Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Calcort a Encorton plus CellCept
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, ale czy rzeczywiście są wystawiane recepty ot tak po prostu bez całej procedury? Confused
W powyższym jest mowa o ordynowaniu środków farmaceutycznych z jednoczesnym szczegółowym uzasadnieniem w dokumentacji medycznej. Tu należy traktować obie sprawy łącznie - całe zdanie wg formy zapisu: "z". Bez uzasadnienia nie można recepty wystawić, prawda? Tak czy siak była i jest potrzebna procedura. Smile

Jak zatem hipotetycznie miałaby wyglądać droga nielegalnego załatwiania całej sprawy? Chodzi o zakup leku poprzez właściwą aptekę/hurtownię w kraju, czy bezpośrednio za granicą? Bo w tym przypadku działalność nielegalną prowadziłyby także apteki i sam pacjent Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Zgadza się, ale czy rzeczywiście są wystawiane recepty ot tak po prostu bez całej procedury? Confused


No właśnie, tak!!!
Robert napisał:

W powyższym jest mowa o ordynowaniu środków farmaceutycznych z jednoczesnym szczegółowym uzasadnieniem w dokumentacji medycznej. Tu należy traktować obie sprawy łącznie - całe zdanie wg formy zapisu: "z". Bez uzasadnienia nie można recepty wystawić, prawda? Tak czy siak była i jest potrzebna procedura. Smile


Recepty wystawia się bez żadnego uzasadnienia w dok. med.-po prostu lekarz stwierdza, że cośtam jest potrzebne i przepisuje. Tu chodzi o wniosek z uzasadnieniem. I oto właśnie chodzi.

Robert napisał:
Jak zatem hipotetycznie miałaby wyglądać droga nielegalnego załatwiania całej sprawy? Chodzi o zakup leku poprzez właściwą aptekę/hurtownię w kraju, czy bezpośrednio za granicą? Bo w tym przypadku działalność nielegalną prowadziłyby także apteki i sam pacjent Confused


Nielegalne jest wystawienie recepty-ot tak po prostu-na lek niedopuszczony w Polsce. To jest nielegalne. Zakup leku poza Polską na polską receptę w takiej sytuacji też jest nielegalny, choć ani pacjent ani aptekarz w obcym kraju nie mają obowiązku znajomości polskich przepisów dotyczących pracy lekarza, więc lek jest wykupywany i sprzedawany bez przeszkód.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co stoi na przeszkodzie, żeby wreszcie dopuszczono Calcort do sprzedaży w Polsce?
i byłoby po problemie Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, dzięki. Już wiadomo zatem w czym rzecz. Zadziwiająca jest jednak nikła znajomość przez wystawiających w taki sposób lekarzy przepisów dotyczących bezpośrednio ich zawodu i pracy. No i kwestia kontroli, bo przecież jakaś być musi...
Bez w/w drogi proceduralnej jednak się nie obejdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co stoi na przeszkodzie?-pewnie... kasa... jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze Wink
kontrola widać jakoś nie działa Question zresztą ci co może ewentualnie kontrolują apteki w obcym kraju, to zapewne też obcokrajowcy, i też mogą pewnie nie znać polskiej ustawy o zaw.lek.


Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sro Wrz 01, 2010 6:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się zgadza. Zresztą nie spodziewajmy się znajomości polskich przepisów w innych państwach. U nas najwyraźniej kontrola też bywa "dziurawa" skoro takie działania mają miejsce. Ale to już sprawy stricte administracyjne.
Dzięki Aga.

PS. Jakiś czas temu były rozporządzenia Min. Zdrowia w sprawie wykazu produktów leczniczych dopuszczonych okresowo do obrotu, bez konieczności uzyskania pozwolenia i na liście był Calcort. Nie wiem jak jest obecnie. Nie szukałem. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pasja
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 883
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szok
O co Wam właściwie chodzi?
Jesteście przeciwni możliwości uzyskiwania dobrego leku tylko dlatego, że na polskiej liście go nie ma? Bo producent nie zapłacił komu trzeba?
Mnie osobiście jest wszystko jedno, czy jest to legalne czy nie. Ja się cieszę, że mogę ominąć procedury powodowane ludzką głupotą i dostać to czego potrzebuję i czego chcę.
_________________
Chcesz nosić futro? Weź kota na ręce!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadza się - szok,
bo nie wiem w jaki sposób wyczytałaś w postach, że ktokolwiek jest "przeciwny uzyskaniu dobrego leku"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pasja moze twoej pytanie mialo brzmiec, o co chodzi prawnikom ? a nie o co chdzi nam, Agnieszka podała tylko to co usłyszała, i sama byla zdziwiona, nie jestesmy gronem lekarzy ktorzy mysla jak tu dokuczyc pacjentom, ale tak jak ty kupujemy leki, i staramy sie dojśc do tych nowoczesniejszych, jak sie okazuje nie zawsze zgodnie a prawem
jestem tym zaszkowana , zdziwiona, nie dosyc ze trudno o dofinansowanie tojeszcze kupując poza nim nie postepujemy zgodnie z prawem, coz moze by tak ktos zmienił to prawo,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co, ja uważam, że należy podziwiać odwagę lekarza, który wypisuje receptę na dobry lek niedostępny w Polsce i w Polsce nielegalny. Przecież, jakby jakaś kontrola sprawdziła cos takiego, mógłby mieć wiele nieprzyjemności...
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no pewnie ze mogliby, mysle ze wielu z nich nawet nie zdaje sobie z tego sparwy, a tak swoja drogą , jestesmy w Unii Europejskiej , wiec i prawo powinno sie do tego dostosować , w koncu Nemcy czy Czechy to Unia wiec i w naszym kraju powinno się brac to pod uwagę
lecznie mamy a gorszym poziome dostep do leków rowniez,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOchani ja mam pytanie do osób z rejonu Zachodniopomorskiego, a również do tych wszystkich, któzy mogą mieć wiedzę na ten temat. Czy ktoś z was zna aptekę w Szczecinie lub okolicach, która Calcort sprowadza?
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jo.asia
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 47
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aniu! Szczerze to nie słyszałam żeby gdzieś tutaj była taka apteka, ja mam szczęście że córka siostry mojej sąsiadki mieszka w niemczech i zawsze ogę na nią liczyć. Jeżeli nie znajdziesz apteki i będziesz chciała skorzystać z mojej pomocy - nie ma sprawy Wink mój nr GG 4825931
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszę do osób, które biorą CellCept
Powiedzcie mi proszę, czy jak pierwszy raz podali wam CellCept, to czy odrazu zwiększyli dawki sterydów Question czy pozostało bez zmian.
Biorę teraz imuran 100mg i encorton 5mg, we środę kładę się do szpitala, żeby został mi podany CellCept <podobno teraz takie procedury> czy to znaczy że nie będe brała imuranu Question i te sterydu, mam nadzieję, że nie zwiększą Rolling Eyes bo nie przeżyję tego Crying or Very sad
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angelo, sorry, że piszę nie na temat. W jaki sposób udało Ci się załatwić obecnie refundację? Ja pisałam prośbę o zgodę na refundację rok temu - odmowa. Niedawno klinika wystąpiła z pismem o refundację ze względu na silne zaostrzenie tocznia i brak możliwości leczenia innym immunosupresantem - fundusz uparcie nadal odmawia.
A propos pytania - nie sądzę, że podanie Cell-ceptu będzie wiązało się ze zwiększeniem sterydów a także myślę, że odstawią Ci Imuran, ale nie jestem lekarzem i nie mogę się definitywnie wypowiadać. Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group