Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy ze skórą i ich przyczyny /?/
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powitanko Sawona Smile Ano badań w kierunku boreliozy nie miałam, ale też raczej z mojej winy Confused Dzisiaj mam wizytę u lekarza, więc trochę się może rozjaśni. Co do tych plam na rękach Confused jakoś tak pojaśniały i już bardzo słabo je widać, może to jakaś przejściowa reakcja uczuleniowa Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ani Smile , koniecznie powiedz o tym lekarzowi. Nie lekceważ tego objawu. Rumień wędrujący też samoistnie znika. Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem dlaczego lekarz, który też brał pod uwagę takie schorzenie, nie przekonał Cię do wykonania tego badania. Przecież wystarczyło tylko pobranie krwi, a w razie potwierdzenia tej diagnozy, uniknęłabyś błądzenia w ślepe zaułki.
Wierzę, że tym razem z wdzięcznością przjmiesz propozycje lekarza. Na pewno wyjdzie Wam obojgu to na zdrowie Wink .
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asti76
Kadet
Kadet


Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 46
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm,Czytam te wasze spostrzeżenia i tak się zastanawiam Confused Mi wychodzi czerwona plama w okolicy obojczyka,jest bardzo zaogniona,wygląda jak po oparzeniu.Smaruję Laticortem i po kilku dniach plama blednie,ale nie schodzi nigdy całkowicie tylko przybiera delikatnie opalony kolor.Gdy ta trochę przycichnie to wychodzi następna pod piersią i tak uwidaczniają się na zmianę.A ze 3 lata temu miałam taka pod pachą.Czy to może być rumień Question Ostatnio obserwuję je coraz częściej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asti, wystąpienie samego rumienia jako zmiany na skórze może mieć różne podłoże np: infekcje, reakcja na leki, oparzenia... i dlatego w oderwaniu od całego obrazu klinicznego nie przesądza o niczym. Zjawiskiem szczególnym jest rumień wędrujący pierwotny lub mnogi w przebiegu boreliozy. Ale wówczas występuje on często z innymi objawami np: gorączką, bólami stawów, zaburzeniami neurologicznymi...

Najważniejsze, że wybierasz się wkrótce do reumatologa. Dlatego jest istotne, by powiedzieć też o zmianach na skórze. W razie wątpliwości co do tych zmian, może wysłać Cię do dermatologa.
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj trochę o mydle było, więc wrzucam. Wprawdzie pośrednio dotyczy to skóry.

Mydła antybakteryjne mogą być rakotwórcze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert, przeczytałam o tych mydłach i wiesz, chyba coś w tym jest, nie mogę ich używać, żadnych Exclamation bo dostaję wysypki na całym ciele, już dawno to przetestowałam, po prostu zaczynam drapać się niemiłosiernie i nie mogę przestać Confused
Ostatnio, natomiast wyskoczyły mi na szyi takie czerwone plamy, trochę jak placki wyglądają, swędzą po zamoczeniu, można w kąpieli szału dostać i cholera nie mogę się ich pozbyć, mam wrażenie, że coaraz więcej ich jest Confused Ale i tak wolę te plamy niż ból głowy Twisted Evil Tylko, że bardzo nieestetycznie wyglądają Confused Na pewno nie jest to uczulenie na kosmetyki czy proszki, bo nic nie zmieniałam, może coś w jedzeniu było...
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dostaję wysypki osostnio po kazdym plynie do kapieli, kiedys tego nie miałam, wcale nie jest potrzebna zmiana kosmetyku czy żelu pod prysznic, czy proszku aby nastąpiło uczulenie, w pewnym momencie ogranizm zaczyna sobie juz z czynnikiem drazniącym nie radzic wtedy wystepuje uczulenie
zmiast mydel antybakteryjnych lepej kupic mydła na bazie gliceryny, np CD kosztuje sporo , ale na pewno nie ma po nim zadnego uczulenia, one sa bezbarwne , bez dodatków kolorystycznych i zapachowych , polecane przy alergii skóry, przez lekarzy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hi, hi, hi, ja uzywam mydełka dla dzieci, bambino, bo tylko ono nie powoduje drapania, żadnych płynów do kąpieli, a nie daj Boże mydeł w płynie czy żeli pod prysznic Wink A balsam do ciała, tylko i wyłącznie z tej firmy AA...Tak to juz mam ze swoją skórą nieciekawie, ale przyzwyczaiłam się do tego i nie stanowi to dla mnie większego problemu, chyba, ze mnie wysypie i nie wiem po czym Evil or Very Mad
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry temat moje panie- jestem aktualnie tak wysypana jak nigdy dotąd i już nie wiem czym się myć...zastanawiam się-szare mydło?
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mydlo girecerynowe, bez dodatków, to takie przeżroczyste raczej prysznic , nie kapiel, krotko i potem balsam najlepiej AA
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Monika, tak zrobimy-my bo dzięcię mi też jak tarka wygląda tylko szczęśliwie mniej rozległą ma wysypkę...wiem po czym przynajmniej...
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie na szczescie jeszcze nigdy zaden kosmetyk nie uczulil a mam ich tyle ze trzeba bylo ostatnio do lazienki szafke dokupic Laughing za to moja siostra to ma przekichane.. po zwyklym mydle uczulenia dostaje i okropnych wypryskow... teraz uzywa takiego mydla w plynie do cery wrazliwej cetaphil... ale drogie to bo 40 zl ale chociaz jest wydajne...
od 7 miesiecy nie uzywa zadnych balsamow bo juz tak dlugo trzyma sie jej zapalenie skory i ma plamy szpetne a zaden lek nie dziala Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dagmara niech idzie do dermatologa, do Katowic, przyjmuja codziennie od rana od 9 wczesniej rano trzeba się zarejestrowac,jak oni jej nie pomoga to juz przekichane podam ci adres,Zespól Wojewódzkich Przychodni Specjalistycznych - Katowice Wojewodzka Poradnia Skórno wenerologiczna ul Lompy 16 tel. 032 256 55 68
wysiadasz przy cmentarzu , przechodzisz na druga strone ulicy i idziesz trochę w głąb , wystarczy byc tam o 8 rano i sie zarejestruje
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Clarisa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Kwi 2006
Posty: 139
Skąd: okolice Rzeszowa ;)

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiecie co Smile ja tak ostatnio a dokładnie po świętach doszłam do takiego wniosku że mój problem ze skórą jest spowodowany na pewno nie w całości ale w dużej mierze... tym co JEM czyli jedzeniem ... tak normalnie nie stosuje diety ale ... staram się ograniczać smażone potrawy ... w święta jednak chyba przegięłam Smile i zjadłam za dużo sałatki jarzynowej w której było nie mało majonezu grzybków i itd... i po świtach hm no nie mogę patrzeć w lustro całą twarz mam czerwoną strasznie .... to pewno ten rumień (z tocznia choć ja choruje na tocznia trzewnego ...) i nigdy takiego rumienia nie miałam były plamki ale tylko małe i to pod oczami a teraz cała twarz ... hm i myślę że to przez jedzenie które było za "ciężkie" a że wyniki nie mam za ciekawe bo mam trochę anemię (Hb. 9,5) i reszta też chyba nie jest za ciekawa bo lekarz dał mi skierowanie na oddział ... bo twierdzi że przy dawce 8 mg które zażywam już ok. 1 rok takie pogorszenie sie wyników zmusza go do zmiany leczenia (hm ciekawe na co ?? juz się boje....)

a jeśłi chodzi o kosmetyki to też je używam, bo jak przy takim rumieniu co sama sie boję patrząc w lustro...chodzić do pracy nie używając pudru ??? wiec tak używam duuuuużo pudru i każdego dnia cieszę sie że coś takiego wymyślili Smile a pod puder oczywiście kremy z filtrem i to 50+ z La Roshe Posay... ale tylko nie wiem czy on coś mi daje no bo większego rumienia to chyba nie można mieć

ok no to sie wyżaliłam Wink aż mi ulżyło.... bo to wszystko ciut już mnie podłamało ... ale w sumie nie chcę sie żalić do rodziców i pokazywać że mnie to załamuje … i próbuje się trzymać ....
i nawet nieraz mi to wychodzi WinkSmile
_________________
"Wymagajcie od siebie choćby nikt od Was nie wymagał..." (Jan Paweł II, Jasna Góra 1983r.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monika ona chodzi od lekarza do lekarza... i nic... mogli by jej choc kilka mg sterudow zaaplikowac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 3 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group