Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak to z moją chorobą jest...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KingS
Kadet
Kadet


Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 35
Skąd: Myślenice k/Krakowa

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 12:57 pm    Temat postu: Jak to z moją chorobą jest... Odpowiedz z cytatem

Postaram się przybliżyć wam historię mojej przypadłości. Wszystko zaczęło się pięknego czerwcowego popołudnia, kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego 2005/2006. Po powrocie znad Raby (byliśmy tam z klasą opalać się i pływać) miałam ubrany top bez pleców. Mama zapytała mnie czy się gdzieś nie uderzyłam. Odparłam, że nie. Wszyscy stwierdzili zgodnie, że to siniak. Ale nie moja pani doktor pediatra. Wyznaczyła wizytę u dermatologa na następny dzień! (wiecie jakie są terminy). Ta stwierdziła twardzinę w okolicy międzyłopatkowej. Skierowała mnie na wycinek do Krakowa. Ale moja pani doktor pediatra wyznaczyła wizytę kontrolną w USD W Krakowie-Prokocimiu. Tam zostałam zarzucona wiadomościami o tragicznych rokowaniach (bez badań) i skierowana na oddział dermatologiczny 1 sierpnia. Po wszystkich badaniach i czterech dniach w szpitalu z dobrymi wynikami (tylko podwyzszonym OB cos kolo 30 pare) wyszłam do domu. Przeciwciała wyszły ujemne. W szpitalu podano mi końską dawkę Zinacefu dożylnie, wraz z wit E-400 oraz maścią Mobilat nakładaną 1 raz dziennie. Dwa razy byłam naświatlana UVB 311. Zażywałam te leki(oprócz Zinacefu, Zinatt), później przyszła druga wizyta we wrześniu, zażywałam wit E-400 i mobilat, a teraz po styczniowej wizycie zażywam antybiotyk Duracef, osłonowo Probio-lac i miejscowo maść Cepan. Teraz czekam na 12 marca i konsultację kręgosłupa,a potem rehabilitacja. Moja twardzina to "Morphea regionis scapulae sin.". Do końca nie wiem co to znaczy, ale wiem, że jest w miarę dobrze. Pozdrawiam!
_________________
"Nie ważne jest skąd dokąd błądzisz, każdy drogę swą odnaleźć chce- pewnie i Ty!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morphea to odmiana twardziny ograniczonej. Jeśli interesuje Cię coś więcej na ten temat, w Doniesieniach Medycznych znajdziesz cały wątek. Natomiast z doświadczeń własnych - he, jakbym czytał swój post Wink Też były domniemania uderzenia, wylewu itd. Tyle, że zastosowane leki nieco inne. Niektóre, np Cepan, wit. E - to standard.
Mam nadzieję, że są pozytywne efekty. W każdym razie życzę powodzenia.

PS. Tu masz parę łatwych wątków opisujących nasze przypadki. Z chorobą da się wytrzymać. Grunt to dobrze dobrana terapia i samodyscyplina.
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1892
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1407
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1903
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga, to znaczy że naprawdę nie jest źle Laughing zawsze z dwojga złego lepiej borykac się z postaciami ograniczonymi tylko do skóry, na pewno nie masz się co przejmować "tragicznymi rokowaniami" Very Happy
kontrola i leczenia plus rehabilitacja i będzie ok, nie bagatelizuj ale i nie przejmuj się za bardzo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KingS
Kadet
Kadet


Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 35
Skąd: Myślenice k/Krakowa

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze jest to, że gdy miałam być smarowana maścią przez pielęgniarki to gdy odsłaniałam plecy one pytały w którym miejscu mam twardzinę. Tylko trochę ją widać. Cieszę się, że tak wcześnie ją odkryłam i pobiegłam do lekarza. Dziękuję Bogu za wszystko, to on mi pomaga i daje siły do walki z chorobą.
_________________
"Nie ważne jest skąd dokąd błądzisz, każdy drogę swą odnaleźć chce- pewnie i Ty!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KingS trzymaj sie tak dalej bedzie dobrze a może nawet lepiej Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KingS
Kadet
Kadet


Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 35
Skąd: Myślenice k/Krakowa

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Kasiu za miłe słowa. One tak mi pomagają! No i oczywiście za słoneczko Wink . Pozdrowienia i gorące buziaczki dla wszystkich!
_________________
"Nie ważne jest skąd dokąd błądzisz, każdy drogę swą odnaleźć chce- pewnie i Ty!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group