Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam wszystkich
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mopek23
Junior
Junior


Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 4:10 pm    Temat postu: POMOCY!!!!!!!!!! Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich bardzo serdecznie................
Bardzo proszę Was o poradę i opinię ............
2 lata temu w marcu po przebytej grypie żołądkowej całkiem padły mi stawy, początek bardzo lekki zaczęły boleć mnie tylko stawy łokciowe i nadgarstki natomiast już po miesiącu nie mogłam wstać z łóżka siadały mi stawy kolanowe a stopy były ogromnie opuchnięte do tego tany podgorączkowe. Pierwsze badania jakie wykonał lekarz to ogólna morfologia wyniki: OB 40(norma to 15),CRP 23.89(norma 5), czynnik reumatoidalny ujemny, aso-miano ujemne. Po miesiącu OB spadło do 25, CRP do 8,02. Trafiłam do szpitala USG jamy brzusznej, EKG, RTG klatki piersiowej, RTG dłoni w normie.Zrobili dodatkowe badania przeciwciała antycytrulinowe aCCP wynik ujemny, DsDNA wynik dodatni, i test ana Screen przeciwciała dodatni.Zapisali Detralex Aspicam i Arechine. Ze szpitala wyszłam z rozpoznaniem początków tocznia. Po miesiącu pojechałam do Pani prof. w Poznaniu zrobiła badania ana profil i przeciwciała wyniki wyszły ujemne..... Przestałam brać leki, było wszystko ok tylko bardzo delikatne sztywnienie rąk z rana. Od dobrych 4 miesięcy mam powiększony węzeł chłonny szyjny pojawia się i znika. Od marca przez 3 tygodnie pojawiły się stany podgorączkowe najpierw 37,8 a potem 37 do 37,5 zrobiłam badania ana 2 Hep-2 wynik wyszedł graniczny miano 1:160 stwierdzono przeciwciała obraz świecenia ziarnisty natomiast ds-DNA wynik ujemny OB lekko podwyższone reszta wyników w normie. Poradzcie co mam robić .Czy to toczeń .......?????????Co o tym sądzicie??????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Mopek.
Czy to toczeń nikt z nas ci nie odpowie Reumatolog i drążyć sprawę. Coś się dzieje i nie można zlekceważyć. Życzę cierpliwości i dociekliwego lekarza.
Napisz skąd jesteś i coś o sobie.
Trzymaj się
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mopek23
Junior
Junior


Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Lidka!!!!!!!!!!
Serdeczne pozdrowionka śle Ania z Bydgoszczy ..........
Od 2 lat śledzę te strony.......od kiedy tylko usłyszałam w swojej diagnozie słowo toczeń .......... Jestem przerażona bo myślałam że już wszystko ok , ale nie ,,to,, wraca jak bumerang.......
P.S. Najbardziej ciekawi mnie czy to możliwe by wyniki raz były pozytywne a za miesiąc wyszły negatywne nie wiem w co wierzyc ......Może masz jeszcze jakieś pomysły jakie zrobic dodatkowe badania????????A Twój motylek jak się dziś czuje.....

Pozdrawiam........ Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, ja też mam ANA hep2 graniczne i żadnych przeciwciał specyficznych. Nigdy nie miałam tak wysokiego OB, ASO lekko dodatnie. Większość wyników w normie, seromukoid podwyższony i kwas moczowy też.
Diagnoza: niekokreślona choroba układowa tkanki łącznej.
Jedno jest pewne - nie same wyniki stanowią o diagnozie, lecz ogólny obraz kliniczny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mopek23
Junior
Junior


Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka!!!!!!
A jakie masz jeszcze objawy?????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie

z przeciwciałami tak już niestety jest-w Doniesieniach mamy dobre artykuły na ten temat Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe



Ostatnio zmieniony przez Margaret74 dnia Czw Mar 24, 2011 8:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mopek23
Junior
Junior


Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W poniedziałek mam wizytę u reumatologa (oczywiście prywatnie) bo dostanie się do lekarza z dnia na dzień graniczy z cudem........już się nie mogę doczekac ......jestem ciekawa jaka będzie jej ocena wyników tych z przed 2 lat i tych teraźniejszych
P.S. Chciałam się dostac do innego lekarza i też prywatnie ale wizyta miała nastąpic dopiero we wrześniu.........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mopek, gdzieś jest "mój wątek" powitalny;) Poszukam, to Ci podlinkuję, tam wszystko jest z grubsza;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Też jestem z Bydgoszczy do jakiego lekarza idziesz prywatnie ?
Jakie masz objawy?
I w jakim szpitalu leżałaś w Bydgoszczy ? Na oddziale chorób Tkanki łączne w Bizielu?
Pozdrawiam
Karolina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Mopek, powodzenia w diagnozowaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Mar 25, 2011 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mopek-bardzo zachęcam do czytani aforum-to skarbnica wiedzy i doświadczeń własnych.Te ostatnie są szczególnie cenne-znajdziesz je w Poradach ,jak i w tym dziale gdzie każdy ma swój wątek .Pobuszuj więc .
Pytania możesz też zadawać w wątkach osób cię interesujących Wink

Przydatne linki:

Instrukcja obsługi forum

Przewodnik po naszych chorobach

Wyszukiwarka
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Mar 25, 2011 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i ja serdecznie życząc zdrówka .. Miłego buszowania po forum Margaret podała ci pomocne linki wiec będziesz mógł bez problemu się tu poruszać .
Pozdrawiam życząc zdrowia! Very Happy
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Mar 25, 2011 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam serdecznie zza miedzy:)
Trzymam kciuki - reszta na priv:) Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mopek23
Junior
Junior


Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Mar 25, 2011 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!!!!!!!!! 2 lata temu leżałam w Szpitalu Wojskowym na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Reumatologii byłam pod opieką ordynatora Piotra Ligockiego i dr Marzeny Trusewicz wyszłam z wynikiem rozpoznania początków tocznia, potem szukaliśmy pomocy u Pani profesor Zimmerman Górskiej - Poznań gdzie prywatnie robiłam badania profil ana i badanie przeciwciał wyniki wyszły ujemne. Teraz chciałam dostać się do ordynatora w Szpitalu im. Dr Jana Biziela do dr Sławomira Jeka, który przyjmuje w Toruniu, ale termin jest dopiero na wrzesień więc szukaliśmy dalej. W poniedziałek idę do zastępcy ordynatora w Bizielu dr Bilińskiej-Reszkowskiej

Pozdrawiam..........

P.S. Moje objawy teraz to tylko sztywniejące palce u rąk -z rana, podwyższona temperatura teraz już 3 tydzień najpierw 37,8 teraz 37 do 37,5 i powiększone węzły chłonne karkowe (bolesne -ciągnie mnie bark aż do ręki) a dziś pani dr w przychodni ogólnej znalazła też węzły szyjne i żuchwowe. Wynik badania ana 2 dodatni 1:160 obraz świecenie ziarnisty, dsDNA ujemne...........


Pozdrawiam............ Very Happy

mopek,nie pisz posta pod postem w tak krótkim odstępie czasu ... ,korzystaj z opcji EDIT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group