Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

HTZ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gania
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Sob Maj 14, 2016 10:20 pm    Temat postu: HTZ Odpowiedz z cytatem

Cześć ,
jeszcze raz proszę o podzielenie się waszymi wiadomościami odnośnie stosowania HTZ w przypadku chorób tkanki łącznej .Lekarz z którym rozmawiałam jest przeciwny ,a ja chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć na temat hormonów w chorobach autoimmunologicznych .Może któraś Z was boryka się z problemami menopauzy chirurgicznej
Już wcześniej prosiłam o inf na ten temat ,ale nie wiem ,czy w odpowiednim miejscu umieściłam ten temat ,dlatego piszę ponownie .
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mascha
Senior
Senior


Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 51

PostWysłany: Sob Maj 14, 2016 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć ja pomimo agresywnego leczenia tez jestem już w pełnej menopauzie ,to trwa półtora roku u 3 ginekologów byłam z powodu dużych dolegliwości menopauzalnych ,dwóch kazało die przyzwyczaić a trzeci przepisał plastry aktualnie przykleiłem drugi i czuje sie lepiej nie oblewają mnie poty nie mam już takich napadów nerwów ale ci dalej zobaczymy mam brać przez trzy miesiące i fo kontroli
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
margo 6
Junior
Junior


Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 20
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Maj 15, 2016 5:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry gania Very Happy
Jam tu nowa na forum i niezdiagnozowana Wink , jednak borykam się z menopauzą chirurgiczną ,więc ucha nadstawiłam , kiedy ujrzałam Twój wpis.Stosowałam htz przez pięć lat, ale nie było wówczas mowy o chorobie auto. u mnie.Ponad pół roku minęło od kiedy przestałam ...i ...bum...pojawiły się objawy toczniopodobne i różne inne dotyczące menopauzy. Oczywiście nie mam pewności ,że htz wywołało objawy , ani ,że fakt iż przestałam stosować terapię stał się przyczyną .Jednak wyczytałam ( oczywiście w zaułkach internetu) ,że terapia hormonalna może wywołać i zaostrzyć chorobę auto.Nie wiem jak to jest.Reumatolog u , której byłam pierwszy raz była nieco zdziwiona ,że przerwałam terapię ( postanowiłam tak , bo jestem w grupie ryzyka ...), więc może jednak nie ma wpływu..., no , ale ja nie mam diagnozy .
Pozdrawiam Cię serdecznie Very Happy

Edit :
tutaj coś znalazłam na ten temat...pod koniec artkułu...
https://toczeniobjawy.wordpress.com/2011/07/10/mozliwe-przyczyny-tocznia/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gania
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Nie Maj 15, 2016 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć ,
ja jestem już prawie pewna ,że moja przygoda z chorobą zaczęła się po histeroktomii .Po operacji przez pół roku brałam Systen 50 ,który odstawiłam z powodu zmian w mammografii i się zaczęło -zmiany na skórze ,badania i szybka diagnoza .Po 5 miesiącach ,nie dając rady z objawami wypadowymi postanowiłam wrócić do HTZ - ginekolog przepisał mi już inne hormony -w tabletkach.Reumatolog i dermatolog są generalnie na nie , ginekolog nie słyszał o tej jednostce chorobowej -zapalenie skórno -mięśniowe .aja sama nie wiem co mam robić -odstawić po 3 tygodniach i znów się męczyć ,czy stresować się skutkami ubocznymi ,które mogą wystąpić w postaci nasilenia choroby itp. ...Dodam ,że siostra miała raka piersi ,co potęguje moje obawy .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
margo 6
Junior
Junior


Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 20
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Maj 15, 2016 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gania czyli po odstawieniu Cię zaatakowało ? Też kleiłam systen, moje piersi też nie są całkiem "normalne" Wink , ale to jeszcze długo przed histerektomią było i jest nadal...u mnie mama miała raka piersi.W trakcie stosowania htz wszystko u mnie było oki , ale minęło 5 lat , które uważa się za okres biezpieczny w stosowaniu terapii, potem bywa różnie...podobno.Musiałam sama rozważyć czy nadal kleić czy ryzykować.Przestałam...przyzwyczajam się powoli do objawów wypadowych, ratuję się ziołami..., ale zaczęły się problemy ze stawami,byle jakie wyniki krwi itp.Będę musiała podrążyć temat z reumatolog.
Nie mogę Ci podpowiedzieć co powinnaś zrobić , bo musisz sama rozważyć za i przeciw.Jakiś czas temu onkolog , u której jestem pod kontrolą powiedziała ,że htz można stosować z przerwami, ale nie pytałam o szczegóły , bo wówczas nie chciałam robić przerw.
Trzymaj się i spokojnie pomyśl .Hejka Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gania
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Nie Maj 15, 2016 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj ponownie,
tak właśnie było ,po odstawieniu plastrów pojawiły się pierwsze objawy skórne. Teraz czuję mięśnie ramion i kolana .Ginekolog ostatnio powiedziała mi ,że takie bóle reumatyczne mogą być związane właśnie z brakiem hormonów ,poza tym się dowiedziałam ,że Systen jest szkodliwy dla piersi (?) .Na początku lekarz kazał mi również odstawić zioła i inne suplementy, dlatego nie miałam sposobności spróbować ich skuteczności .Jakie pijesz ziółka ? Czy już jest lepiej ?
pozdrawiam
Ania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
margo 6
Junior
Junior


Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 20
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Maj 15, 2016 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj witaj Very Happy
Nie słyszałam o tym ,że Systen może być szkodliwy dla piersi...ciekawe.
Moja gin. mi go przepisywała znając moją historię...hmmm...no nic i tak już po ptakach.Piję te ziółka, ale spektakularnych zmian nie zanotowałam, no może w nocy już mnie tak nie "zalewa"..., ale nie piję długo , a podobno na efekty kuracji ziołowych trzeba poczekać.Napiszę Ci nazwy ziół ( tylko się zastanawiam czy z tymi postami nie powinnyśmy się przenieść do Porad i doświadczeń Question - może administratorzy nas tam przeprowadzą jeśli tak trzeba Smile ) to skład:
Szyszka chmielu
Liść pokrzywy
Ziele serdecznika
Ziele przywrotnika
Liść melisy
Korzeń lukrecji
Korzeń mniszka
Liść mięty
Kwiat bławatka
Babka w sklepie zielarskim mi poleciła, to receptura jakiegoś Ojca ( nie Klimuszki) mieszam je wszystkie i zalewam więcej niż łyżeczkę tej mieszanki wrzątkiem (szklanka) , pod przykryciem sobie stoi 30 min i wypijam ciepłe , wieczorem...
Chyba nie zaszkodzą...a mam nadzieję ,że pomogą.
Jeśli o stawy chodzi, to mnie najmocniej kolana zaatakowało, teraz jest lepiej , ale początek mnie przeraził...no nic,kolejną wizytę u reuma mam wkrótce... się zobaczy co dalej... Wink
Pozdrawiam Cię serdecznie i gdybyś miała jeszcze jakieś pytania, to zaglądam tutaj i chyba się znajdziemy Smile
Gosia
zrobione na życzenie /m Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
margo 6
Junior
Junior


Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 20
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 6:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
Kłaniam się i wypada podziękować za przeprowadzkę , bo sama , to w siną dal bym się przeniosła raczej Wink
Pozdrawiam serdecznie i dzięki Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gania
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mascha napisał:
Cześć ja pomimo agresywnego leczenia tez jestem już w pełnej menopauzie ,to trwa półtora roku u 3 ginekologów byłam z powodu dużych dolegliwości menopauzalnych ,dwóch kazało die przyzwyczaić a trzeci przepisał plastry aktualnie przykleiłem drugi i czuje sie lepiej nie oblewają mnie poty nie mam już takich napadów nerwów ale ci dalej zobaczymy mam brać przez trzy miesiące i fo kontroli

Hej ,czy mogłabyś mi napisać jakie stosujesz plastry i jak się teraz czujesz ? Co lekarz to inna teoria .Ja teraz jestem na tabletkach ,ale wolałabym zdecydowanie plastry .
pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jedno i drugie wnika do organizmu.Uważam,że jak objawy są do wytrzymania to nie ma się co truć.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mascha
Senior
Senior


Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 51

PostWysłany: Nie Maj 29, 2016 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć plastry kleje 2 razy w tygodniu duzo nerwów i stresów kosztowała mnie decyzja o ich stosowaniu ale było warto .Mialam wszystkie objawy menopauzy a ze przyszła nagle to i szok dla mnie a w sumie dla organizmu był tak męczyłam sie ponad rok aż zaryzykowałam i jest ok.Wszystko sie unormowalo nie mam uderzeń gorąca ,w nocy śpię ,nie jestem taka nerwowa .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group