiającymi trawienie – bazylia, tymianek, majeranek, mięta...

--ograniczenie cukrów prostych – słodycze, napoje słodzone, owoce w dużych ilościach na rzeczy warzyw i wody mineralnej,

---ograniczenie tłuszczu – starać się zastąpić smażenie gotowaniem bądź grillowaniem, zamiast masła stosować margarynę, sery żółte zastąpić chudymi twarogami, odstawić majonez włączyć do diety jogurty naturalne,

--dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość białka spożywając – kurczaki, indyki, wołowinę, chudy twaróg, mleko, kefiry, maślankę, nasiona roślin strączkowych ( o ile nie występują przeciwwskazania ze strony układu pokarmowego)

--istotne jest dostarczenie odpowiedniej ilości potasu z pożywieniem, ze względu na możliwość wystąpienia zaburzeń elektrolitowych, najbardziej wskazane są – owoce, głównie morele, banany i pomarańcze oraz warzywa, głównie ziemniaki i pomidory.

--uzupełnienie niedoborów magnezu które mogą się pojawiać – warzywa, orzechy, grube kasze, gorzka czekolada,

--podtrzymywanie stałego poziomu wapnia w surowicy krwi – mleko, przetwory mleczne, (największym źródłem wapnia jest żółty ser, ale nie zaleca się go ze względu na wysoką zawartość sodu !!! ), ryby (ale nie solone), nasiona roślin strączkowych, owoce, orzechy,

--codzienne uzupełnianie witaminy D3 400-800 jednostek. UWAGA – w sarkoidozie przeciwwskazane jest podawanie vit.D3

--należy ograniczyć do minimum podaż sodu

_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super Kinga-to każdy z nas przy sterydoterapii powinien mieć na lodówce Wink Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez tak uwazam Wink
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Cze 14, 2009 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten arytkuł to takie najważniejsze zasady w żywieniu nawet ogólnie w zastosowaniu do zdrowia.
Naszczęście ja nie odczuwałam wzmożonego apetytu, ale ,,chomiki" były i dołowały... ale przeżyłam... mam co wpominać
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się mądrowac za dużo nie będę. Ale wydaje mi się, że u mnie się przez 10 lat choroby bardzo pozmieniało.
Na początku dostawałam głównie encorton przy rzutach choroby zazwyczaj wyjściowe było 60 - 50 mg/doba.
I mając wtedy 24 lata, 160 cm i ok. 49 kg nie było źle. Robiły mi się pulty na twarzy, byłam podpuchnięta. Ale jakoś bardzo nie tyłam. Ale z każdym rokiem coraz bardziej reagowałam wagowo. No i oczywiście z czasem coraz trudniej było wracać do swojej wagi.
Na dzień dzisiejszy, mając 34 lata, jestem na takim etapie, że jak na wiosnę miałam rzut choroby i brałam 150 mg imuranu + ok. 30 mg encortonu to w dwa miesiące doszło mi biegiem 5 kg - i chyba wszystko mam... w tyłku i udach. Zostały mi jedne spodnie w których nie piszczę!
I jest baaardzo cięzko zgubić choć jeden. Pomimo tego, że już biorę znacznie mniej leków i nad apetytem już panuję. NIC. Sad Niestety ale mając tendencje tyciowe to po trzydziestce nie jest łatwo...

Poza tym razem z większym efektem wagowym po sterydach widzę że inaczej reagują też inne sfery. Teraz nawet po tej dawce 30 mg już po około tygodniu byłam tak rozwścieczona i wredna że sama ze sobą nie wytrzymywałam. No i nie sypiałam całymi nocami. Nigdy tak nie reagowałam na sterydy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bachud Tak jak mówisz, wszystko zależy w jakim jesteśmy wieku i jakie mamy tendencje. Sama widzę, chociaż mam 24 kata że łatwiej mi było jak miałam 18. Wtedy zaczęlam pierwszy raz brać duże dawki encortonu i schudłam bo miałam ręke na pulsie, a teraz nie wiem czy nie chce mi się czy już nie mam motywacji, ale z 50kg waże 60 od ok 2 lat i czasem zejdzie do 57 a potem znów 60 hehe... cóż chyba za leniwa jestem, albo tak jak mówisz inaczej już mój organizm to odbiera Rolling Eyes
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Firura bez diety

kilka małych cennych rad Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga oprócz tych rolek to dla mnie wszystko aktualne Wink
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
justyna1974
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 227
Skąd: KATOWICE

PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow! Niezła książka by z tego wyszła. Przeczytałam wszystko jesteście niesamowici : ) Normalnie wyższe studia wysiadają - dzięki
_________________
Jeśli się cofasz to tylko po to by wziąć rozbieg!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też przytyłam odkąd przyjmuję Encorton, czyli od ponad miesiąca. Dawka to 50 mg obecnie, jak będzie dalej, jeszcze nie wiem.
W moim przypadku przytycie tych kilku kg było w sumie teraz potrzebne, bo w wyniku choroby i zanim zaczęłam brać sterydy, schudłam ok. 10 kg, co przy moim wzroście i figurze było widoczne bardzo.
Teraz postaram się kontrolować wagę, bo nie chcę wyglądać jak świnka Wink
Nie mogę jeść słodyczy i ogólnie mam w zaleceniach jeść lekkostrawne rzeczy, więc mam nadzieję, że nie będę tyła zbytnio Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strona 15 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group