Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ZAKAZ SPRZEDAŻY ARECHINU

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marta78
Junior
Junior


Dołączył: 16 Mar 2020
Posty: 2

PostWysłany: Pon Mar 16, 2020 12:32 pm    Temat postu: ZAKAZ SPRZEDAŻY ARECHINU Odpowiedz z cytatem

Minister wstrzymał sprzedaż arechinu. Nie ma procedury sprzedaży leku dla przewlekle chorych! Nikt z chorych na toczeń nie może go kupić. Czy macie jakiś pomysł co z tym zrobić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Mar 16, 2020 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mnie się dziś udało kupić dwa opakowania plaquenilu ale to dla mnie tylko na miesiąc..
Jestem w szoku, że tak można postąpić.
Przeczytałam, w artykule mówiącym o zakazie, że kikutygodniowa przerwa nie powinna przynieść znaczących szkód choć może nasilić objawy.. Shocked
Abstrakcja, jak dla mnie.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Wto Mar 17, 2020 1:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w takim razie przerażona Sad Nie wyobrażam sobie mieć takiego zaostrzenia choroby, jak jakiś czas temu, przed leczeniem. Z artykułem sie osobiście nie spotkałam- pisali coś, do kiedy ta sytuacja może potrwać?
No cóż, w najgorszym razie trzeba bedzie zza granicy kupić. Nie powinno sie ryzykować niczyjego zdrowia. A ktos, kto pisze, ze "jedynie" zaostrzaja sie objawy, chyba nie zdaje sobie sprawy, czym sa choroby tkanki lacznej, jak okrutne i nieprzewidywalne moga one być. Przykre to dla nas Sad
Napiszcie, jak sobie poradzicie w takiej sytuacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Mar 17, 2020 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doktorowa zza granicy na pewno nie sprowadzisz . Nie chodzą przesyłki ani za granicę ani odwrotnie . Dodatkowo od dawna już jest przepis o zakazie sprowadzania leków tylko że nie był on respektowany . W obecnym czasie może jednak być przestrzegany .
Na szczęście mnie to nie dotyczy , nie biorę tego .
Trochę to nieodpowiedzialne ale nic nie zrobisz . Tu pole do popisu mają teraz reumatolodzy . Dotrzeć do ministerstwa i zabezpieczyć leczenie chorym. W końcu pacjentów biorących ten lek nie jest tak duzo w skali kraju .W dobie cyfryzacji nie tak trudno znależć pacjentow którzy przyjmują ten lek na stałe.Nie martwić się na zapas , może coś się zmieni i otrzymacie ten lek.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Sro Mar 18, 2020 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem przerażona nieodpowiedzialnością niektorych lekarzy.
Spotkalam sie z takimi komentarzami, ze całkiem zdrowi ludzie prosili o recepte na wypadek, gdyby sie zarazili. Nic dziwnego, ze lek zostal wykupiony w szalonym tempie.
Oczywiście, jesli pomaga on zakazonym to trzeba ludzi ratować. Ale nie powinno sie go komus wypisywac bez potrzeby, na wszelki wypadek. No i tak, jak napisalas- osoby chore, jak my, tez powinni miec do niego dostęp.
Rece opadają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doktorowa taka sytuacja jak z Arechinem jest z lekami na astmę , ponad 90% jest na liście tych , ktorych nie kupisz .
To samo z lekami na padaczkę i nie tylko .

Tu chociaż wiesz że brakuje bo ministerstwo zaanektowało wszystko .
Ale reszta ?
Jest lista leków zagrożonych brakiem dostępności . I tyle i rob co chcesz . Wiadomo że to działanie mafii , wywożone za granicę i sprzedawane z kilkukrotnym przebiciem bogacą złodzieji a nasze państwo ma to gdzies.
Pacjencie lecz się sam , najlepiej u szamanów bo na pewno nie lekami , ktorych nie ma i nie będzie .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aisha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 104

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2020 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Wczoraj minister zdrowia mówił, że arechina będzie również dla tych, ktorzy przyjmują ją na schorzenia reumatologiczne. Tak więc nie ma się co obawiać.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GOCHA55
Junior
Junior


Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2020 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Aisha"]Witam
Wczoraj minister zdrowia mówił, że arechina będzie również dla tych, ktorzy przyjmują ją na schorzenia reumatologiczne. Tak więc nie ma się co obawiać.
pozdrawiam[/quote] Własnie dostałam receptę,w aptece przpytali mnie w miarę dokładnie i kazali przyjść za 3 dni.I mam.Szybciej załatwili niż przed epidemią
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riada
Junior
Junior


Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 4

PostWysłany: Wto Maj 05, 2020 6:44 pm    Temat postu: hydroxychlorochina ze Zgorzelca Odpowiedz z cytatem

w Zgorzelcu jest apteka Barenapotheke ktora dziala takze za granica w Gorlitz. Wysylacie maila do polskiej apteki a oni z niemieckiej sciagaja lek i wysylaja z Polski. Co prawda to tylko generyk a nie oryginalny quensyl ale substancja czynna ta sama. Procedury pani opisze w mailu. I blagam, prosze nie pytac mnie czy mam z tym cos wspolnego albo na tym zarabiam, bo nie mam i nie zarabiam, poradzila mi to moja pani reumatolog i zawsze podaje ten kontakt dalej, juz to zreszta pisalam tu trzy lata temu jak zachorowalam pierwszy raz. Wybaczcie ze sie asekuruje ale bardzo mnie niemilo ktos potraktowal na fejsie jak sie wypowiedzialam w podobnym watku. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group