Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

toczeń czy trądzik różowaty?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2016 5:31 pm    Temat postu: toczeń czy trądzik różowaty? Odpowiedz z cytatem

Witam od pół roku męczę się ze zmianami na twarzy, są to rumień, krosty oraz łuszcząca się skóra (skorupa,która nie schodzi) zmiany obejmują policzki oraz grzbiet nosa, wyglada to jak książkowy motyl. Dermatolodzy mówią, że to TR, ale że niby za młoda jestem. Biorę antybiotyk oraz krem zewnętrznie, jednak objawy nie ustępują. Bardzo martwię się, ponieważ bolą mnie czasami stawy, ból jest przechodzący z jednego miejsca w drugie. Byłam u reumatologa, dostałam skierowanie na wycięcie migdałów. Powiedział też, że zrobi mi badanie w szpitalu w kierunku tocznia ale to muszę wziąśc skierowanie od lekarki, jednak ona mnie wyśmiała. Martwię się bardzo, potrzebuję kogoś doświadczonego co mógłby mi coś poradzić bo już się pogubiłam. Mam 23 lata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Maj 01, 2016 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. Smile

Witam cieplutko na forum.
Przenioslam Twoj post do "Pierwszych krokow" bo tutaj sie witamy, poznajemy. Smile

Myske, ze powinnas zmienic lekarza rodzinnego (to chyba o nim napisalas, ze Cie wysmial (?)). Pomysl reumatologa jest bardzo dobry-przynajmniej wykluczy, sprawdzi. Ja nie widze w tym nic smiesznego. Evil or Very Mad
Bez badan, ich wynikow oraz polaczenia z objawami w calosc obrazu, postawienie diagnozy, albo jej wykluczenie, nie jest mozliwe. Mysle, ze trafilas na dobrego reumatologa i powinnas sie go trzymac.
Na Twoim miejscu, zmienilabym rodzinnego i zdobyla to skierowanie od nowego.

Nie martw sie na zapas-to bezsensu a stres potrafi odbic sie na wielu aspektach naszego zycia.
Nie wydaje mi sie rowniez aby wiek mogl wykluczac wystapienie choroby. Sa osoby, ktore zachorowaly w mlodym wieku, sa rowniez dzieci chorujace na tocznia.

Nie panikuj. Podciagnij rekawy Wink i zacznij dzialac.

Pozdrawiam i czekam na wiesci. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 01, 2016 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Zastosuj sie do rad Eweli, zbadac trzeba co sie dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Nie Maj 01, 2016 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
oczywiście podpisuje się obiema rekoma pod postem Eweli
_________________
Płakałam, bo nie miałam butów...
dopóki nie zobaczyłam człowieka bez stóp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję Wam za odpowiedź, wiecie zrobiłam badanie ANA 1 i wynik wyszedł ujemny... już nie wiem co o tym poprostu myśleć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gania
Junior
Junior


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skacz do góry z radości i udaj się do dobrego dermatologa
pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciwciała ANA nie zawsze mogą
wyjść pozytywne tak od razu.
Czasami niestety trzeba poczekać.
Ja m.in. jestem tego przykładem Very Happy
Czekam na przeciwciała od momentu
trafienia do właściwego reumatologa.
czyli ponad 3 lata.
Panikować nie ma co natomiast
zalecana cierpliwość.
A lekarz widział wynik?
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Pią Cze 03, 2016 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bylam u reumatologa drugi raz, bo lekarka nie dala mi skierowania powiedziala, że powinnam juz od mlodosci miec wiecej objawow. Jak mialam 16 lat to zaatakowalo mnie z dnia na dzien klebuszkowe zapalenie nerek, ladowalam na pogotowiu na zastrzyki, pamietam że był to taki bol prawie rok szkolny zawalilam przez pol roku się meczylam doszlo w koncu do niewydolnosci nerki jednej oddawalam mocz w kolorze brunatnym lekarz straszyl w szpitalu że mi nerke wytna z czasem jednak wyszlam z tego ale ciezko było. Dermatolog twierdzi że mam tradzik rozowaty z rogowaceniem mieszkowym stad motyl i skorupa zamierzam zmienic rodzinnego jak poprosilam ja o skierowanie do endykrynologa bo rok temu urodzilam dziecko to mnie wysmiala że te zmiany skorne to nie hormony bo ona się zna za to prywatnie chodze do dermatologa to powiedzial, że jak najbardziej moga to byc zmiany hormonalne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Czw Cze 23, 2016 3:55 pm    Temat postu: toczeń czy trądzik różowaty? Odpowiedz z cytatem

Witam chciałam napisać, że przerejestrowałam się do innego lekarza rodzinnego:) ta lekarka powiedziała, że bez problemu da mi skierowanie do reumatologa tylko muszę donieść deklarację. pozdrawiam i miłego dnia życzę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Cze 23, 2016 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze zrobiłaś .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Sob Cze 25, 2016 8:08 am    Temat postu: toczeń czy trądzik różowaty? Odpowiedz z cytatem

ponoć z toczniem można żyć, jeżeli go się leczy. Ja poprostu boje się, bo zanim ja trafie do reumatologa to pół roku pewnie minie... a bolą mnie stawy, motyl po słońcu masakra-ratuje się żelem arnikowym. filter 50 nic nie daje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Cze 25, 2016 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie martw sie, wiele/u z nas dlugo czekalo na diagnoze, wprowadzenie leczenia. Toczen Cie nie powali, niczym grom z jasnego nieba. Bole stawow nie sa objawem zagrazajacym zyciu...
Postaraj sie nie wychodzic na slonce. Czapka z daszkiem? Kapelusz z duzym rondem?
Pomysl, jak sie przed nim uchronic. Moze parasol?
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..


Ostatnio zmieniony przez ewela.t dnia Sob Cze 25, 2016 9:38 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Cze 25, 2016 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama czekałam na diagnozę 7 lat, z diagnozą zyję od 20 lat a choruję juz 26 , tak że spokojnie . Dasz sobie radę Exclamation
Ból stawów to najmniejszy problem w toczniu . Z tym się zyje az do starości.
Gorzej jak toczeń atakuje wewnętrzne ograny ale i z tym da się w miarę żyć .Toczen to choroba przewlekła .To nie wyrok śmierci .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Sob Cze 25, 2016 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak wiem mam malutkie dziecko, chciałabym być aktywna- pojechać z nią nad jeziorko, uprawiać sport. Motyl coraz bardziej mi przeszkadza, czapka z daszkiem nie pomaga wyjdę na 15 minut i mam-grzbiet nosa, policzki byłam u czterech dermatologów, każdy poleca mi na jesień serię zabiegów laserem na rumień, ale nie wiem czy jest sens, jeżeli to faktycznie toczeń. Czytałam, że u niektórych motyl schodzi po wdrążeniu odpowiedniego leczenia( chodzi mi o leki doustne) u mnie nie pomógł protopic ani maść sterydowa- popękaly mi bardziej naczynka poprostu a po protopicu zaczełam puchnąć na buzi, dekolcie i ramionach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Sob Cze 25, 2016 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli chodzi o narządy u mnie, to raczej obecnie jest dobrze. Nic mnie nie boli. Kilka lat temu tylko przechodziłam ostre kłębuszkowe zapalenie nerek, anginy i leczyłam wrzody dwunastnicy-nolpaza. Tylko nie wiem, czy to może mieć jakiś związek z toczniem- obecnie czekam na wycięcie migdałków, termin-grudzień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group