Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sterydy - wahania wagi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Dzięki sterydom:
Przytyłam(-em) znacznie, może nawet ponad 10 kg
44%
 44%  [ 56 ]
Przytyłam(-em) nie zbyt dużo, mniej niż 5 kg
25%
 25%  [ 33 ]
Ciągle trzymam taką samą wagę
16%
 16%  [ 21 ]
Schudłam(-em)! Odrobinę, ale zawsze.
7%
 7%  [ 9 ]
Schudłam(-em) sporo i mam problem z niedowagą
6%
 6%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 127

Autor Wiadomość
dottek
Junior
Junior


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 19

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem jest taki, że mama jest wielką smakoszką i traktuje jedzenie jako przyjemność. Do tego ma słabość do różnych tłuszczyków, więc wizja przestawienia się na warzywa na parze może być bolesna.

Niestety obserwacje w naszej rodzinie są takie, że waga raczej rośnie (siostra mamy ma astmę i czasem tylko sterydy ją ratują).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, nie wiem czy w dobrym miejscu, ale skoro Panie rozważają problem wagowy, zapraszam do lektury. Nie nowość, ale ... Właśnie trafiłem:


Wapń pomaga zdrowo chudnąć

Przyjmowanie wapnia i witaminy D podczas stosowania diety odchudzającej obniża ryzyko chorób serca i układu krążenia - czytamy w lutowym wydaniu pisma "American Journal of Clinical Nutrition".

Przez 15 tygodni grupa naukowców z Universite Laval w Kanadzie obserwowała 63 otyłe kobiety (BMI powyżej 30). Wszystkie one stosowały niskokaloryczną dietę odchudzającą.

Na początku eksperymentu spożycie wapnia wynosiło u nich ok. 700 mg na dzień, czyli znacznie poniżej rekomendowanej dawki jednego grama dziennie. Niestety, wcale nas to nie zdziwiło, gdyż ponad 50% wszystkich kobiet nie dostarcza organizmowi odpowiedniej ilości tego pierwiastka - mówi kierujący badaniami dr Angelo Tremblay.

Oprócz przestrzegania określonej diety uczestniczkom badania zalecono przyjmowanie tabletek zawierających odpowiednio wapń i witaminę D lub placebo. Witamina D jest konieczna, aby organizm mógł swobodnie przyswajać dobroczynny wapń - wyjaśnia Tremblay.

Po upływie 15 tygodni naukowcy poddali pacjentki badaniom. Okazało się, że panie przyjmujące preparat wapniowy miały znacznie niższy poziom złego (LDL), a wyższy dobrego (HDL) cholesterolu, w porównaniu do koleżanek stosujących placebo.

Jednocześnie dowiedziono, że stopień utraty wagi nie miał żadnego wpływu na poprawę wyników badań tych kobiet, co oznacza, że zależała ona wyłącznie od suplementacji wapnia i witaminy D.

Autorzy uważają, że preparaty wapniowo-witaminowe powinny być nieodłącznym elementem wszystkich programów odchudzających, szczególnie u osób z niedoborami tego pierwiastka w organizmie lub zaburzonymi mechanizmami jego przyswajania.

źródło, 02.02.2007
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dottek
Junior
Junior


Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 19

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby to było takie proste - trochę wapnia i wit. D Laughing
Jakoś w to nie wierzę Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, to ciekawostka jakich tutaj wiele Laughing Wiadomo, że niedobór, jak i nadmiar jest szkodliwy.
Sterydy mnie ominęły i zarazem wszelkie efekty uboczne. Ale sam z kolei mam jakby niedociążenie Laughing W zasadzie waga jest cały czas na tym samym poziomie i ani drgnie. Wszystko jedno - z pustym czy pełnym żołądkiem. Taka natura (i chemia), co zrobić.
Powyższy problem to też kwestia dyscypliny. W każdym razie powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już schudłam 18kg (przez 7 miesięcy).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no Itunia brawo to godne podziwu..ja miałam zawsze kłopot by schudnąć brak silnej woli ale wyręczył mnie organizm jak czegos nie chce to nic nie jest w stanie mu sie przeciwstawić...od kiedy sa problemy z żołądkiem i jelitami własciwie nie tyję a schudłam i to 10 kilo na jesień ubieglego roku..teraz gdy mam tak wysoka dawkę boje sie że przytyję ale zamiast zwyczajowego łaknienia sterydowego jak zawsze przy zwiekszonej dawce czuje sie napchana..może dlatego że jaem maślankę i jogurty z płatkami żytnimi gryczanymi amamrantusowymi jęczmniennymi i słonecznikiem ...wszystko to praz na suchej patelni i dosypuje do maslanki i jogurtu..to pewnie pęcznieje i jestem nasycona a niekoniecznie zniezdrowo opchana...mniejsze tez łaknienie na słodkie co mnie dziwi bo teraz jakos wszystko idzie póki co na opak... Sad
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiu przy takiej dawce strydów nie ma sie co dziwic ze czujesz sie napęczniała, Wink bo to jest normalne, ja po kazdym solumderolu tak sie czułam, to sterydy a raczej ich skutki uboczne w tym zatrzymawanie wody w organizmie powoduja takie odczucia

Ita zawsze się zastanwawiałam nad jednym ale głupio mi bylo zadac takie pytanie, tyle schudłas, to ile cię przybyło w czasie aktywności choroby , ze jeszcze nie masz swojej wagi ? to znaczy dalej masz wiecej niz przed chorobą nie dziwie się w takim razie tym zakupom, bo przy wielu kilogramach na plus trzeba było wymienic cała garderobę, wiem cos o tym, sama zmieniałam rozmiary ubran, i to o kilka numerów Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, to żadna tajemnica, już kiedyś o tym pisałam. W czasie choroby przybyło mi 33kg ( Exclamation Exclamation Exclamation ), ale byłam przed chorobą bardzo szczupła, więc dlatego jeszcze nie udało mi się odzyskać wagi... Teraz zeszłam do rozmiaru 42, więc już w każdym sklepie mogę kupić coś fajnego. Gdy intensywnie tyłam, kupowałam ciuchy na stoiskach dla pań puszystych. Nosiłam rozmiar 48. To była straszne, bo zawsze byłam szczupła. Trudno mi się było pogodzić z moim wyglądem. Na początku wakacji stanęłam na wadze, zobaczyłam, że ważę prawie tyle, co facet i postanowiłam się za siebie wziąć - jak widać - skutecznie. Jestem z siebie strasznie dumna, bo zrobiłam to sama, bez niczyjej pomocy. Na dzień dzisiejszy zgubiłam 20kg i dobrze by było stracić jeszcze 10, wtedy będę laska Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta więc trzym kcuki za powrót do ideadlej wagi tak do 50 kg, moze być ? ja sama kupowałam ciuchy o rozmiarze 38 , a potem 46 taraz juz tez wiekszośc 42 jest w sam raz, i wiem co czułas i jaki wysiłek włozyłas w walke z kilogramami , tak wiec zyczę ci aby waga snaęła tak na 50 kg i juz nigdy nie poszła w gorę chyba że przyczyn naturalnych Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi zostalo jeszcze 2-3 kg do normlanej wagi Very Happy i ciężko ich się ich pozbyć, poprzednie 5kg szybko zleciało, a te się mnie trzymają mocno Laughing chyba mnie polubiły hihihihi Laughing Wink
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oooooooo, 50kg to marzenie... Oby się spełniło Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asti76
Kadet
Kadet


Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 46
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po raz pierwszy w styczniu 2004 roku dostałam Solu-Medrol w kroplówkach przez 5 dni a zaraz po tym weszłam na Metypred. Przez pierwsze dwa tygodnie na sterydach schudłam prawie 5 kilogramów.Bardzo zle się wtedy czułam. Ale pózniej to stopniowo się wyrównało,przytyłam to co zgubiłam a policzki zrobiły mi się jak u chomika.Teraz już od dłuzszego czasu utrzymuję 57 kg ale chciałabym zgubić jeszcze dwa. Korba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja wymarzona waga to też 55kg (przy wzroscie 166cm) niestety jakoś nigdy nie mogę jej utrzymać. normalnie/zazwyczaj ważę 57-59 kg, więc chyba taka moja uroda Laughing z naturą walczyć na siłę nie będę
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja waze 55kg ze 3 bym mogla zgubic gdzies Smile na sterydach najwiecej 9kg przytylam i dobrze Smile a ostatnio brzuszek zaokraglil sie od pizzy, kebabow. mcdonalda, fryteczek itp. SmileSmileSmileSmileSmile ......ale dawno mnie tu nie bylo hohoho pozdrawiam :*
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
laleczka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 108
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Itunia napisał:
Ja już schudłam 18kg (przez 7 miesięcy).
o kurza twarzyczka Shocked Shocked szybko gadaj co zrobiłas !!! Very Happy (pewnie napiszesz, ze nie jadlas... Wink )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 3 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group