Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z oczami.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawda tak się czeka chociaz sa regiony Polski gdzie czeka się krocej - u nas 2i pól roku
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy gdzie. Moja mama poszła do okulisty i za dwa tygodnie miała zabieg, za rok następny na drugie oko. Co prawda było to jakieś trzy- cztery lata temu. Byc moze teraz jest inaczej...
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uuuuuuuu no to cale szczescie, ze troche trwa nim zacma calkowicie oslepi oczka Smile

no nic - teraz to pozostaje mi tylko czekac na nieuniknione - ciekawe ile to potrwa - ha Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słodka dosyc długo , raczej nie dzieje się ro w ciagu krotkiego czasu , smiało mozesz sobie zyc i nie myslec o tym przynajmniej na razie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anett
Junior
Junior


Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.. mam pytanie odnośnie zaćmy.. biorę encorton od 1,5 roku ( w najmniejszej dawce - 5 mg). arechine 2 lata. i 2 lata temu lekarze stwierdzili podejrzenie tocznia. jakies 2 miesiące temu okulistka powiedziała mi że mam zespól suchego oka i początki zacmy - po sterydach. poszłam więc do mojego reumatologa - na co ona nie uwierzyła że po tak krótkim czasie brania sterydów i w takim wieku jak ja można dostać zaćmy (23). poszłam więc do innego okulisty żeby się upewnić. druga okulistka stwierdziła że zaćma jest... i tak się zastanawiam - (jestem własnie przed kolejną wizytą u reumatologa) może powinnam przekonać mojego reumatologa żeby odstawić sterydy? tym bardziej ze oprócz przeciwciał ana nie mam obecnie innych dolegliwości? oczy są dla mnie bardzo ważne i boję się na samą myśl że ktoś kiedyś będzie w nie musiał ingerować..

i może zna ktoś jakiegoś dobrego okulistę specjalizującego się w toczniu na śląsku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zacma mogła powstac nie po sterydach bo masz rzeczywiscie nieduza dawke i bierzesz je krotko ale sprawca moze byc arechina i to przy zacmie powinno byc odstawione
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ibiza
Junior
Junior


Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 13
Skąd: Słupsk/Szczecin

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Dziwię się, że pomimo diagnozy okulisty reumatolog nie odstawił Ci arechiny. Parę lat temu też brałam arechinę, co 3 miesiące kontrolowałam wzrok i pewnego dnia okazało się, że niestety ale są zmiany w dnie oka. Okulista napisał notkę do reumatologa, że arechinę trzeba odstawić. Reumatolog zastosował się do zaleceń okulisty. Mam też zespół suchego oka, na który stosuję krople: Hyabak, Filmabak (bez konserwantów) i Gen Teal (żel) i bardzo mi pomagają.
Pozdrawiam
_________________
Szczęście nie zależy od liczby przyjaciół, ale od ich właściwego doboru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie było podobnie. Jak tylko pojawiły się zmiany na dnie oka...od razu arechina została odstawiona.
Ibiza przypomniałas mi nazwę kropelek "Hyabak". Wyrzuciłam opakowanie i za groma nie potrafilam sobie przypomniec nazwy.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ibiza
Junior
Junior


Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 13
Skąd: Słupsk/Szczecin

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są jeszcze krople Hydrabak, też bez konserwantów i są tańsze, ale krócej utrzymują się na powierzchni oka.
_________________
Szczęście nie zależy od liczby przyjaciół, ale od ich właściwego doboru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anett
Junior
Junior


Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedź.
ja jeszcze stosowałam kropelki - Tears Naturale- najpierw tylko w trakcie noszenia szkieł kontakt. a potem częściej.
to zapewne zależy od organizmu, ale jak długo tak średnio trwa zanim wzrok będzie na tyle zły, że trzeba się się będzie poddac usunięcia zaćmy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ibiza
Junior
Junior


Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 13
Skąd: Słupsk/Szczecin

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie wiem. Ja od 4 lat mam zespół suchego oka, od tylu lat tez biorę sterydy. Jak na razie wszystko jet prawie ok. Czasem skoczy mi ciśnienie w oku, ale nie za dużo. No i 10 miesięcy temu okulistka przepisała mi okulary, ale malutkie minusiki Smile i tylko do czytania z oddali.
_________________
Szczęście nie zależy od liczby przyjaciół, ale od ich właściwego doboru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
brygidka122
Junior
Junior


Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 1

PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, mam pytanie związane z arechiną- czy wie ktoś czy można ja brać mając lekki astygmatyzm ? Question
_________________
brygidka122
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brygidka122 napisał:
witam, mam pytanie związane z arechiną- czy wie ktoś czy można ja brać mając lekki astygmatyzm ? Question

to pytanie dla okulisty Very Happy
arechina może bardzo szkodzić oczkom Confused
może ktoś coś więcej na ten temat odpowie, ja jedynie wysyłam Cię na krótką wizytę u okulisty Very Happy Smile Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

astygmatyzm nie ma tutaj zadnego zanczenia, tak samo jak krotkowzrocznosc czy nadwzrocznosc, ,to sa wady w budowie oka , , mozna brac leki bez obaw dopiero jak sa inne choroby oczu to trzeba to odstawic ale o tym decyduje juz lekarz
ja sama mam astygmatyzm i nie miało to zadnego zanczenia przy doborze lekow .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olcia1508
Junior
Junior


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 21
Skąd: ZACHODNIOPOMORSKIE

PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. ja biore arechine od ok 3 miesiecy, zanim zaczelam przyjmowanie tego leku bylam u okulisty czy nie ma przeciwskazan, i nie ma. a z oczami mam problemy. juz od mniej wiecej 11 godz. moje oczy sa wymeczone, mam wrazenie jakby chcialy mi wyskoczyc. jestem przez to przemeczona i ogolnie zle to wplywa na moje samopoczucie. do tego jakby mnie wszelkie swiatło drażniło! Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 7 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group