Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stres przed wizytą u lekarza...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 8:53 pm    Temat postu: Stres przed wizytą u lekarza... Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie- jak radzicie sobie ze stresem przed wizytą u lekarzy? Wertowałem już troszkę różne wątki i nawet z pomocą wyszukiwarki nie natknąłem się na coś takiego...
Pytanie z pozoru proste i banalne, ale muszę przyznać, że dla mnie zaczyna się to robić problem- może dlatego, że wcześniej nie miałem zbyt dużo do czynienia z lekarzami (właściwie prawie w ogóle).

Za każdym razem jest to samo- już na kilka dni przed planowaną wizytą (i co najgorsze przed badaniami) zaczynam się robić nerwowy, zdekoncentrowany, wszystko mi wylatuje z rąk i z głowy. Później na samej wizycie wszelkie ważne kwestie wylatują mi z głowy, mało tego, fizycznie dostaję takiej adrenaliny, że góry mógłbym przenosić. Gorzej z umysłem- od stresu i nerwów dostaję nieraz niezłej "zawieszki"...
Natomiast wieczorem po wizycie dosłownie uchodzi ze mnie powietrze.

Teorię mam na to taką, że podświadomie jeszcze nie zaakceptowałem kilku istotnych faktów dotyczących mojej choroby, stąd ten cały cyrk... tylko jak sobie z tym poradzić?

Za kilka dni kolejna wizyta, jak znam życie i siebie to pewnie będzie tak samo jak zwykle...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm mała rada-spisywać na kartce wszystkie pytania i to, co chcemy powiedzieć; wtedy podczas wizyty nie zapomnimy najważniejszych kwestii

a reszta, to nie mam pojęcia, bo ja się nie stresuję przed wizytą
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga to wrecz przciwnie, na wizyte do ortopedy leci jak na skrzydlach Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, też bym tak chciał... Niestety, jeszcze przez jakiś czas będę się musiał przyzwyczajać (tego chyba jednak nie da się ominąć...).
A o zapisywaniu na kartce też rozmyślałem- tak teraz zrobię i zobaczę, jaki będzie efekt- a potem najwyżej zacznę pisać pamiętniki Smile
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zawsze piszę kartki; a co do reszty stresu -idę nastawiona pozytywnie; co ma być to będzie Very Happy

Dida Twisted Evil
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asiab
Junior
Junior


Dołączył: 13 Lip 2004
Posty: 28
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez zawsze mialam mnóstwo pytań do lekarza a na wizycie zapominalam. Teraz od jednej do drugiej zapisuje takie rzeczy i jest łatwoej to ogarnać.
Stres chyba zawsze będzie! Jakie wyniki? ktore nie zawsze sa odzwierciedleniem mojego samopoczucia.
Stanie w kolejce w przychodni i te lamenty starszych ludzi czasem doprowadzaja mnie do szału, bo oni myśla ze ja to sobie chyba siedze tak dla rozrywki tam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ważnych pytań to ja też pisze kartki i to chyba jedyna rada Wink
A co do stresu..hmm tu już trudniej poradzić. Ja też się na początku stresowałam..teraz stresuje mnie tylko moment odbioru wyników badań a,ze zawsze jest to tego samego dnia co wizyta to stresik sie zbiega Wink Ale ja mam też troche inną sytuację bo mam czesto kontrole - co miesiac- a moja prowadzaca jest doktor ktorą przez ponad 1,5 miesiaca pobytu na Banacha zdązylam dobrze poznac i polubic Wink No i zawsze jak ide na kontrole to spotykam sporo znajomych twarzy z oddzialu , każdy zagada, powie coś smiesznego i stres znika Wink
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do kartki:
trzeba pamiętać, by ja z domu zabrać; a potem pamiętać, że się ją ma Cool Laughing
i odhaczać zadane pytania Cool

ja kiedyś poszłam i z kartki tylko o dwie rzeczy spytałam Laughing hehehe
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie stresuje i to bardzo gdy ide pierwszy raz do lekarza /o komisjach nie wspomnę bo przed nimi serce szaleje cisnienie rośnie i muruje mi mowę/
stres mioja gdy lekarz okazuje się miły i sympatyczny jesli nie więcej tam nie ide na szczęście moich lekarzy znam długo i są bardzo przystępni zatem ide na wizyty prawie na luzie...po drugie mam spotkania z psychologiem od kilkunastu lat i to tez cos pomaga...jeśli chodzi o zapisywanie kartek na komisję to jest tatowane jako nabieranie orzecznika i darmo sie tłumaczyc ze stres nie ;pozwala logicznie myśleć i powiedziec to co ważne... Sad Slonko
myślę Łukasz że z czasem bardziej bediziesz sobie ze stresem radził gdy poznasz lepiej prowadzących lekarzy..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lena_89
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 398
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm...musze przeznac ze fajny temat Very Happy

Ja tez od poltora roku walcze z problemem stresu przed wizyta u lekarzy... tylko nie wiaze sie on ze strachem o wyniki badan, lecz z sama wizyta, skutkuje to najczesciej calkowita amnezja na widok lekarza oraz nieumiejetnoscia wyslowienia sie poprawna polszczyzna Rechot
Ja mam chyba jakas traume z dziecinstwa... Wink bo na widok bialego fartucha sciska mnie w zoladku...
No i wszystko fajnie, raz na jakis czas chwilowy wzrost adrenaliny mozna przezyc, ale za poltora tygodnia ide do Kliniki i juz mam mieszane uczucia...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam świetną prowadzącą lekarkę, więc do niej absolutnie nie bałam się jeździć Smile Niestety jako, że odkąd pojawił się Maksio nie mogę już do niej dojeżdżać, więc prawdopodobnie znów zacznę chodzić do mojej prowadzącej ze szpitala Wink też kobitka Wink Aczkolwiek stres niebywały pojawia się przed odbiorem wyników...zawsze...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak jak większość jestem zwolennikiem kartek ...teraz za niedługo mnie zasypią ,tak mi to w krew weszłoShocked Laughing ...co do stresu to raczej zawsze jest nerwówka przed wizytą ,bo w sumie nie do końca się wie co nas czeka Rolling Eyes i chyba to cały powód ...ostatnio próbuję nie rozmyślać o tym zbyt wiele ,choć przyznam jest ciężko i nie zawsze wychodzi Confused ...najfajniejsze jest to ,że zawsze miałam w szpitalu syndrom białego fartucha Laughing Wink ...co wizyta to moje ciśnienie leciało w górę i zaraz mi leki chcieli zmieniać Rechot ...ostatnio jednak mam przyjemność spotykać wspaniałych lekarzy ,którzy pozostają wciąż ludźmi ,a co za tym idzie no stress Wink ....to chyba też bardzo ważne w naszych przypadkach i coś co działa kojąco na zbolałe duszyczki ...dobry specjalista z wielkim serduchem Laughing komunikatywny ,wiedzący co robi i otwarty na nasze sugestie ,które czasami są bardziej trafne niż podręczniki Wink Cool

tak że do końca to nie mamy szansy pozbyć się nerwówki przed wizytowej ...no chyba że na totalnym odlocie Mr. Green Twisted Evil
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group