Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pierwsze objawy i wyniki badań
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JoannaM
Junior
Junior


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 20

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, tylko kto....? Zobaczę co powie na to wszystko moja Pani Doktor w poniedziałek.

Słuchajcie Kochani, jeszcze jedna sprawa! Właśnie zdałam sobie sprawę, że od wieeeelu lat, a w zasadzie od kiedy pamiętam mam duże czerwone plamy pod nosem. Byłam z tym jako dziecko u dermatologów, którzy dawali różne maści, płyny i nic z tym nie mogli zrobić. Mówili, że taka moja uroda.
Czy to może świadczyć również o tej chorobie? One czasami swędzą, czasami pieką, czasami są na nich jakieś grudki. I towarzyszą mi od dzieciństwa. A to dopiero odkrycie........ Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Pomyślnego diagnozowania życzę, obyś nie musiała za wszystko płacić.
Może warto zawalczyć i położyć się do szpitala, aby zrobili badania za jednym zamachem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JoannaM
Junior
Junior


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 20

PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh coś niedobrego się dzieje. Dzisiaj będąc na spacerze nie mogłam przejść spokojnie 100 metrów, bo czułam zmęczenie. A jeszcze 2 tygodnie temu śmigałam ile się dało. Do tego boli mnie głowa i jest mi niedobrze. Sad

Alawa, właśnie boję się o to, że nikt mi takiego skierowania nie da. Ale na pewno spróbuję porozmawiać o tym z panią doktor w poniedziałek, bo naprawdę czuję, że coś jest nie tak...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JoannaM
Junior
Junior


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 20

PostWysłany: Pon Lut 14, 2011 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Was ponownie.
Jestem po wizycie, Pani Doktor powiedziała, że moje wyniki są nieistotne diagnostycznie. Wcześniej tego nie widziałam, ale przy moim CEN B jest tylko jeden plusik i podobno nie ma ono znaczenia. Podobno młode kobiety często mają takie miano, ale przychodzą tylko raz na jakiś czas na kontrolę i nic się nie dzieje. Ja również mam przyjśc po prostu za kilka miesięcy się skontrolować.

Oczywiście się ucieszyłam, ale z drugiej strony biorąc pod uwagę moje dolegliwości, boję się, że coś zostało przeoczone. Dostałam tylko leki na żołądek i jelita oraz Aspargin na te moje drgania i mrowienia....

No cóż, pozdrawiam serdecznie..... Smile
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JoannaM
Junior
Junior


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 20

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróciłam, bo okazało się, że jestem w ciąży!

Wygląda na to, że to 5. tydzień. Strasznie się cieszę, ale też ogromnie się boję! Te moje wysokie przeciwciała.....mogą wpłynąć jakoś na dziecko? Do tego brałam cały czas hormony, które też mogły szkodzić.... Rany tyle wątpliwości, tak strasznie się boję, że coś pójdzie nie tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przede wszystkim -gratulacje Smile
teraz musisz znaleźć dobrego,znającego się na rzeczy specjalistę -tak bys mogła być spokojna ;

przeciwciała-zachowują się i wpływają różnie -co człek ,to inny scenariusz możliwy ,tak więc-spokojnie ,trzeba byc dobrej myśli,kontrolować się i tyle ode mnie Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JoannaM
Junior
Junior


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 20

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak strasznie się denerwuję, nie wiem co robić, wizyta u lekarza dopiero za 2 tygodnie, a ja okropnie się martwię.

Odebrałam dziś wyniki badań - mam bardzo wysokie eozynocyty i do tego niski ciężar moczu. Lekarz ogólny powiedział tylko, że przy moich przeciwciałach ANA i wyniku moczu mogę mieć początki zapalenia nerek albo niewydolności. Kompletnie nie wiem co robić, jestem przerażona, a do lekarza nie mam jak wcześniej się dostać Sad Ogólny zlecił tylko profil nerkowy (mocznik, kreatynina, sód i potas), ale nie wiedział kompletnie co więcej mi poradzić. Bardzo się boję Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ogólny zlecił tylko profil nerkowy (mocznik, kreatynina, sód i potas), ale nie wiedział kompletnie co więcej mi poradzić.


zrób badania, poczekaj na wyniki

i spokojnie....nie myśl cały czas o tym, nie nakręcaj się... bo i tak na pewne rzeczy wpływu nie masz. Nic nie jest przesądzone.
Zrób wyniki. Będziesz wiedzieć więcej.
Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie denerwuj sie bo nie masz wpływu na to co i tak się dzieje a twoj stres moze tylko pogorszyc stan zdrowia

na razie nie masz zadnej pewnosci ze musi byc cos nie tak wiec ze wzgledu na siebie i dziecko spokojnie
nic nie jest jeszcze pewne, nic nie jest przesądzone
pamietaj ze dziecko odczuwa twoj stres
nie wolno tak ,czemu nie powiesz sobie ze wszystko bedzie dobrze ? ty myslisz wszystko bedzie zle,
sprobuj odwrocic tok myslenia
nie biegnij juz jutro na badania odczekaj ze 2 dni az się troche uspokoisz
czasem strach ma wielkie oczy
na termin do lekarza masz czas 2 tygodnie daj ten czas i sobie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JoannaM
Junior
Junior


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 20

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macie rację, muszę odnaleźć jakoś spokój i jak najmniej się denerwować, bo to ma ogromny wpływ i na mnie i na dziecko... Ale jak tu zachować spokój kiedy w grę wchodzi już nie tylko moje zdrowie, ale także mojego dziecka, o którym tak strasznie marzyłam... Tak bardzo się boję... Mam nadzieję, że to moja pierwsza reakcja i do jutra trochę ochłonę... A na badania pójdę za kilka dni, tak jak mówisz Moniko muszę chyba dać sobie trochę czasu, żeby uspokoić myśli i zacząć myśleć racjonalnie, bo dzisiaj bardzo trudno mi to przychodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Joasiu.

Nie martw się na zapas. Najważniejsze, że jesteś diagnozowana i pod opieką lekarzy. Nie jedna z nas z toczniem i nie tylko urodziła zdrowe dziecko, Didulka nawet bliźniaki. Tobie też się uda. Pamiętaj mniej stresu wszystko się wyjaśni. Będzie dobrze. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie , pamietaj ze to ty masz wpływ na to co odczuwa twoje malenstwo , nawet gdyby ze zdrowiem cos było nie tak to lekarze potrafia sobie poradzic, sa leki ktore gdyby sie cos działo mozna ci wprowadzic, w koncu wiele osob z toczniem urodziło dzieci bedac na sterydach i innych lekach, musi byc dobrze
pogłaskaj małego(ą)
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JoannaM
Junior
Junior


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 20

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko, Małgosiu i Kingo - dziękuję ogromnie za wsparcie. Dzisiaj już jestem bardziej opanowana, ale nadal mi ciężko. Wiem, że jeszcze nic nie jest przesądzone, więc staram się o tym jak najmniej myśleć. Jutro lub pojutrze zrobię badania, a potem będę czekać na wizytę u lekarza. Będę jak najmocniej wierzyć w to, że może mi się udać.

Głaszczę brzuszek i staram się wysyłać maluchowi pozytywne emocje. Staram się dużo odpoczywać. Mam tylko nadzieję, że to narazie wystarczy i nic się nie wydarzy przez najbliższe 2 tygodnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzymam kciuki zeby wszystko było ok, a jesli tak sie nie stanie to kciuki za opanowanie sytuacji tak aby było dobrze
wierze ze tak bedzie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group