Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zapalenie dużych naczyń AECA
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inka1111
Junior
Junior


Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: warszawa

PostWysłany: Nie Cze 13, 2010 10:00 pm    Temat postu: zapalenie dużych naczyń AECA Odpowiedz z cytatem

rozpoznano u mnie zapalenie dużych naczyń AECA WYNIK 1:80 ORAZ HIPERCHOLESTEROLOZĘ, Mam tez rozwarstwienie tętnicy szyjnej wewnętrznej.
Wiadomości, które czytam w internecie zwalają mnie z nóg. Może ktoś ma podobną chorobę i podzieli się doświadczeniami z praktyki.
Zażywam encorton. Jak przeczytałam skutki uboczne tego leku o mały włos nie zemdlałam. Czy to jest jedyny lek na tą chorobę?
Czy mój wynik 1:80 jest wysoki ?
I co to jest właściciwe za choroba?
Dostaję już kręćka. Po wpisaniu w googlach wyskakuje mi toczeniowe uszkodzenie naczyń. Rozpoznanie choroby nastąpiło po badaniu serologicznym przeciwciał przeciwko komórkom śródbłonka naczyń AECA. No i ta cholerna hipercholesterolemia.
bardzo proszę o porady
_________________
inka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile

Spokojnie-taka diagnoza to z pewnością nie wyrok-aczkolwiek,wiemy sami jak potrafi wystraszyć sieć-dlatego b.dobrze,ze do nas trafiłaś.Tutaj masz specyficzne kompendium wiedzy-zarówno b.fachowej jak i doświadczenia własne-te najcenniejsze moim zdaniem Smile
Jest tu naprawdę sporo osób z zap.naczyń-podam Ci linki:
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=729&highlight=zapalenie+naczy%F1

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=378&highlight=zapalenie+naczy%F1

Poza tym koniecznie poczytaj Przewodnik po naszych chorobach oraz

Przeciwciała

Mam tez pytanie-gdzie postawiono diagnozę i czy powtórzono dla pewności badania?
Jeśli chodzi o leczenie-piszesz,ze zażywasz encorton-nie taki "diabeł straszny jak go malują"-praktycznie cały czas jesteśmy na tego typu leczeniu-sterydy i immunosupresanty sa podstawowym orężem w walce z chorobą.Możesz postarać się o zagraniczne odpowiedniki-Solupred,Calcort-sa lepiej oczyszczone,a więc te skutki uboczne sa mniejsze.Jednak -tak jak piszę-nie bierz do siebie w 100% info z ulotek-musisz wiedzieć,że tego typu choroby każdyprzechodzi inaczej,a więc i na leki również reagować może inaczej.
Poczytaj sobie ze spokojem większym forum-pisz i pytaj-z pewnością bez odp.nie pozostaniesz.
Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margo ma rację Smile
Encorton nie jest taki zły, a ulotki muszą zawierać wszelkie możliwe ostrzeżenia, co nie znaczy, że skutki uboczne dotkną Cię od razu Idea bądź też w ogóle

Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj .
Jak juz dziewczyny wspomniały .. encorton nie jest zły ja go łykam ponad 20 lat... i wszystko jest ok i niemam skutków ubocznych
a czy jest jakiś lek gdzie w ulotce nie ma skutków ubocznych ..zawsze po przeczytaniu ulotki włosy się jeza
Nie stresuj sie głowa do góry .Powodzenia!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Inka1111
Junior
Junior


Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozpoznania choroby dokonano w Szpitalu Czerniakowskim na ul. Stępińskiej, ale nie wykonano mi powtórnych badań. Mam umówiony za miesiąc zabieg na rozwarsywienie tętnicy i żeby podleczyć to zapalenie dostałam pewnie te leki. A jeśli będę brała ten encorton to chyba nie ma sensu robić drugiej próby bo może być zakłamana. Powinni mi ją zrobić chyba przed podaniem leku.
Tak wiele lat temu po pierwszym wyniku dodatnim zaczęto mnie leczyć na toksoplazmozę a teraz po prawie 20 latach lekarze zastanawiają się czy właściwie miałam tę toksoplazmozę.
Co właściciwie powinnam zrobić w takiej sytuacji, dopominać sie takiego badania raz jeszcze? Czy w tej sytuacji gdy biorę już encorton, to nie ma sensu.
Bardzo proszę o rady.
_________________
inka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Inka1111
Junior
Junior


Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za podtrzymaniu mnie na duchu i cenne porady.
Pozdrawiam
_________________
inka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inka1111 napisał:

Tak wiele lat temu po pierwszym wyniku dodatnim zaczęto mnie leczyć na toksoplazmozę a teraz po prawie 20 latach lekarze zastanawiają się czy właściwie miałam tę toksoplazmozę.
.


Hej, co do dalszego postępowania, nic Ci mądrego nie powiem, bo ja nie mam jeszcze diagnozy (tj. mam Hashimoto, ale to inna bajka i już się leczę).
Ale co do diagnozy - ja miałam 15 lat diagnozę choroby demielinizacyjnej (stwardnienie rozsiane) i już nie mam;) Tak to bywa z takimi choróbskami...
Jeżeli postawili Ci dobrą diagnozę tym razem, to cieszyć się, głowa do góry i przynajmniej możesz się leczyćSmile A skutki uboczne (czasem dramatyczne) ma nawet aspiryna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
ze sterydami jest jak z demokracją - nie jest to rozwiązanie idealne, ale póki co nie wymyślono nic lepszego Smile
A tak na serio - objawy uboczne objawami ubocznymi, ale poprzedniczki słusznie zauważyły, że teoria na ulotce to jedno, a praktyka w życiu - to drugie. Mam nadzieję, że w Twoim przypadku efekty będą wyłącznie pozytywne.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
justyna1974
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 227
Skąd: KATOWICE

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry witam serdecznie na forum - mnie też straszyli sterydami, a ulotka może zjerzyć włosy na głowie- ale nie taki wilk straszny jak go malują Pozdrawiam Cie serdecznie - głowa do góry !!!
_________________
Jeśli się cofasz to tylko po to by wziąć rozbieg!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie w forumowej rodzince wybrańców / no w końcu byle kto nie zapada na takle choroby. Pobuszuj po forum i wchłaniaj wiedzy ile tylko potrzebujesz. Zapraszam również do działów bardziej rozrywkowych- kawiarenka, humor no i nie zapomnij "O Nas, dla Nas, z Nami"
Buziak
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Inka1111
Junior
Junior


Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: warszawa

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za wsparcie i porady.
Może ktoś ma jednak rozpoznanie choroby dokładnie takie jak ja
( zapalenie dużych naczyń AECA dodatnie), bo nie mam bladego pojęcia jaka jest właściwa nazwa tej choroby. I o czym tak naprawdę szukać wiadomości
Dziękuję
_________________
inka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hall
Junior
Junior


Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 6
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 9:58 am    Temat postu: Re: zapalenie dużych naczyń AECA Odpowiedz z cytatem

Co to za badanie AECA?? szukałem w google i nikt tego nie wykonuje i nic nie pisze o tym badaniu??

Czy to badanie jest z krwi??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inka poszukaj wiadomości na temat "układowego zapalenia naczyń" Smile

Hall, AECA to rodzaj przeciwciał( antiendothelial cell antibodies) skierowanym przeciwko komórkom śródbłonka naczyniowego .
AECA wzbudzają duże zainteresowanie badaczy i przyjęto uznawać podwyższone ich miano za marker uszkodzenia naczyń. Wydaje się także, że mogą one odpowiadać za powikłania naczyniowe występujące w tej chorobie, co potwierdza związek między stopniem aktywności SLE a mianem AECA. We krwi chorych na SLE występuje podwyższona liczba krążących komórek śródbłonka (EC). Jednocześnie stwierdza się większą ekspresję naczyniowych molekuł adhezyjnych zarówno w miejscu toczącego się procesu zapalnego, jak również w skórze zdrowej, co wskazuje na ogólnoustrojową aktywację EC. Wykazano także dodatnią korelację między liczbą EC a stopniem aktywności choroby, poziomem składowej C3 dopełniacza i obecnością przeciwciał przeciwkardiolipinowych. Obserwacje te wskazują na rolę śródbłonka naczyniowego w patogenezie SLE i potrzebę prowadzenia dalszych badań w celu pełnego wyjaśnienia złożonych zaburzeń immunologicznych w tej chorobie.
ŻRÓDŁO

tak więc jak najbardziej jest to badanie z krwi Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hall9000
Junior
Junior


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 8
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 8:31 am    Temat postu: Badanie AECA - gdzie zrobić?? Odpowiedz z cytatem

Wie może ktoś gdzie to badanie we Wrocławiu zrobić? albo gdziekolwiek indziej??
Nie znalazłem nikogo kto to wykonuje.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hall9000x
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 47
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 2:45 pm    Temat postu: Badanie AECA Odpowiedz z cytatem

Ponawiam pytanie
Badanie AECA - gdzie zrobić??
Wie może ktoś gdzie to badanie we Wrocławiu zrobić? albo gdziekolwiek indziej??
Czy nikt nie ma kłopotu z układem naczyniowym w toczniu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group