Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Karmienie piersią

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 1:47 pm    Temat postu: Karmienie piersią Odpowiedz z cytatem

Znowu mam pytanko do toczniowych mam. Czy karmilyscie piersia swoje dzieciaczki? Jesli tak to jakie leki przy tym zazywalyscie? CZy nie bylo roblemu z pokarmem? Pytam z czystej ciekawosci, bo juz powoli zastanawiam sie jak to bedzie ze mna i coreczka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martuś ja karmiłam moją Oliwkę przez około pół roku,ale moja lekarka troszkę próbowała na mnie wymusić zaprzestanie....aby wrócić do leków.
W ciąży brałam medrol -16mg- tylko od 6 m-ca,stopniowo schodząc do 4 mg krótko przed rozwiązaniem. W okresie karmienia byłam bez żadnych lekow,ale wiem że kobietki biorą leki i w ciaży i okresie karmienia. Wszystko musisz konsultować z lekarzem prowadzącym.
Dobrze byłoby żebyś mogła troszkę pokarmić,nie ma to jak pokarm matki.

Pozdrawim Cię serdecznie.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie i bardzo bardzo chciałabym karmić, ale ze mną jest ten problem,że oprócz enkortonu biorę leki na nadciśnienie. I te są najgorsze. Oczywiście ze będę rozmawiac z lekarzem i negocjowac Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja coprawda jestem mieszańcem...ale po porodzie córki wogóle nie karmiłam ..odrazu miałam nawrót choroby i karmienie było niemozliweze wzgledu na zły stan zdrowia i zwiększone dawki leków! apo urodzeniu synka czułam się dobrze i synka karmiłam 2 tygodnie... i zaś nastapił nawrót choroby i z karmienia nic nie wyszło ...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lilu
Senior
Senior


Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 59
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja karmiłam Laurunię przez 9 miesięcy. Pani doktor powiedziała, że można karmić do 15mg encortonu, przy 15 juz nie można. Moja ginekolog jest super, bo wiedziała co zrobić, gdy dostałam motyla na twarzy itd. Co najważniejsze była w stałym kontakcie z moim reumatologiem.
Pozdrawiam
lilu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laleczka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 108
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja karmilam Manie przez 9 miesiecy, brałam 20 mg encortonu (powinnam zmniejszyc dawke niedlugo po porodzie, ale jakos mi bylo nie podrodze do mojego lekarz, a sama raczej nie podjelabym takiej decyzji). rodzilam w IMiDz i tam sprawdzano czy przy takiej dawce moge. ogolnie mleka od poczatku mialam mało - akurat tyle ile Niunia potrzebowala. problem z mlekiem mialam na poczatku - 1wszy raz ja nakarmilam po tygodniu, bo przez solu-medrol, ktory mialam podawany przez 3 dni od dnia porodu, nie mialam mleka w ogole Sad ale sie uparłam, mała karmilam stzrykawka (zeby nie przyzwyczaiła sie do butelki), sciagalam jak glupia tym laktatorem, pilam ochydne ziola i juz po 3 dniach zaczelo cos mi tam leciec. szczegol ze teraz mam wiszace do pasa, cale w rozstepach i ciemne sutki, jakbym je ciagnela po asfalcie, ale bylo warto!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie karmiłam ani corki ani syna ponieważ bylam cały czas na sterydach i zwyczajnie sie bałam choć nikt z lekarzy nic nie powiedział ..nawet wtedy gdy sama zdecydowałam o nie karmieniu piersia choc dzisiaj tego żałuje bo podobno mozna ale nigdy nic nie wiadomo... Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laleczka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 108
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wzięłam sprawę na chłopski rozum - skoro będąc w ciąży przyjmowałam 20mg (a przez 10 dni 30 mg) to dlaczego miałabym nie karmić ?? tym bardziej, ze to jedna z najfajniejszych rzeczy macierzyństwie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę 5mg co drugi dzień Encortonu i dzielnie karmię Maksa już od 8 miesięcy i do roku zamierzam pociągnąć, bo nie ukrywam że bardzo to lubię, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laleczka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 108
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paproshka napisał:
Ja biorę 5mg co drugi dzień Encortonu i dzielnie karmię Maksa już od 8 miesięcy i do roku zamierzam pociągnąć, bo nie ukrywam że bardzo to lubię, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi Wink
ee normalka. mnie Marynia odstawiła od cycka, jak miala 9 miesięcy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

och poważnie już jak miała 9 miechów???Hmm no ale cóż mi pozostanie jak nie pogodzić się z taką decyzją...W końcu on tu ustala reguły Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marzena1
Senior
Senior


Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 61

PostWysłany: Pią Lis 14, 2008 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja karmiłam miesiąc później był nawrót choroby zwiększono mi dawkę encortonu do 40 mg włączono arechine i karmić nie mogłam. Cierpiałam z tego powodu ale wolałam być mamą sprawną niż wiecznie obolałą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pią Lis 14, 2008 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I bardzo dobrze zrobiłaś, w końcu zdrówko najważniejsze...Zresztą ja sama byłam butelkowym dzieckiem, moja siostra również i jakoś rozwijałyśmy się i wbrew pozorom w dzieciństwie nie chorowałyśmy.Choć mama też przeżywała, że nie może nas karmić piersią Crying or Very sad
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lilu
Senior
Senior


Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 59
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja karmiłam swoją córcię przez 9 miesięcy. Ginekolog ( Pani zna się na rzeczy) poinformowała, że do 15mg dziennie encortonu mogę karmić, a powyżej trzeba odstawić .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maksymilian skończył 10 miesięcy i nadal chce bym w ten sposóba dawałą mu mleczko Wink Inna sprawa, że praktycznie w dzień niewiele chce pić, jedynie wieczorkiem przed snem ma fazę na mamę...No cóż do roku chcę go karmić, a potem przejść na butelke, zwłaszcza, że jak mnie nie ma niekiedy, to tata go tak karmi i nie ma większych obiekcji...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group