Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam serdecznie wszystkich jestem tu nowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bonia
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska Piła

PostWysłany: Pią Gru 04, 2009 4:40 pm    Temat postu: Cześć Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłam pytałam wszędzie limity u szczękowego też Sad Dobrze że do tej dentystki dostane się prywatnie. To może coś doradzi Sad

Kinga od Prof dostałam nie złą zje nie upiekło mi się niestety wiedziałam że tak będzie koniec końców będę musiała zgłosić się na kontrol.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Bonia
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska Piła

PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 7:48 pm    Temat postu: Cześć Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was stosował żel do dziąseł Carident? I czy wam pomógł?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bonia co u Ciebie? jak się czujesz? coś nowego?

pozdrawiam cieplutko Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bonia
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska Piła

PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 6:59 pm    Temat postu: Cześć Kinga Odpowiedz z cytatem

Z moim zdrowiem nic nowego jak było tak jest dalej wszystko mnie boli dziąsła i zęby nadal mnie bolą dząsła krwawią i na dodatek są spuchnięte gardło mam wrażenie jakbym kwasu się napiła piecze mnie w całej japie na dodatek porobiły mi się zajady.
Mam jakieś stany pod gorączkowe bez kataru kaszlu no i spała bym na okrągło cały czas jestem zmęczona
Jednym słowem nic tylko wyć. Jutro rejestruje się na zdjęcie japy i do ralyngologa.
A święta jako tako był brat z dziecim i bratową kolendy pośpiewaliśmy pojedliśmy. No i na pasterkę się udaliśmy Very Happy A co u Ciebie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja jako tako Smile
odliczam czas do 7 stycznia i żyję, bo wyjścia nie ma Very Happy
umilam sobie czas jak tylko się da Very Happy

pozdrawiam cieplutko Buziak

PS. byłaś u laryngologa?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bonia
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska Piła

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 5:44 pm    Temat postu: Cześć Odpowiedz z cytatem

W tym tygodniu ide do laryngologa myślałam też żeby kupić sobie B kompleks bo te cholerne zajady nie chcą mi się goić. Tylko nie wiem czy można stosować witaminy na własną rękę. Na dodatek dzisiaj w pracy miałam zawroty głowy. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. I to nie jest kac bo na sylwestra wypiłam tylko lampke szampana Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm ja witaminki takie zwykłe np. zestaw, czy sam B kompleks kupowałam i stosowałam bez konsultacji z lekarzem i nic mi nie było potem Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z zawrotami głowy skonsultuj się z neurologiem bo o ile pamiętam jesteś pod jego kontrolą Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Moksia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 05, 2010 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Smile witam na forum!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bonia
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska Piła

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie jestem już po badaniach byłam trochę dłużej w szpitalu niż to przewidywano. No i co figa w sumie niczego sie nie dowiedziałam wstępne rozpoznanie mam fibromialgia wszystkich wyników opisywać nie będę bo lista jest długa. Ale najważniejsze czynnik reumatoidalny RF-11 al-kwaśna glikoproteina( orozmomuklid 49 mg/dl.
Kineza kreatyninowa 40 lu/l Andygen HBs ujemny
przeciw ciała HCV ujemny i tego nie rozumiem czego oni tam szukali.''Albuminy w surowicy 4,8 g/dl

Iminologia G w surowicy 1070 mg/dl
Elektrofloreza białek Albuminy 59,6%
Alfa 1 globuliny 3,5 %
Alfa 2 globuliny 11,2%

Beta 1 globuliny 7,4% Beta 2 globuliny 4,9
Gamma globuliny 13,4%

Prążki oligoklonalne ujemny po wykonaniu rozdziału elektroforetycznego białek PMR i surowicy detekcja w kierunku IgG nie zaopserwowano prążków

Mocz kolor lekko
mętny białka cukru nie mam w moczu za to nabłonki płaskie pl dość liczne i to w całym wyniku moczu.

Płyn mózgowo rdzeniowy kolor bursztynowy przejżystość klarowny I jak zapewniał mnie lekarz jest ok

Końcowa diagnoza obecnie nie nie ma podstaw do rozpoznania choroby układowej tkanki łącznej bo na konsultacji u reumatologa też byłam. Co wy o tym sądzicie? Bo ja już się pogubiłam czy te wyniki światczą o tym że nie mam układowej choroby tkanki łącznej czy to jest ten panel Ana? bo się już pogubiłam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawidłowa stężenie alfa1-globulin wynosi 2,1-3,5 g/l (3-5% całkowitego stężenia białka).

Pawidłowe stężenie alfa2-globulin wynosi 4,9-7,0 g/l (7-10% całkowitego stężenia białka).
Masz powyżej normy alfa-2
Wartości podwyższone

Zwiększenie stężenia α-globulin występuje w:

* w przewlekłych stanach zapalnych (przewlekłe zapalenie wątroby lub stawów)
* zawale mięśnia sercowego i nowotworach
* zespole nerczycowym
Beta i Gamma masz prawidłowe(chyba) Wink

Nie miałaś zrobionych przeciwciał ANA albo nam o nich nie napisałaś.
Przeciwciała ANA
Nie jesteśmy lekarzami i nie wiemy jak interpretować twoje skomplikowane wyniki Shocked
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bonia
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska Piła

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to już całkiem zgupiałam czemu jeśli mam podwyższone Alfa globuliny 2 lekarz nie zwrócił na to uwagi co do panelu Ana to nie wiem czy to są wszystkie wyniki bo coś jeszcze mają przysłać mi do domu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widocznie to uznaje się za normę Very Happy Różne laboratoria mają różne normy. Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bonia
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska Piła

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 11:34 am    Temat postu: Cześć Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko czy ktoś z was stosował leki Mydoclam i Bi- Profenid bo takie leki mam przepisane przez lekarza Mydoclam mam w dawce 2 razy dziennie 1 tabletka Bi -Profenid 1 tabletka w razie silnego bólu nie mam na sto procent stwierdzonej choroby układowej tkanki łącznej a leki mi takie przepisali. I co najdziwniejsze że działają. Już nie wiem co o tym myśleć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co-ja osobiście mam koszmarne wspomnienia ,szczególnie z Profenidem-dostałam krwotocznej biegunki-masakra,nie mogłam normalnie jeść potem chyba ze 2 miesiące...Ale to moja indywidualna reakcja,pami etaj o tym Wink

Z pewnością dziąłają-profenid nalezy do grupy niesteroidowych leków p.zapalnych,a mydocalm jest lekiem,obniżającym napięcie mięśni poprzecznie prążkowanych,rozszerzającym naczynia obwodowe.Jest stosowany w SM ,problemach neurologicznych(zap.mózgowo-rdzeniowe z porażeniem skurczowym),ch,reumatycznych.

Ja po prostu nie mogę- o czym sie b.boleśnie przekonałam Confused

Czyli co(?) byłaś hospitalizowana i wszystko w miejscu stoi? Ale chyba jakiś regularny monitoring masz zalecony?
Trrzymaj się Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group