Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

lekarz w Bydgoszczy kontakt do OPWTB -Juz mam!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bemol2
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 16
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 9:44 pm    Temat postu: lekarz w Bydgoszczy kontakt do OPWTB -Juz mam! Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.Podzielcie sie swoim doswiadczeniem.Mam stwierdzony toczen ukladowy w czasie remisji dsDNA 19,9.Reumatolog skierowal mnie do przychodni przyszpitalnej w Bizielu.Czy jest w Bydgoszczy program leczenia lekami immunoseprysyjnymi? Czy ktos sie nimi leczy?Caly dzien czytam forum.W temacie specjalisci nic nie znalazlam.Prosze aby odezwal sie ktos z Bydgoszczy i podzielil sie swoim doswiadczeniem.Nie ukrywam, ze jestem przerazona i mimo lektury nie rozumiem (albo nie chce zrozumiec) co mi grozi,jak rozwija sie ta choroba.Wiem tylko,ze terapia lekami typu Cell Cept i terapia biologiczna powstrzymuje rozwoj autoagresji.Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

Ostatnio zmieniony przez bemol2 dnia Nie Lip 27, 2008 11:13 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejka, przede wszystkim witamy serdecznie. na tym forum znajdziesz mnóstwo odpowiedzi na dreczace cie pytania. choruje na toczen od wielu lat, moje miano ds Dna nigdy nie spadlo ponizej 80 wiec mysle ze nie jest z Toba tak źle jak ci sie wydaje. najważniejsze to to żebys wiedziała- toczen to nie wyrok, czesto tak jest w necie opisywany. to totalna bzdura:) ja z nim zyje od 15 lat i mam sie całkiem dobrze, poprostu trzeba podjąc odp leczenie. Nie bój sie immunosupresji, w naszym przypadku to konieczne, pomaga normalnie zyc i hamuje rozwój choroby. przykro mi ale jestem z okolic mazowsza i lecez sie w warszwie wiec w sprawie lekarza nie pomoge. słuzymy pomocą w trudnych chwilach. za[poznaj sie z netykieta naszego forum i pytaj o co chcesz, napewno zadne pytanie nie pozostanie berz odpowiedzi. pozdrawiam serdecznie
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bemol2
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 16
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wsparcie.Mam mame z RZS, jest leczona 20 lat i jest wrakiem po leczeniu sterydami.Wysiadlo wszystko najgorsze ciagle udary mozgu.Gdybym nie widziala jak to leczenie dziala,to moze mialabym nadzieje. Lekarza specjalisty od tocznia nadal szukam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejrzyj wątek "Lekarze specjaliści"- jest tam kilka namiarów również w Bydgoszczy- poza tym jest tam odnośnik do wątku "Specjaliści godni polecenia".
Na pewno kogoś znajdziesz Smile
Trzymam kciuki i pozdrawiam...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Bemol na forum.Nie bądź taka przerażona większość z nas jest na sterydach i się trzymamy.Działanie sterydów jeśli chodzi o skutki jest bardzo różne i działa bardzo indywidualnie. Bardziej wyniszcza nieleczona choroba.Moja Mama też miała RZS ale była leczona złotem i właśnie to jej zniszczyło serce i wątrobę ale jak pisałam nigdy nie wiadomo jak zareagujesz na sterydy właśnie ty. O ile pamiętam na forum są osoby które ze sterydami sie "kumplują" od 20 lat. Pozdrawiam gorąco i jeszcze raz pozbądź się strachu a poczujesz się lepiej.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na Forum! Leczę się od lat w Bydgoszczy, wysyłam Ci wiadomość na Priv. Pozdrawiam.Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bemol2
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 16
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie moge sie pozbyc strachu,bo diagnoze mam od kilku dni.Aby ja zaakceptowac,pogodzic sie musi chyba troche czasu minac.Mysle, ze kazdy z was byl tak samo przerazony jak ja,ale dzieki za wsparcie.Bralam sterydy w wysokich dozylnych dawkach jak mialam w wieku 18 lat zapalenie mozgu i rdzenia kregowego ( nie znaleziono co te infekcje wywolalo)
Watek lekarze specjalisci przegladalam.Czy wszyscy jestescie na sterydach? Nie mozna nic zrobic aby powstrzynac rozwoj tej autoagresji? A terapia biologiczna?Czy ktos z was przeszedl te kuracje?

Lukaszu , w temacie Lekarze specjalisci nie moge znalezc tego odnosnika :lekarze polecani

sorki,znalazlam !Zreszta wczoraj tam wchodzilam. Nie piszecie dlaczego tego czy tamtego lekarza polecacie,tylko ze jestescie zadowoleni.Tak jest w poscie o lekarzach z Bydzi.Ja chyba powinnam sprecyzowac, chodzi mi chyba o to czy ktos z z Was jest leczony terapia biologiczna.

Korzystaj z opcji EDIT w prawym górnym rogu okienka postu, aby dodać lub usunąć fragment treści i uniknąć zbędnego dublowania. Arrow Netykieta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małe sprostowanie- wątek podałem tak na wszelki wypadek, w razie gdybyś go wcześniej przeoczyła...
Sterydy towarzyszą zdecydowanej większości z nas- to już właściwie standard w leczeniu tego typu chorób.
A co do terapii biologicznej i jej efektów to zdania są podzielone... Wynika to z naszego przebiegu chorób- co każdy to inny przypadek- zresztą nieraz się o tym przekonasz (o ile już się nie przekonałaś). Swoją drogą zapalenie, o którym pisałaś, mogło wynikać z zaostrzenia choroby (tylko nikt nie nazwał rzeczy po imieniu)- zwłaszcza nieznane źródło by na to wskazywało...
Widzę, że nawiązałaś kontakt z agatką03, dzięki jej wskazówkom łatwiej będzie Ci znaleźć dobrego specjalistę. Trzymam zatem kciuki za trafny wybór lekarza, ustalenie właściwej terapii i jak najszybsze, jak najdłuższe i jak najlepsze efekty Smile
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bemol2
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 16
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

strasznie malo wiem,gdyz to dopiero kilka dni diagnozy reumatologow{dwoch}Tez tak myslalam o tej mojej infekcji ukladu nerwowego,jednak ona byla 30 lat temu.Teraz spekuluje, ze to moze bolerioza, bo mam wynik graniczny.Pomyslalam tak po przeczytaniu postu
na forum gazety pani Beaty o jej corce Oli .Nie moge sie zarejestrowc na to forum (probowalam 3 krotnie) aby zlapac kontakt z p.Beata. Przynajmniej dluzej zyje nadzieja, ze to nie toczen mimo wyniku dsDNA.Nie wiem czy przy boleriozie jest autoagresja.Probuje to zrozumiec czytajac temat przeciwciala,tam jest napisane,ze anty dsDNA wystepuje u pacjentow z SLE.SLE to to samo co toczen?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bemol2
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 16
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtam,
wiem juz duzo wiecej (niektore moje pytania byly smieszne)Prosze o pomoc w uzyskaniu kontaktu lub doradzenie jak ten kontakt znalezc do Gabinetu Terapii Biologicznej,ktory dziala w Poznaniu od czerwca tego roku.
OPRTB- Ogolnopolski Program Wspierania Terapii Biologicznej. Nie wiem kto jest przewodniczacym tego programu,ale dotarlam do info, ze czlonkiem Rady tego programu jest prof.Zygmunt Adamski.Moze ktos leczy sie u niego i moze dowiedziec sie o tel. do Gabinetu w Poznaniu.
PS.Takich gabinetow w ramach OPWSB ma powstawac w Polsce wiecej

. korzystaj z opcji EDIT jesli chcesz dopisac cos do swojej wiadomosci znajduje się w prawym gornym rogu - wystarczy kliknąc i otworzy ci sie twoj poprzedni post
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bemol2 napisał:
.Pomyslalam tak po przeczytaniu postu
na forum gazety pani Beaty o jej corce Oli .Nie moge sie zarejestrowc na to forum (probowalam 3 krotnie) aby zlapac kontakt z p.Beata.


To napisz do niej maila
beata.kar@poczta.gazeta.pl
Jesli czytalas ten watek to wiesz, ze na forum jast duzo osob z diagnoza chorob autoimmunologicznych. Jest tez kilka osob, ktore sie wyleczyly (przynajmniej tak twierdza).

lena
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
bemol2
Junior
Junior


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 16
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki ,jak zwykle zawsze mozna liczyc na pomoc Forum.Jutro do niej napisze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

choroby z grupy autoimmunologicznych nie da się wyleczyc mozna doprowadzic do stanu remisji wtedy wszystko jest ok, czyli jakby bylo sę zdrowym ale nie ma sie co łudzic choroba po czasie powroci ,czesto zdarza się ze i po kilku latach ale powroci na pewno
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
choroby z grupy autoimmunologicznych nie da się wyleczyc mozna doprowadzic do stanu remisji wtedy wszystko jest ok, czyli jakby bylo sę zdrowym ale nie ma sie co łudzic choroba po czasie powroci ,czesto zdarza się ze i po kilku latach ale powroci na pewno

Chyba troche nie precyzyjnie sie wyrazilam Embarassed Nie mialam na mysli, ze wyleczyli sie z choroby autoimmunologicznej, tylko mieli taka diagnoze, ktora pozniej okazala sie skutkiem boreliozy. Ja oczywiscie nie twierdze, ze wszystkie osoby z diagnoza wszelkiego rodzaju chorob autoimmunologicznych maja borelioze, ale sa na pewno takie przypadki, zwlaszcza kiedy osoba ma potwiedzona borelioze i chorobe z autoagresji.
Osoby na tamtym forum stosuja leczenie budzace duze kontrowersje w srodowisku lekarskim i mozna powiedziec, ze jest to leczenie eksperymentalne. Moja mama miala ta watpliwa przyjemnosc bycia prawdopodobnie pierwsza osoba w Polsce, ktora zaczela sie leczyc wg. tych standardow.

lena
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Goga
Junior
Junior


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 7

PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jesteście pesymiści...ja wierzę w to, że się kiedyś wyleczę...medycyna idzie do przodu...może ktoś odkryje jakiś lek:)...może nawet ktoś z nas nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group