Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam - biopsja ślinianek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magdalena0106
Junior
Junior


Dołączył: 22 Wrz 2021
Posty: 3

PostWysłany: Sob Gru 11, 2021 4:11 pm    Temat postu: Witam - biopsja ślinianek Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Od 3 miesięcy mam diagnozę niezróżnicowanej choroby tkanki łącznej (UCTD) z podejrzeniem zespołu Sjogrena. Test na suchość w oczach wyszedł mieszany bo lewe ok , natomiast prawe poniżej 5 ml. Śliny brakuje mi od dawna, jedzenie suchego pokarmu sprawia ból. Próchnica galopująca. IBS i straszne bóle jelit po wypróżnieniu. Dodatkowo mam pokrzywkę autoimmunologiczną, Hashimoto( bez niedoczynności), jaskrę, depresję, bielactwo, mikroskopowe zapalenie jelita grubego. Obecnie przyjmuję matypred 4 mg i arechin 250. Po 2 miesiącach brania leków ustąpiła tylko poranna sztywność stawów.
Mam jednak pytanie do osób, które były diagnozowane kierunku zespołu
i miały biopsję ślinianek mniejszych z wargi? Jak to wygląda, czy boli?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Gru 17, 2021 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum
Jeśli chodzi o biopsje nie miałam wiec się nie wypowiem
Życzę Ci dużo zdrówka i pogody ducha
Warto myśleć pozytywnie to już duży sukces
Do choroby idzie przywyknąć pokazać jej kto rządzi i cieszyć się życiem
Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio na forum trochu zastój ale mam nadzieje ze Ci ktoś odpowie
Trzymaj się
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Magdalena0106
Junior
Junior


Dołączył: 22 Wrz 2021
Posty: 3

PostWysłany: Sob Gru 18, 2021 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnieszka29 napisał:

Do choroby idzie przywyknąć pokazać jej kto rządzi i cieszyć się życiem
Pozdrawiam serdecznie

ja myślę, że juz przywykłam dla mnie najgorsze jest zmęczenie. Chęci są a sił brak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
toomak
Junior
Junior


Dołączył: 01 Lis 2022
Posty: 3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lis 09, 2022 9:33 pm    Temat postu: Re: Witam - biopsja ślinianek Odpowiedz z cytatem

Magdalena0106 napisał:

Mam jednak pytanie do osób, które były diagnozowane kierunku zespołu
i miały biopsję ślinianek mniejszych z wargi? Jak to wygląda, czy boli?


Biopsja to nic strasznego i nie trzeba się bać. Mi podano znieczulenie w trzech miejscach. Warga i policzek zdrętwiały. Zabieg wykonywany był na fotelu dentystycznym w pozycji pół leżacej. Uczestniczyły dwie osoby - hirurg oraz pomoc. Stażysta przytrzymywał wargę, by umożliwic wykonanie nacięcia i pobranie materiału do badań histopatologicznych. Całość, łącznie z założeniem trzech szwów, zajęła mniej więcej dziesięć minut.
Dolegliwości po zabiegu to minimalna opuchlizna wargi w miejscu nacięcia i dyskomfort związany z odstającymi szwami, które czasem haczyły o zęby. ZERO bólu!

Po tygodniu zgłosiłem się na zdjęcie szwów.

Minęły około dwa miesiące od biopsji i prawie nie wyczuwam miejsca gdzie była robiona.

Pozdrowienia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Magdalena0106
Junior
Junior


Dołączył: 22 Wrz 2021
Posty: 3

PostWysłany: Wto Maj 23, 2023 3:21 pm    Temat postu: Re: Witam - biopsja ślinianek Odpowiedz z cytatem

toomak napisał:
Magdalena0106 napisał:

Mam jednak pytanie do osób, które były diagnozowane kierunku zespołu
i miały biopsję ślinianek mniejszych z wargi? Jak to wygląda, czy boli?


Biopsja to nic strasznego i nie trzeba się bać. Mi podano znieczulenie w trzech miejscach. Warga i policzek zdrętwiały. Zabieg wykonywany był na fotelu dentystycznym w pozycji pół leżacej. Uczestniczyły dwie osoby - hirurg oraz pomoc. Stażysta przytrzymywał wargę, by umożliwic wykonanie nacięcia i pobranie materiału do badań histopatologicznych. Całość, łącznie z założeniem trzech szwów, zajęła mniej więcej dziesięć minut.
Dolegliwości po zabiegu to minimalna opuchlizna wargi w miejscu nacięcia i dyskomfort związany z odstającymi szwami, które czasem haczyły o zęby. ZERO bólu!

Po tygodniu zgłosiłem się na zdjęcie szwów.

Minęły około dwa miesiące od biopsji i prawie nie wyczuwam miejsca gdzie była robiona.

Pozdrowienia!



Dziękuję za odpowiedz niestety u mnie już przeszło rok po biospsji mam niedowład kawałka wargi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group