Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co znacza taki wynik ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AsiaAsia
Junior
Junior


Dołączył: 02 Paź 2018
Posty: 1

PostWysłany: Wto Paź 09, 2018 8:21 am    Temat postu: Co znacza taki wynik ? Odpowiedz z cytatem

Witajcie

Ostatnio z powodu bólu stawów a także choroby autoimmunologicznej, którą posiada moja mama, postanowiłam zrobić sobie ANA. Wyniki jednak jak dla mnie są zastanawiające. A wyglądają tak:

WYNIK: dodatni
W badanej surowicy krwi NIE STWIERDZONO obecności przeciwciał przeciwjądrowych.
W badanej surowicy krwi STWIERDZONO przeciwciał przeciwcytoplazmatycznych w mianie 1:640.

Zastanawia mnie występowanie tylko przeciwciał przeciwcytoplazmatycznych. Co to może oznaczać? javascript:emoticon('Rolling Eyes')


Pozdrawiam
Asia
Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Paź 09, 2018 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Asia na pewno powinnaś udać się do lekarza który zleci jeszcze inne badania bo samo ANA nie zawsze świadczy o chorobie aczkolwiek nie wyklucza jej.Bądź dobrej myśli i daj znać co wydumał lekarz?
Nie zamartwiaj się na zapas. Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group