Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czy moze ktos ma jakis pomysl?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sela
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 17

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 3:53 pm    Temat postu: czy moze ktos ma jakis pomysl? Odpowiedz z cytatem

Przejrzalam forum i wiem, ze istnieja sytuacje, ze niektore wyniki badan z krwi potrafia byc dobre mimo postepujacej choroby. Ale czy jest mozliwe, ze w krwi zupelnie nic sie nie znajduje: ani CRP, OB, ani ana, rt.. wszystko ok. Niewielkie zmiany poszerzenia pochewek stawu w dloniach... i nic wiecej. Dlonie od 3 miesiecy spuchniete (nie same stawy a cale dlonie) ze sztynoscia (ale trudno nazwac ja poranna, wystarczy, ze przez chwile nic dlonmi nie robie), oslabienie miesni i czesty, wyrazny objaw reynaud (chybaze to cos innego z czym nalezaloby roznicowac ten objaw, ale pomyslu brak). Reumatolog mam wrazenie, ze czeka, az wyniki sie pogorsza i wszystko bedzie wiadome. A ja nie mam pomyslu co dalej robic, nie biore lekow ("aby nie zaburzac objawow"). Internistka stawia na rozpoczynajace sie jakas kolagenoze, reumatolog - nie chce sie wypowiedziec, co podejrzewa, chce pobierac wycinki miesniowe do badania(?). A moze w zupelnie innym kierunku powinnam szukac, czy moze ktos z obecnych na forum spotkal sie z czym nalezaloby roznicowac takie objawy. Podejrzewano jeszcze zespol ciesni, ale bola wszystkie palce, a w zespole ciesni 1, 2 i 3... Prosze o jakas podpowiedz.
Zapomnialam dodac Ck prawie 400 i LDH prawie 400
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj

Cytat:
Zapomnialam dodac Ck prawie 400 i LDH prawie 400


a jednak coś się dzieje Wink
niestety często bywa,że panel ANA bywa ujemny,a choroba się rozwija;ch.autoagresywne długo potrafia inkubować-trzeba dobrego specjalisty,który nie zlekceważy objawów klinicznych ;
zespół cieśni też często występuje razem z układówkami;

moim zdaniem konieczna jest dalsza diagnostyka w kier.choroby układowej Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sela, witaj na forum Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sela
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 17

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za powitanie, chociaz wolalabym nie musiec byc tu witana. Ciagle sie ludze, ze to jakis okresowy incydent z powodu przeciazenia fiz. i psych. w ostatnim czasie, a moze kwestia przemian hormonalnych po porodzie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
ja mysle ze wycinek mogłby wiele wyjasnic , u mnie długi czas wszystkie badania były dobre lub prawie dobre , dopiero jak zdecydowano sie na wycinek wszystko ruszylo z kopyta , pozniej sporo badan wyszło potwierdzających chorobę
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sela
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 17

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, Twoj post zabrzmial troche tak, jakby potwierdzenie choroby bylo tylko kwestia czasu... a ja ciagle sie ludze, ze to jednak nie to... chociaz rece bola, spuchniete, ostatnio jakies grudki na malzowienie usznej( nie mam pojecia co to jest)...
Staram sie duzo usmiechac, normalnie funkcjonowac, bo jest we mnie jakas nadzieja, ze jak pokaze organizmowi, ze nie ma sie czym przejmowac, to moze przestanie dawac przerozne objawy...
Boje sie, bo to wszystko jest takie niepotrzebne wlasnie teraz...
Zastanawiam sie tez za ile ponowic wszystkie badania i jakie jeszcze moglabmym zrobic. Wiem, ze jest duzo info. na ten temat, ale jak czlowiek mysli o sobie, to czasami brak obiektwizmu i wlasciwego filtrowania info.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Staram sie duzo usmiechac, normalnie funkcjonowac


Sela,akie podejście jest najlepszym rozwiązaniem -tym bardziej jeśli faktycznie diagnoza się potwierdzi-ch.autoagresywne nie lubia stresu,depresji...
Badania p.ciał powtarza się średnio co pół roku,co rok- o tym decyduje specjalista na pdst.wyników badań.
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Sela i życzę szybkiej diagnozy. Nie jest to łatwe. Pierwszy reumatolog u którego byłam z potwornymi bólami stawów rąk i kolan zadysponował zdjęcia i na ich podstawie stwierdził ze on nie widzi absolutnie co tu ma boleć na odczepnego zapisał mi jakieś leki po których czułam się fatalnie a że pracowałam i nie bardzo mogłam szukać lekarza wiec łykałam przeciwbólowe i tak minął rok. Później był inny lekarz i podejrzenie RZS i w sumie leczenie takie jak przy toczniu i tak minęły następne trzy lata. Potem szpital w Ustroniu i diagnoza Toczeń no i egzystujemy ze sobą legalnie potwierdzone urzędowo 11 lat. Wywiad stwierdził na podstawie zeznań i osiągalnych dokumentów że nasz związek trwa od moich młodzieńczych lat. Po prostu leczenie innych rozpoznanych chorób dużymi dawkami penicyliy , debecyliny
usypiały wilczka aż przyszło bum i się uaktywnił.
Moja droga to nie wyrok. Poczytaj a sama zrozumiesz.
Zdrówka i cierpliwości. To jedna z rzeczy na które nie mamy wpływu.

Buziak
Lidka

Pz napisz coś o sobie skąd jesteś . co robisz
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sela
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 17

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za powitanie i pocieszajace slowa. Moze za jakis czas odwaze sie wiecej napisac o sobie. Jestem z Dolnego Slaska, obecnie na macierzynskim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sedoshi
Super senior
Super senior


Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 95
Skąd: Trn

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na Lupusowym forum Smile
_________________
"najciemniej jest tuż przed świtem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sela napisał:
ciagle sie ludze, ze to jednak nie to...

Takie obawy z jednej strony trzymają w nadziei. Jednak chyba lepiej znać prawdę, choćby była ona gorzka. Nie po to, by się dołować, tylko po to, by było lepiej. Choroby tkanki łącznej potrafią dać żyć - wiele innych chorób już niekoniecznie...
Cytat:
Staram sie duzo usmiechac, normalnie funkcjonowac, bo jest we mnie jakas nadzieja, ze jak pokaze organizmowi, ze nie ma sie czym przejmowac, to moze przestanie dawac przerozne objawy...

Prawidłowo - dobrego samopoczucia nigdy nie jest za dużo. Tak trzymaj.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sela
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 17

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odsylaja mnie od lekarza do lekarza i nikt nie chce sie podjac leczenia, albo chociaz proby zdjagnozowania Sad wyniki, te co byly dobre nadal sa dobre, te co byly zle, sa gorsze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie daj się zbyć. Większość z nas ma za sobą przejścia i określenia- symulant, wymyślasz idź do psychiatry. Znajdź może reumatologa i drąż temat. ustalona diagnoza to możliwość ustalenia leczenia. Chociaż postawienie diagnozy trwa czasem latami ale już pojawią się jakieś uzasadnione sugestie. Wymaga to sporo samozaparcia i ocean cierpliwości.
Trzymam kciuki za szybką diagnozę.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
U mnie choroba(zap.wielomięsniowe) zaczęła się właśnie od objawów cieśni- badanie ją potwierdziło i nawet "zaliczyłam"operację prawej reki. Tymczasem okazało się,że właśnie moja choroba wywołała objawy cieśni, bo analogicznie było z lewa ręką,a kiedy wprowadzono leczenie sterydami wszystko się cofnęło.Mogą to więc być symptomy choroby układowej,drąż temat, nie odpuszczaj. Lepiej wiedzieć i w razie potrzeby interweniować z lekami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group