Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antykoncepcja raz jeszcze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie na przykład antykoncepcja ma dłuuugą historię Wink
Pierwszy gin Yasminelle wypisał (chyba 2-3m-ce brałam)
Drugi po porodzie pierwszego dziecka wypisał od razu Azalie. Fatalnie się brało bez przerwy 7-miodniowej, jeszcze gorsze efekty w postaci plamień co 1-2tygodnie.... Wciskał na siłę, że spirala lub wkładka koniecznie. Azalie zastąpiłam Yasminellą ponownie ale tylko znów na 2m-ce.
Rok przerwy, znowu 3 cykle Yasminella. 3m-ce po odstawieniu i po pobudzeniu owu poprzec Clo zaszłam w drugą ciążę.
W ostatnie wakacje czyli rok po urodzeniu małego, ten pierwszy gin wypisał Asubtellę - wykupiłam ale oddałam, bo moja obecna gin uznała, że są zbyt toksyczne i zmieniła mi na Novynette. Mało tego,profesor Jakiel, u którego byłam z moimi kłopotami zdrowotnymi (gin-endo) też kazał je brać Wytrzymałam 2 opakowania. Odstawiłam to świństwo bo zauważyłam wzrost ciśnienia, objawy typowo jak przy menopauzie Embarassed Shocked i inne. Jakiś czas po odstawieniu objawy typu uderzenia gorąca itp ustąpiły.
Endo, u którego byłam ostatnio kategorycznie zabronił brania tabletek w moim przypadku. Powiedział też, że kolejna ciąża jest co najmniej nie wskazana ze względu na mój stan zdrowia, bo organizm może już sobie kolejny raz nie poradzić... Ale mam dwójkę dzieciaczków i sami z mężem podjeliśmy decyzje o zakończeniu powiększania rodziny świadomie
Smile
Powrót do góry
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Nie Gru 21, 2014 10:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nabu napisał:
Co gorsze, lekarz (i to aż dwóch) powiedział, że badania na ten temat są dokładnie sprzeczne: część mówi, że może zahamować chorobę, a część, że ją rozhulać.


Chciałabym wyniki tych badań zobaczyć na własne oczy- te wyniki, które mówią, iż pigułki mogą tocznia zahamować. Gdzie można o tym wyczytać? Pigułki nawet u ludzi zdrowych prowadzić mogą i prowadzą czasem do zakrzepów ( np. udaru mózgu), a jak ktoś ma tocznia i zespół antyfosfolipidowy, który sam w sobie polega na tym, że tworzą się zakrzepy , to jakim cudem pigułki miałby tutaj ten proces zahamować???

Toczeń jest estrogenozależny w dużej mierze, dlatego w wieku rozrodczym tylko co dziewiąty czy dziesiąty pacjent, to mężczyzna. Proporcja ta zmienia się znacznie w okresie menopauzalnym, w którym kobietom toczeń odpuszcza ze względu na spadek estradiolu.
Natomiast jeśli chodzi o zespół antyfosfolipidowy, który toczniowi towarzyszyć może, to zalecanie przy nim pigułek jako możliwej opcji zahamowania choroby, jest narażaniem pacjentki na utratę zdrowia ze względu na znacznie zwiększone ryzyko zakrzepicy, które i tak przy APS już występuje.
Co innego jak się chorą poinformuje o ryzyku , a ona mimo to i tak chce łykać pigułki, ale nawet i wtedy to chyba lekarz powinien mieć więcej rozwagi i próbować odradzać takie rozwiązanie antykoncepcyjne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Nie Gru 21, 2014 10:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twierdzenie, ze pigułki moga chorobę zahamować wydaje mi sie poniekąd jakimś rodzajem zachęcania do próby włączenia ich, a przy APS jest to naprawdę przeciwskazane i jest to ryzyko. Lekarz chyba powinen o tym informować dogłębnie i zachęcać do innych sposobów antykoncepcji czy regulacji cyklu. Pigułki poza tym niczego nie regulują. Juz to pisałam w innym wątku. Blokują jedynie oś przysadka - jajniki.


Luteina raczej nie powinna zaszkodzic, ale należy jak zawsze zapytac lekarza albo poszukać info na ten temat. Co do regulacji cyklu to mialas robione fsh, LH i estradiol w 2 do 5 dnia cyklu? Moze te zaburzenia cyklu sa wtórne do innej choroby. Ja czasem okresu pol roku nie miałam. Jak tocznia zaczęłam leczyć, okres wrócił i jest regularnie. Moze łykaj ten Plaquenil i odczekaj jeszcze troche z interwencja w tej sprawie. Moze jak Plaquenil zacznie działać to i poprawi sie z okresem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Nie Gru 21, 2014 10:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 6:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do RZS i wpływu estradiolu tylko na samo RZS sie nie wypowiadam, ale co do tocznia i APS to szczerze watpie aby ktos znalazł jakieś badania mówiące,ze pigułki moga w tych chorobach cokolwiek pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przez 20 lat byłam na hormonach w związku z regulacją cyklu a od ponad roku nie jestem.
Musiałam odstawić w związku z operacją.
W tym czasie byłam na Arechinie.
Okres się w miarę wyregulował co mnie bardzo zdziwiło
ale i ucieszyło bo bez pigułek mój organizm w ogóle nie potrafił prawidłowo funkcjonować.
Poczekaj tak jak pisze alva może u Ciebie będzie podobnie.
Wprawdzie mój gin to oczami powywracał na moje stwierdzenie,
że to dzięki Arechinie ale tak czy inaczej nie truje się już dodatkowo
tym świństwem i póki co jest tak jak być powinno Wink
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toczen niestety choroba ogolnoustrojowa i moze wpływać na inne układy tez, takze na naczynia, którymi uwalniają sie hormony z rożnych gruczołów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja akurat nie mam postawionej diagnozy 100 % a jedynie obserwacja mieszanej choroby ale tak czy inaczej wygląda na to, że to choroba miesza Winkd
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Sob Sty 24, 2015 10:57 am, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nabu masz stwierdzoną endometrioze na podstawie USG?
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Sob Sty 24, 2015 10:57 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam sie zbyt dobrze w tym temacie ale usg własnie pokazuje pełen obraz narządów.Przynajmniej na moich opisach jest napisane wszystko.I to jest podstawą diagnozy.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naub zajrzyj tutaj http://endoendo.pl/endometrioza/diagnostykaendometriozy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group