Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z głosem przy toczniu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, a ja zawsze myślałam, że moja chrypka to efekt palenia papierosów Embarassed .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klima245
Senior
Senior


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: gdynia

PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 10:07 pm    Temat postu: Re: Problemy z głosem przy toczniu Odpowiedz z cytatem

Małgosia_82 napisał:
Witam wszystkich,
chciałam zapytać czy ktoś z Was chorujących na choroby autoimmunologiczne (wszelkiego rodzaju) ma problemy z głosem? Ściślej mówiąc czy macie chrypki, załamywania się głosu, okresowy bezgłos? Ja mam i jestem ciekawa czy to może mieć związek z toczniem. Pytam Was tutaj, ponieważ lekarze nie są w stanie jednoznacznie mi odpowiedzieć. Foniatra twierdzi, że być może, laryngolog, że nie, a reumatolog nie ma pojęcia. Co Wy na to? Podzielcie się proszę doświadczeniem. Może ktoś z Was ma podobny problem? Liczę na Wasze odpowiedzi.

hej mam tocznia i odkad on jest nie moge nic sobie zanucic i zaspiewac, a kiedys robilam to ciagle, tak jakbym nie mogla wydobyc glosu z siebie. nie wiem czy to ma cos wspolnego z toczniem, ale moze ma
pozdrawiam agata
_________________
agatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Paź 20, 2006 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że coś w tym jest. Też mam podobne problemy z głosem, ale nigdy nie wiązałam tego z toczniem zawsze szukałam innych powodów i często ich nie było. Teraz już wiem. Dobrze że weszłam na to forum bo wszystko się wyjaśniło. Dzięki Buziak
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie miałam problemów ze strunami głosowymi- no pięknie to nigdy nie spiewałam. Odj akiegoś czasu zauważyłam i zresztą dzisiaj nawet zwruciła mi uwage koleżanka że jestem zachrypnięta i głos mi gdzieś zanika. Myślałam że mi się tylko wydaje ale chyba mi się nie wydaje. Jak mówie zazwyczaj w zcasie rozmowy jak tych słów jest więcej to słyszę że jestem zachrypnięta i gdzieśmi ten głos zanika jak bym chciała coś powiedzieć a nie mogła wydobyć z siebie dźwięku Confused Co to Question Lupusik się odezwał? nigdy czegoś takiego nie miałam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
AgaL
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Lis 2003
Posty: 30
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 6:37 pm    Temat postu: chrypka a toczeń Odpowiedz z cytatem

... i wszystko wiadomo.... Też mam takie objawy - chrypka, kiepskie samopoczucie, więcej bólu. Próbowałam to leczyć nawet antybiotykami, a teraz już wiem.
Wielkie dzięki
_________________
Pozdrawiam
AgaL z Warszawy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AgaL witaj.Baaardzo dawno Cię nie czytałam.Fajnie ze jesteś.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha!
coś takiego.... A ja mam zupełnie odwrotnie...
Choruję na toczeń i od czasu rozpoczecia leczenia zauwazyllam ze.... mam znacznie lepszy głos. chodzi mi że nie fałszuję Very Happy
Wcześniej to tak śpiewałam, jakby ktoś mnie zażynał, a od tego czasu cała rodzinka zauważyła jakby... polepszenie.
dla mnie też to było dziwne, ale jkby nie było to pozytywna strona wiec nic tylko sie cieszyc Laughing
A jesli o chrypke chodzi, to pojawia sie częściej , ale to pewnie dlatego ze jestem podatna na infekcje
Tak czy inaczej zmiany w głosie wyszły mi na dobre
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 222
Skąd: Chelm- Wawa Wawa - Chełm

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to i ja sie doloze do postow.
Najlepszy glos mam rano. Modle sie by nikogo nie spotkac bo gadam jak ppo szalonym procentowym wieczorze, juz sie przyzwyczailam. Chwypki miewam, zaniki glosu tez. No i glos tez mi sie zmienil, jesli chodzi o mozliwosci chociazby przy spiewie, ale mysle ze to wina braku ćwiczeń, bo kiedys spiewalo mi sie to tu to tam.

A pije jak smok co popadnie to herbatke, to wode mineralna. Efektem tego jest budzenie sie 2 razy w nocy i wypad do lazienki. Juz sie przyzwyczailam...

pozdr
i tak od zawsze mi mowili ze chyba przechodze mutacje wiec mi egal

kłaniam sie

Aga
_________________
Kwiatki, bratki i stokrotki
dla Malwinki dla Dorotki
kolorowe i pachnące
malowane słońce SmileSmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
janet
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 49

PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Ja od jakiegoś czasu zauważyłm że w czasie rozmowy pojawia mi się chrypka
i w momencie gdy chce dalej mówić załamuje mi się głos, jest to dość uciążliwe gdy się z kimś rozmawia a żeby krzyknąć oj to potem kaszle.
Moja pani dr. reumatolog powiadziała że to może być z powodu rzs-u kiedyś o tym czytałam i było to dla mnie wielkim szokiem Shocked co ma gardło do stawów ... dziś już wiem że ma powiązanie.
Dostałam skierowanie do laryngologa ciekawe co powie... papatki Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak to mogloby sie zgadzać bo od kiedy mam zaostrzenie tocznia mam tez problem z zaleganiem w gardle suchością i chwilowa chrypką..ja tez szukałam innych powodow ale laryngolog nic nie znalazł mam robiony płyn do plukania i nawilżania śluzowki..czym gorzej sie czuje tym bardziej odczuwam dyskomfort w gardle..teraz na czymś przynajmniej moge sie oprzeć...dzieki.....pozdrawiam Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także od jakiegoś czasu mam problemy z gardłem (już 6 m-cy) Mam uczucie przeszkody w gardle głównie przy przełykaniu, poza tym gromadzi mi się wydzielina i nie sposób ja wydobyć, powoduje to właśnie często u mnie chrypkę i niekiedy kaszel. No cóż..., byłam u laryngologa i pan doktor powiedział, że zanika mi błona śluzowa, co powoduje suchość w gardle i takowe objawy. W sumie juz się prawie do tego przyzwyczaiłam, na szczęście człowiek to taka kochana natura, ze łatwo się przystosowuje do różnych rzeczy Smile
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janet
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 49

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Byłam ostatnio u leryngologa i co? te częste chrypki to wszystko z powodu rzs-u noi tego się nie leczy mam czasami zaglądać na kontrole. Tak wię trzeba się do tego przyzwyczaić Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
franelka
Junior
Junior


Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 3:21 pm    Temat postu: chrypka Odpowiedz z cytatem

W chrypce coś jest. Ja mam chrypkę znacznie dłużej niż wiem, że mam tocznia. Chodziłam po różnych laryngologach i foniatrach. Aż mi się trafiła pani dr, która umówiła mnie na badanie na oddział w klinice, przyszli jeszcze jej 3 koledzy i mi badali struny. Okazuje się, że jeden z dr zajmuje sie tym tematem - tzn miał już kilka pacjentek, gł z rzs, które miały specyficzne guzki na strunach - być może jest to jeden z objawów, a te guzki to zmieniona zapalnie przez autoprzeciwciała tkanka łączna strun głosowych. I stąd chrypka....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gosiek83
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 20
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 2:44 pm    Temat postu: chrypka Odpowiedz z cytatem

właśnie przeczytałam Wasze wszytskie wypowiedzi, no i..... ja od poczatku swojej choroby mam chrypkę i obniżył mi się głos, mój lekarz nie umieł tego wytłumaczyć, maiłam wielokrotne skierowania do laryngologa, ktory twierdził iż mam zle zbudowane struny głosowe...a tu czytam, że to może towarzyszyć w toczniu, zdziwiłam sięSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
tatsu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 101
Skąd: Kandrzin

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To najgorsza wiadomość, jaką mogłam usłyszeć... ;(
Nie mogę przestać śpiewać, nie chce tracić tego, co kocham! Jak ja, drugi bard na Śląsku mogę nie móc śpiewać?!
Jak stracę głos, to się pochlastam szarym mydłem ;(

Na razie zdarza mi sie zachrypnąć, ale kiedy bardzo intensywnie i bardzo długo używam strun głosowych. Podczas swojej kariery w chórze uniwersyteckim zdarzało się to też osobom całkiem zdrowym (znaczy bez tocznia i takich innych "spraw"). Mam dni, w których ciężko mi wyciągnąć wysokie dźwięki, ale głównie po długim czasie bez ćwiczeń.
Mam zatem nadzieję, że mnie nie dotknie brak głosu...
_________________
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group